0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Bytové doplňky a dekorace

Domov je místo, kde bychom se měli cítit nejlépe, odpočinout si od všech starostí a práce. Je to místo, kde jsme nejraději. Prvním krokem je samozřejmě vždy zařízení prostoru nábytkem. A aby byl dojem z nového domova dokonalý a cítili jste se tam skutečně jako doma, přicházejí na řadu bytové doplňky a dekorace. Osvětlení, obrazy, hodiny, zrcadla, svíčky, polštáře, deky, vázy, misky a mnoho dalších milých drobností dokonale zabydlí a zútulní prostor vašeho domova a naplní jej životem a láskou. Protože fantazii a individuálnímu vkusu se meze nekladou, je i nabídka dekoračních bytových doplňků opravdu mimořádně široká. Stilago vám však kromě obrovského výběru těchto produktů online, nabídne i pár rad a tipů.

Proč jsou vlastně dekorační bytové doplňky tak důležité? Stačí se jen podívat do prodejen nábytku, jak krásně jsou tam všechny kusy nainstalované a dekorované. Je jasné, že útulnost prodává a vy si tak budete moci i snáze představit nabízené kousky ve svém interiéru. Nebo si vystavené dekorace rovnou i koupit. Bytové doplňky a dekorace jsou stejně jako oblečení záležitostí individuálního vkusu a zároveň také podléhají módě. Co to může znamenat pro váš domov? Díky dekoracím ve svém bytě můžete na první pohled vyjádřit svou osobnost a propůjčit svému interiéru zcela nezaměnitelnou tvář. Rozličné bytové doplňky vytvoří okouzlující atmosféru, která na každého dýchne již při vstupu.

Jaké jsou možností při dekorování prostoru? Dekorační prvky by především neměly být žádnými tzv. lapači prachu. Je vždy dobře, pokud různé bytové doplňky mají i své praktické využití. Paleta možností je obrovská od různých truhlic, krabic a boxů přes rámy a osvětlení až ke květinám, polštářům, vázám a miskám. Dále také záleží na tom, jaký styl vyznáváte. Někdo miluje starožitnosti a cení si svých rodinných pokladů a památek, jiný je zastáncem čistého, strohého, jednoduchého a elegantního stylu a další zase vyznává exotický koloniální či módní etno (boho) či vintage styl.

Jaké bytové doplňky a dekorace se budou hodit právě pro mne?

Kdo si pod slovem dekorace představí nějaké umělé květiny či světelné řetězy, ten neuvažuje správným směrem. Dekorační produkty jsou především bytovými doplňky a jak jsme se již zmínili výše, měly by mít i své praktické využití. Jedná se tedy o věci, bez kterých samozřejmě můžete žít, ale které byste si stejně časem asi pořídili. Vždyť i žena, která nemá příliš ráda řezané květiny, nějaké občas dostane, a tak se jí váza bude určitě hodit. Jaké doplňky a dekorace se budou hodit právě do vašeho bytu zjistíte v následujících řádcích.

Zařizování bytu doplňky a dekoracemi je velmi kreativní proces. Přesto existuje několik pravidel, která byste měli dodržovat, aby váš prostor působil příjemně a útulně.

Jednotná barevnost. Toto pravidlo dá vzniknout mimořádně harmonickým interiérům, ve kterých dominují maximálně dva barevné tóny, a to jak u nábytku, tak u dekorací. Je dokázáno, že v takových prostorech se cítí dobře všichni.

Skupinky aneb stejné ke stejnému. To znamená, že se různé dekorace stejného typu sdružují v menších skupinách. I takovým zařizováním můžete získat velmi příjemný celek. Jedná se stejné doplňky, které jsou různého vzhledu například vázy nebo obrazy rozdílných barev, velikostí a tvarů.

Volný prostor. Abyste nechali správně vyniknout nějakou originální dekoraci, můžete kolem ní nechat mnoho volného prostoru. Tento způsob byl převzat z výstavních síní, kde má každé umělecké dílo vždy spoustu místa kolem sebe.

Ve světlech ramp. Tady se bude jednat o živý a neustále se měnící interiér. V popředí vašeho zájmu tak bude vždy pouze to, co zrovna chcete. Oblíbený obrázek, dárek od někoho milého k aktuálnímu výročí nebo obrázky z poslední dovolené. Chvíli se potěšíte a za čas zase tuto dekoraci nahradí nějaká jiná.

Jak sladit bytové doplňky a dekorace s různými ročními obdobími a příležitostmi?

Vedle dekorací do bytu, které vyjadřují vaši osobnost, jsou zde i takové, které náležejí k určitým obdobím roku. Jsou to takové doplňky, které používáme pouze při určitých příležitostech.

V chladných obdobích roku toužíme po pohodlí, teple a rádi se zachumláme do hebkých a hřejivých dek, přikrývek a plédů. Zapalujeme si různé lucerny, vonné svíčky, aromalampy a popíjíme čaj z hezkých konvic a šálků. Milujeme náladové osvětlení, hřejivé a jemné barvy a přírodní materiály.

Když se dny prodlužují a venku se začíná dělat hezky, začínáme toužit po pohybu venku a po svěžích a jasných barvách. Používáme barevnější bytový textil i sklo a porcelán, svůj život přesouváme ven na zahrady, balkóny a terasy. Používáme různé letní dekorace, vázy, misky a lampiony.

Specifické bytové doplňky a dekorace se používají o svátcích jako jsou Vánoce, Silvestr, Velikonoce a v poslední době i Halloween, Valentýn a další. Mimořádné momenty jako jsou výročí, narozeniny, svatby a křty, také nabízejí mnoho možností pro dekorace interiéru, které navodí krásnou atmosféru.

Jako dekorace a doplňky do bytu jsou právě moderní?

Kdo chce být vždy in a mít i svůj domov zařízený podle posledních trendů, měl by se obracet více k přírodě. Velmi aktuální jsou tlumené přírodní barvy jako slonová kost, hnědá, písková a podobně. Oblíbený je také ratan a dřevo, prostě vše, co je přírodního původu. Naproti tomu dekorační produkty a doplňky jsou moderní v kovových odstínech tedy stříbrné, zlaté a měděné. Jak správně používat bytové doplňky a dekorace Styl, jakým budete dekorovat svůj domov toho o vás hodně prozradí. Dbejte tedy na to, abyste se v něm nejenom vy, ale i vaši blízcí, přátelé a hostí, cítili dobře a příjemně. Pokud dodržíte pár jednoduchých pravidel a poslechnete si naše rady a tipy, pak se vám to jistě povede. Na závěr se vám pokusím vše shrnout do několika aspektů, na které byste měli vždy brát ohled:

  • Hodí se zrovna tento bytový doplněk či dekorace ke stylu mého zařízení?
  • Dá se tato bytová dekorace dobře kombinovat s již umístěnými doplňky?
  • Hodí se tento nový produkt dobře do barevného spektra mého prostoru?
  • Dekorační trendy se mění i během roku. Jiné barvy a materiály upřednostňujeme v interiéru v zimě a jiné v létě.
  • Kdo je opravdu silná individualita, ten si spoustu bytových dekorací udělá i vlastnoručně.
  • Velmi trendy a zároveň nadčasové jsou kovové dekorace v barvě zlata, stříbra či mědi.