0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Vhodné nádobí pro každou příležitost

Jídlo a pití je samozřejmě naše základní životní potřeba, bez níž se jednoduše nikdo neobejde. Jistě se ale můžeme shodnout na tom, že obě tyto činnosti jsou v dnešní době spojeny i s požitky. Málokdo z nás si například dokáže představit jakoukoli oslavu nebo sešlost bez něčeho dobrého k snědku a sklenky dobrého pití. Obojí se stalo jejich neodmyslitelnou součástí. Ale netýká se to zdaleka jen oslav: i když může být večeře u velké tabule s přáteli zábavnější, kvalitní nádobí dokáže ozvláštnit i večeři o samotě. Totéž platí i pro bohaté nedělní snídaně, vlastnoručně vyráběné tapas k odpolední svačince i grilovanou rybu na zahradě.

Stilago nabízí ve svém sortimentu vhodné nádobí pro každou příležitost. Díky němu nejenže budete mít sami radost, ale potěšíte i své přátele, příbuzné a známé a každá akce, kterou bude pořádat, bude zaručeně úspěch!

Nádobí ve všech podobách

Hluboké, ploché, hranaté, kulaté: nádobí i jídelní soupravy najdete v našem e-shopu v mnoha podobách a tvarech, aby se hodily k vašim pokrmům. Kromě tvaru však není radno podceňovat ani vzhled. Elegantní bílé nádobí se hodí na klasické akce, jako jsou svatby či jubilea. Na velkých rodinných sešlostech se naopak dobře uplatní i barevnější kousky, například s různými motivy nebo vzory. Kromě talířů a sklenic patří do sortimentu nádobí v internetovém obchodě Stilago mimo jiné i porcelánové soupravy. K dobré, voňavé snídaně vám zase nabízíme vkusné šálky nebo konvice na kávu či čaj. Ti z vás, kteří se neobejdou bez pravidelné dávky kofeinu ani během dne, se samozřejmě nemusejí omezovat pouze na snídani!

Nádobí bezpochyby zkrášluje gastronomickou stránku našich všedních dnů. Plní samozřejmě důležitou praktickou funkci, ale nezanedbatelné je i jeho estetická úloha. Kdo by se nechtěl u dobrého jídla kochat i pohledem na talíře, misky nebo skleničky? A kromě toho: jistě už se vám mnohokrát stalo, že vám k naservírování oběda, večeře, snídaně nebo svačiny chyběla ta správná miska, ideální velikost talíře nebo hrneček s hezkým vzorem. Právě tyhle mezery ve své kredenci si můžete výhodně a kvalitně doplnit v našem internetovém obchodě. Tak vzhůru do nakupování!

Nádobí, které ve vaší domácnosti nemůže chybět

Jídelní talíře, snídaňové talířky, misky na polévku, talířky na zákusky, skleničky a podšálky a k nim samozřejmě vhodné šálky, skleničky apod., to vše pochopitelně v nejrůznějších velikostech, barvách a provedeních. Tak nějak asi zní výčet nádobí, bez něhož se jídelní souprava žádné správné hospodyňky neobejde. Počet talířů, které v domácnosti potřebujete, se řídí podle běžné spotřeby nádobí a ta zase souvisí s počtem osob, které ve vaší domácnosti žijí. Máte-li myčku nádobí, nemusí vás rychlé špinění talířů a dalších kousků nádobí nijak zvlášť pálit – nepříjemnou činnost, kterou mytí nádobí pro většinu z nás, bezpochyby představuje, za nás tento šikovný pomocník snadno zvládne. Pokud takové „štěstí“ nemáte, jistě vás spotřeba nádobí zajímá víc a máte tak lepší přehled o tom, jaké sekce je třeba doplnit.

Obecně se má za to, že od každého typu nádobí (tedy velké talíře, malé talířky, misky, hluboké talíře, šálky, skleničky na různé nápoje apod.) by v dobře vybavené domácnosti měly být alespoň dva kusy na osobu. Důvodem je samozřejmě to, aby v případě, že je jedna sada našpiněná, bylo z čeho jíst či pít. Tento počet lze samozřejmě upravit v závislosti na tom, jak často se dostanete k mytí nádobí, jestli očekáváte návštěvu nebo kolikrát denně doma jíte.

Vše kolem materiálu

Jak už jsme naznačovali, najdete v našem internetovém obchodě třeba porcelánové soupravy, ale kromě toho i nádobí z mnoha dalších materiálů. Většina moderních materiálů, z nichž se nádobí vyrábí, je kompatibilní s již zmiňovanými myčkami nádobí. Tato odolnost vůči chemickým čisticím látkám, které se v myčkách k mytí používají, a také vůči mechanickému čištění jako takovému však nepředstavuje vlastnost, která se u nádobí nemění. Zejména porcelánové soupravy, a především pak ty, které zdobí různé ornamenty či vzory, jsou potaženy tenkým ochranným filmem, který se však v průběhu mytí postupně omývá.

Chcete-li se vyhnout stopám opotřebování, představuje nejjistější volbu obyčejné bílé nádobí. Neobsahuje-li metalické dekorace, je navíc vhodné i k ohřívání v mikrovlnné troubě. S ohledem na použití nádobí v mikrovlnné tvorbě je v každém případě třeba dbát na značky, které se objevují přímo na jednotlivých kouscích nádobí.

Tipy na nákup a péči o nádobí

Nádobí je samozřejmě třeba věnovat náležitou péči, aby vám vydrželo dlouho hezké. Několik jsme jich pro vás připravili níže:

  1. Objevíte-li na svém nádobí stopy vodního kamene, snadno je odstraníte pomocí kyselých prostředků, jako je například citronová šťáva nebo voda s octem. Nemusíte tak kupovat často drahé odvápňovací tablety.
  2. Stopy po kávě nebo čaji, které občas zůstanou v šálku a neodstraní je ani důkladné mytí, lze dobře odstranit pomocí prášku do pečení. Pro lesklý povrch bez skvrn můžete použít i zubní pastu.
  3. Pořídíte-li si v našem e-shopu Stilago kvalitní soupravy z keramiky nebo porcelánů, mohou se na nich i při běžném používání objevit nevítané škrábance. Chcete-li se jim vyhnout a zároveň ochránit motivy před vyblednutím, můžete jednotlivé kousky nádobí skladovat zabalené v hedvábném papíru.
  4. Při plnění myčky nádobí dbejte vždy na to, aby se nádobí během mytí nemohlo nijak otlouct nebo do sebe vzájemně narážet. To by mohlo vést k poškození, škrábancům nebo dokonce rozbití křehčích kousků.
  5. U všech kousků nádobí, zejména citlivých porcelánových souprav, se natrvalo vyhýbejte teplotám přesahujícím šedesát stupňů Celsia. I ty by totiž mohly vést k poškození vašeho nádobí, a to i toho kvalitního a odolného.
  6. Oděrky od nože snadno odstraníte pomocí tekutého čisticího prostředku.

Nákup nového nádobí může samozřejmě ovlivnit spoustu faktorů. Je-li pro vás tím pravým produktem kompletní jídelní souprava nebo hledáte-li pouze pár nových hrnečků, si pochopitelně musíte ujasnit sami. Existuje však i řada praktických požadavků, které se s koupí nového nádobí pojí. Například: hodí se nádobí do mikrovlnné trouby? Dá se umývat v myčce? Jsou dostatečně robustní? Odolné vůči vysokým teplotám? A tak dále. Přejeme vám během nakupování hodně radosti i trpělivosti.