0 Oblíbené

Soupravy nádobí přinesou domů tu správnou pohodu

Od snídaně až po večeři. Soupravy nádobí nás provázejí celým dnem. Vnesou na stůl tu správnou atmosféru, ať již rodinnou či slavnostní, každodenní či výjimečnou. Jen si to představte, je krásné letní víkendové ráno, na stole je snídaňový servis s červenými puntíky, někdo z rodiny přinese čerstvé pečivo a nádherná, dlouhá, společná rodinná snídaně může začít.

Pokud nemáte jednotné nádobí, ale vaše kuchyňská skříňka je kolekcí různých časem nasbíraných hrníčků a talířků, mezi kterými se objevují dokonce i reklamní hrnky s nápisy a logy firem, pak to rychle změňte! Krásné stylové nádobí dodá vaší kuchyni příjemnou náladu, ozdobí stůl i poličku a budete mít vždycky dobrý pocit jak při snídani o samotě, tak při rodinném obědě či večeři.

Je úplně jedno, zda žijete sami, ve dvou nebo ve velké rodině. Stylový porcelán nebo keramiku si můžete pořídit vždycky. Designové nádobí potěší každého a z každého jídla udělá malý svátek. A ať již máte rádi jednoduchou, strohou eleganci nebo ozdobné motivy a zlaté okraje, na e-shopu Stilago.cz si vyberete to nejkrásnější nádobí, ze kterého se budete při správné péči těšit mnoho let. Díky našim následujícím radám a tipům určitě zvolíte to pravé!

Design kávové nebo čajové soupravy hodně vypovídá o osobnosti

Pro jaký typ, vhled a vzor soupravy nádobí se rozhodnete je zcela otázkou vašeho vkusu. Uvědomte si jen, že hodně světlé nádobí a nádobí s výraznými vzory je citlivější na znečištění případně na odření než jednoduché varianty. Vyžaduje tak mnohem více péče a také se nedá prakticky vůbec s ničím kombinovat. Ale pokud máte rádi originální neobvyklé barvy a složité vzory a jedinečný vzhled a design je pro vás mimořádně důležitý, pak jistě tu trochu péče navíc, jako je například ruční mytí, svému nádobí věnujete.

U nádobí je také důležité, aby se k sobě navzájem hodilo. Tedy, pokud si pořídíte jídelní soupravu v nějakém stylu, pak by se ani kávová a čajová souprava neměla od něj příliš lišit. Barvy a tvary jsou důležité, jistě si přejete, aby nejen vaše pokrmy, ale i nádobí lahodily i očím vašich hostů. Proto je dobré vybírat soupravy nádobí od jednoho výrobce, který může nabídnout ke koupi i jednotlivé náhradní kousky, když se vám nějaké rozbijí.

Rozmyslete si dobře ještě před nákupem nového nádobí, co přesně od něj očekáváte. Jak často jej budete používat? Chcete jej mýt v myčce nebo jste ochotni jej umývat ručně? Bude se hodit ke zbytku vašeho nádobí? Máte malé děti, u nichž hrozí, že nějaké kousky vašeho nového servisu rozbijí? Toto vše hraje roli při zvažování typu, ale i ceny nového nádobí.

Pokud máte například oblíbenou kávovou konvici zděděnou po babičce, podívejte se, zda náhodou neobjevíte podobné hrnečky a talířky tak, aby s ní utvořily krásnou soupravu. Může se stát, že značka, která konvici vyrobila, ještě existuje a nabídne vám nějaké vhodné řešení. Nebo si pořiďte jednoduché bílé či krémové nádobí tak, aby pak vaše milovaná konvice byla tím jediným pravým klenotem na svátečně prostřeném stole.

Snídaně pro jednoho, rodinný oběd nebo večeře s přáteli? Hlavní je styl

Možná chcete pokračovat v rodinné tradici s kompletním čajovým a kávovým servisem. Takže chcete mít stejné talířky, šálky, podšálky, sladěnou konvici, cukřenku i konvičku na mléko. Prohlédněte si dobře soupravu, kterou si chcete zakoupit, aby obsahovala skutečně vše, co můžete potřebovat.

Soupravy nádobí nejsou jen servisem, který potřebujete každý den, ale jejich tvary, barvy a vzory utvářejí kulturu stolování. Jídelní servisy, čajové a kávové soupravy v bezpočtu podob a stylů, to vše naleznete na Stilago.cz. Jaké různé soupravy nádobí si zde můžete zakoupit se dozvíte níže.

Kávová a čajová souprava

U klasické kávové soupravy je základní počet šálků, podšálků a dezertních talířků šest. Ale výjimkou nejsou ani servisy pro dvanáct osob. Záleží na tom, kolik členů má vaše rodina a jak velké rodinné akce a oslavy pořádáte. V současné době jsou v nabídce i servisy, kde jsou různé velké talíře a mísy. Pokud máte rádi dlouhé brunche s přáteli, pak pro vás taková rozsáhlá kávová souprava bude přesně to pravé. Náš tip: pořiďte si dva stejné kávové servisy, každý v jiné barvě. Pak můžete skvěle kombinovat a vždy budete mít mimořádně stylovou tabuli!

Šálek dobrého čaje si nejlépe vychutnáte ze stylového porcelánu. Čajové servisy si můžete vybrat na Stilago.cz z velké nabídky vzorů. Máte rádi jednoduchý skandinávský design? Nebo raději rustikální styl? Velmi žádané jsou i romantické nebo něžné květinové vzory. Pro skutečné milovníky čaje jsou tu i rozsáhlé servisy, které obsahují kromě šálků a podšálků také dezertní talíře, konvici, cukřenku a konvičku na mléko.

Jídelní souprava

Večeře může být svátkem každý den! A to nejen proto, že se sejde celá rodina a po náročném dni si všichni mají co vyprávět. Velkou radostí je nejen samotné sdílení jídla, ale především báječný pocit ze vzájemné blízkosti. Abyste kouzlo těchto milých momentů ještě více umocnili, vyberte si svou novou rodinnou jídelní soupravu. Věřte, že ještě po desítkách let, když vezmete do rukou poslední nerozbité kousky tohoto servisu, si vybavíte ty krásné společné chvíle.

Jídelní soupravy jsou obvykle nabízeny pro čtyři, šest nebo osm lidí a obsahují často i polévkovou mísu a omáčník. Je to možná příliš tradiční až staromódní, ale zkuste jeden víkend stolovat podle těchto zvyklostí a uvidíte, že si na tento elegantní způsob velmi rádi zvyknete. Ano, investice do jídelního servisu dejme tomu pro dvanáct osob není právě malá, obzvláště když si vyberete nějakou známou značku kvalitního porcelánu, ale uvědomte si, že vás a vaše blízké bude provázet životem mnoho let.

Jak správně pečovat o soupravy nádobí a servisy?

Péče o vaše nádobí závisí především na kvalitě a druhu materiálu. Mnoho ze servisů, které si můžete zakoupit na Stilago.cz je vhodných k mytí v myčce nádobí. Ovšem jsou i takové, například zdobené zlatou nebo stříbrnou barvou nebo různými vzory, které se mohou v myčce poškodit, vyblednout a ošoupat. Proto je potřeba je mýt v ruce. Rozhodující je zde, stejně jako u oblečení, doporučení výrobce.

Pozor! Mezi různými formulacemi o možnosti mýt některé nádobí v myčce, mohou být i podstatné rozdíly. Termíny jako „vhodné do myčky nádobí“ nebo “možno mýt v myčce nádobí“ nemusejí znamenat vždy to samé. Některé servisy se mohou mýt v myčce prakticky denně a jiné je vhodné tam umývat pouze občas.

Pokud nejsou na obale vaší nové soupravy nádobí žádné informace, pak ji prostě raději myjte v ruce. Jemně malované nebo jinak zdobené porcelánové servisy a nádobí v jasných barvách pro mytí v myčce vhodné zkrátka není. A byla by jistě škoda toto zjistit až když bude vzorek vybledlý a nádobí znehodnocené.