0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Pánský pásek, jak jej nosit a ladit

Pánský pásek je praktický doplněk s důležitými pravidly. Každý doplněk je tu proto, aby doladil váš styl a byl, jak se říká, tou správnou třešničkou na dortu. Pokud si zvolíte správné doplňky, které perfektně pozvednou váš outfit, budete vždy dokonale oblečeni. Pásek patří přesně mezi ty módní doplňky, které dokáží jednoduchou a nekomplikovanou cestou skvěle ukázat vaši osobnost a vkus.

Pásek je malý, ale přesto velký doplněk. Je to s nimi jako s botami, nikdy jich není dost. A právě s botami by pásek měl dobře ladit. Jakkoli se může na první dojem zdát jako něco, čemu se nemusí věnovat velká pozornost, ale opak je pravdou. Jak správně ladit pásky s obuví se vám budeme snažit poradit na následujících řádcích.

Jednoduše řečeno: k černé obuvi patří černý pásek a k hnědé obuvi zase hnědý. Ale protože hnědá barva nemá, na rozdíl od černé jen jeden odstín, je třeba postupovat s obezřetností a vkusem. Dalšími důležitými hledisky pro volbu barvy pásku jsou i barvy obleku a košile.

Pro ležérní outfity ve stylu casual vám postačí jeden kvalitní černý kožený pásek, který se hodí prakticky ke všemu. U tohoto typu oblečení není barva vyloženě zásadní z jednoduchého důvodu – pásek není pod pohodlnými tričky nebo svetry vůbec vidět. Naopak u obleků to důležité je a velmi. O tom, jak ladit elegantní outfity si přečtete níže.

Pánský pásek se nenosí jen k obleku, je šikovným každodenním průvodcem i do džínů, látkových a plátěných kalhot. Téměř každý muž jej potřebuje, protože střihy pánských kalhot jsou rovné a mužská postava nemá výrazný pas. Proto je pásek naprosto nezbytnou součástí všech pánských šatníků. Co byste o páscích měli vědět? Čtěte dále a zjistíte vše potřebné.

Přehled pánských pásků

Pánský pásek je více než jen pomůcka k udržení kalhot. Je to doplněk, který může váš outfit skvěle vyladit, ale také ho poslat do módního pekla. Přečtěte si pozorně naše následující rady a tipy a můžete se spolehnout, že budete pásky používat správně a se vkusem. Jaké tedy jsou druhy pánských pásků?

Pásek k dokonalému business stylu je většinou rovný a hladký a má elegantní vzhled. Oblíbeným materiálem tohoto typu pásku je kvalitní a pevná pravá kůže s dlouhou životností. Barevnost je také klasická – černá a hnědá. Je možné používat i pásky z umělé kůže, které jsou cenově výhodnější. Ale musíme si uvědomit, že budou mít i kratší životnost a také jejich vzhled nemusí být po celou dobu užívání perfektní. Decentní oblekové pásky disponují jemnými sponami ve stříbrné či zlaté barvě. Pásek pro každodenní použití je mnohostranný a univerzální. I pásky z pravé kůže mohou takové být, pokud jsou v módním tzv. použitém vzhledu, kdy je materiál zpracován tak, aby nevypadal jako nový. Nebo to jsou pásky různě lisované, děrované, s vyraženými logy značek či rockovými nýtky. Také tzv. kovbojské pásky jsou velmi oblíbené. Jejich výrazné kovové přezky jsou často zdobené motivy koní, orlů nebo různými písmeny. Tyto typy pásků však patří zásadně do pohodlných džínů. Sportovní, letní model pánského pásku z látky je také velmi oblíbený. Bývá z odolné tkaniny a má dlouhou životnost. Přezka je u tohoto typu pásku většinou posuvná a ve stříbrném provedení. Tyto pásky se nosí k plátěným kalhotám a bermudám, často ve stylu kargo a pohodlným vzdušným košilím a tričkům.

Základní druhy stylingu s pánskými pásky

Společenské akce, svátky, výročí a svatby, to vše jsou momenty, kdy váš outfit musí být naprosto perfektní. Vyzkoušejte například velmi módní tmavomodrý oblek. Ten bude skvěle vypadat s bílou košilí. A jaký k této krásné kombinaci zvolit pásek? Pochopitelně dobře sladěný s obuví. Náš tip: vyzkoušejte rezavou hnědou, tato kombinace je v poslední době mimořádně oblíbená. Zásada: barva pásku musí být vždy dokonale sladěná s barvou obuvi. V mnoha oborech se dnes musí dodržovat tzv. dress code. Oblečení v business stylu vyžaduje oblek s košilí elegantním vzhledu. Barvy obleku jsou nejvhodnější černá, antracitová nebo tmavomodrá a košile bílá či světlemodrá. Samozřejmostí jsou také elegantní, jednoduché a vkusné boty se sladěným páskem ve stejném stylu, ideálně vše v černé barvě.

Pro volnočasové aktivity jako jsou například návštěvy klubů a koncertů se budou hodit také pásky v odpovídajícím stylu. Pohodlné džíny, rovné tričko, kožené kotníkové boots a kožená bunda. K takovému outfitu bude vhodný kožený pásek s výraznou sponou zdobený stříbřitými nýtky. Praktické a funkční oblečení vyžaduje i pásky ve stejném duchu. Sportovní kalhoty s kapsami přímo volají po látkovém pásku, který je tkaný z odolného materiálu a disponuje šikovnou posuvnou přezkou. Je velmi odolný a umožňuje vysokou svobodu pohybu.

Takto zjistíte svou velikost pásku

I pásky mají své velikosti. Mohou být označeny číslem od 75 do 140 nebo velikostí od XS bis XXXL. My vám nyní poradíme, jak správně určíte svou velikost pásku:

  • změřte obvod pasu u svých kalhot
  • protože velikosti pásků jsou po 5 nebo někdy dokonce po 10 cm, bude nutné naměřenou hodnotu zaokrouhlit, samozřejmě spíše směrem nahoru
  • příklad 1: naměřili jste 77 cm, vhodná velikost pásku pro vás bude 80
  • příklad 2: naměřili jste 93 cm, vhodná velikost pásku pro vás bude 95

Jak pečovat o pásky?

Aby kožené pásky dlouho dobře vypadaly a jejich kůže zůstala dlouho lesklá, vyžadují samozřejmě péči. Abyste zabránili drobným škrábancům a poškozením, měli byste nejméně dvakrát ročně kožené pásky ošetřovat speciálními přípravky na kůži (oleje, krémy, impregnace). Měkkým hadříkem to půjde nejlépe. Speciální přípravky na kůži dodají tomuto materiálu vyšší odolnost, životnost i krásu. Díky ošetření povrchu se pásky stanou méně náchylnými k poškrábání a také se do nich nevsáknou žádné tekutiny, které by mohly způsobit skvrny. To platí nejen pro eventuální postříkání či polití, ale i například pro déšť či pot.

V tomto ohledu jsou pásky z umělé kůže odolnější, nejsou tak ohroženy poničením, ale zase mají kratší životnost a pro mnoho lidí jsou neakceptovatelné i vzhledově. Přece jenom pravá kůže je kvalita a klasika, u pásků toto platí dvojnásob.