0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Pánské oblečení od ležérního po elegantní

Trendy a stylový. V pracovním životě suverénní a ve volném čase uvolněný. Sebevyjádření a sebevědomí, to jsou věci důležité pro každého muže. A právě v tom vám nejlépe pomůže oděv. Díky stylovému oblečení každý již na první pohled pozná, s kým má tu čest. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Protože ne vždy je možnost a čas ukázat svou osobnost, první dojem je nesmírně důležitý. Pokud jste dobře oblečen, často se vám otevřou ty správné dveře a stylový vzhled vám umožní ukázat, co ve vás je. My vám zde poradíme, co byste měli mít ve svém šatníku, jak do zaměstnání, tak pro chvíle volna. A jaké jsou současné trendy v pánské módě? To vše se dozvíte v následujících řádcích. Věříme, že vám naše rady, tipy a nápady usnadní orientaci, nakupování a následný styling tak, abyste se vždy cítili sebevědomě a skvěle.

Dříve se muži o módu nezajímali a nákup oblečení považovali za ztracený čas a velkou nudu. Často nechávali tyto záležitosti na svých ženách. Ale tato situace se pomalu mění. Muži začínají módě rozumět a živě se zajímají o svůj vzhled a styl. Nejen dámská, ale i pánská móda je vnímána jako společenský statut a možnost ukázat na první pohled svou osobnost. Díky široké nabídce mohou dnes muži pomocí nákupu oblečení přes internet z pohodlí domova vybírat vše od klasické business módy až po ležérní kousky pro volný čas a dokonale tak projevit svou individualitu v každodenním životě.

Pro skutečně stylového muže je dnes typický plný šatník, který obsahuje ten správný mix modelů od nadčasové klasiky až po žhavé novinky v pánské módě. Hlavní jsou základní tzv. basic modely. To jsou například džíny a trička pro volný a čas a spousta kvalitních košil pro pracovní chvíle.

Velmi důležité jsou také doplňky jako kravaty, šály, pásky, obuv, tašky, hodinky a mnoho dalších. Tyto kousky ukáží lépe než cokoli jiného vaši osobnost a styl. A samozřejmě do každého trendy pánského šatníku patří také zamilované kousky, vaši favorité, kterými může být kašmírový pulovr, klasický trenčkot nebo třeba kožený bomber. Takovými modely nejlépe ukážete svou jedinečnost a osobitost.

Pánská móda a individuální vzhled

Jak jsme již řekli, móda hraje v životě současného muže čím dál větší roli. Od obleku až po džíny neboli od společenských modelů přes pracovní oblečení až po kousky pro momenty volna. Ideální pro tvorbu kvalitního pánské garderoby je nadčasový styl. Díky pár skvělým kouskům, které se stanou základními stavebními kameny vašeho šatníku, budete moci již jen v každé sezóně doplnit pár žhavých novinek. Tak budete vždy perfektně oblečen a připraven na vše, co vám život přinese. Stabilní šatník vnese do vašeho života klid a řád a každé ráno budete přistupovat k sestavení svého outfitu v klidu a pohodě.

Módní pánské oblečení pro každou příležitost

Úspěšný byznysmen, vtipný lev salónů, romantický kavalír či milovaný tatínek. Dnešní muž v sobě skrývá mnoho osobností a správně zvolené oblečení mu pomáhá je projevit. Každý den se muži mění v různé typy a s radostí hrají své „role“. Proto je také velmi důležité mít pro každou příležitost to správné oblečení. Ať již jde o důležitý pracovní mítink, o příjemný rodinný den, veselé chvíle s přáteli, elegantní večeři nebo odpoledne na pohovce, pokaždé byste měli být vhodně a stylově oblečeni a užívat si krásných a mnohostranných chvil svého života. V následujících řádcích se dozvíte, jak se obléknout pro různé příležitosti a jak případně kombinovat rozličné styly a trendy.

Stylová pánská móda pro každý moment života

  • V kanceláři. Pro pracovní část života je určeno elegantní oblečení tzv. byznys styl. V práci chcete přece vypadat dobře, schopně a sebevědomě a kvalitní oděv vám k tomu může hodně pomoci. Klasický oblek v tmavých barvách jako je černá, antracitová a tmavě modrá udělá vždy ten správný a seriózní dojem. Kombinujte jej vždy s kvalitními košilemi, jejichž barevnost se v každé sezóně trochu mění, a právě to je prostor ukázat, jak rádi jdete se současnými trendy. Růžová košile již dávno není známkou nějaké zženštilosti. Ba právě naopak, pastelové tóny jsou módní již několik let. Takže nejen klasická bílá a světle modrá, ale i mátová a levandulová a samozřejmě již zmíněná růžová, budou rozhodně to pravé! Ke kvalitnímu obleku by neměly chybět doplňky jako jsou kravata, pásek a kvalitní obuv. Náš tip: Vylaďte k barvě své obuvi i pásek a tašku na notebook případně i desky svého diáře. Věřte, že i takové maličkosti udělají obrovský dojem a každý si vašeho dokonalého stylu všimne. A nebojte se k tmavému obleku zvolit hnědé doplňky, to je trend, který působí hravě a elegantně zároveň.
  • Ve volném čase. Ležérní a uvolněná móda pro chvíle aktivního i pasivního odpočinku je asi nejširší oblastí pánské módy, kde můžete projevit svou individualitu. Pro tuto část šatníku neexistují prakticky žádná omezení kromě kvality a komfortu nošení. Tato dvě hlediska by pro vás měla být zásadní. Základními neboli basic modely jsou tu především kvalitní džíny a trička. Zvolte takové kousky, ve kterých se budete cítit dobře a nepodléhejte za každou cenu módním trendům. Přiléhavé džíny jsou možná zrovna moderní, ale budete se v nich opravdu cítit příjemně a uvolněně? Klidně sáhněte po klasickém střihu, který se nosí již několik desítek let, protože s ním neuděláte nikdy chybu. Náš tip: Pokud sladíte barvu svého trička nebo mikiny s barvou svých sportovních bot, bude váš styl prakticky dokonalý!
  • Na dovolené. Dovolená je velmi specifický čas, čas, kdy si můžete dělat absolutně co chcete a kdy můžete nejlépe a nejvíce vybočit ze svých zvyků a pravidel. Samozřejmě záleží na tom, jaký typ dovolené zvolíte. Je velký rozdíl mezi turistikou ve městě a v přírodě, společensko-kulturními momenty a divokou opuštěnou krajinou. Ale velmi často budou tou správnou volbou příjemné dlouhé kalhoty a vzdušná košile nebo šortky, sportovní tričko a k oběma typům outfitu pohodlná obuv.
  • Doma. Ať už pracujete na zahradě nebo ležíte na pohovce, komfortní domácí oblečení musí splňovat několik zásad. Musí být především maximálně pohodlné a umožňovat vám dokonalou volnost a svobodu pohybu. Takové jsou třeba volné kalhoty a bavlněné tričko či mikina – podle počasí a teploty.