0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Pánské plavky – vývoj a trendy

V poslední letech se v pánské plavkové módě hodně událo. Mužům již nestačil jeden jednoduchý střih plavek, který se od spodního prádla odlišoval snad pouze barvou. V současné době je móda pánských plavek téměř stejně rozmanitá jako dámská.

Obchody nabízejí bezpočet modelů všech možných střihů, barev i materiálů. Pánské plavky se přímo předhánějí v komfortu a vychytaných módních detailech. Na Stilago.cz naleznete perfektní výběr a vybírání se pro vás stane radostí a zábavou. Ať již zvolíte úsporný model pánských plavek nebo dlouhé koupací šortky, na Stilago.cz získáte vždy vysokou kvalitu.

Tradiční pánské plavky se před několika lety považovaly za nemoderní a přežité. Pravdou je, že jako v každé módě, i u plavek pro muže došlo k velkému vývoji. Krásné nové střihy, aktuální svěží barvy a výborné užitné vlastnosti. Například plavky pro sportovce, které sedí jako druhá kůže. Perfektně přilnou, a tak se plavec může pohybovat ještě rychleji. Přiléhavé sportovní plavky mohou pomoci i k lepšímu výkonu, protože nekladou vodě žádný odpor. V kolekci obchodu Stilago.cz jich najdete spoustu.

Jak najít správné pánské plavky?

Jste dokonale svalnatý nebo spíše velmi štíhlý? Anebo snad máte pár kilo navíc? Pánské plavky jsou mimořádně všestranné a jejich výběr na Stilago.cz je skutečně obrovský. Kromě klasických přiléhavých pánských plavek ve sportovních stylu s různě dlouhými nohavičkami se nabízejí i pohodlné a komfortní koupací šortky.

Obecně platí, že do bazénu jsou lepší klasické plavky a na venkovní rekreační koupání pak spíše plavkové šortky. A jak jsme již uvedli výše, záleží také na tom, jakou disponujete postavou. Pokud jste svalnatý sportovec, rozhodně vám budou slušet malé přiléhavé plavky. Prostě když je co ukázat, ukažte to. Pokud jste vysoký a hodně štíhlý až hubený, pak vám rozhodně doporučujeme dlouhé koupací šortky – bermudy. Máte pár kilo navíc? To nevadí, přece správný chlap má mít trochu bříško, že? Pro vás budou nejvhodnější plavkové šortky, ale v kratší variantě nohaviček. Vzhledem k objemnějšímu trupu by nebylo žádoucí zkracovat nohy dlouhými nohavičkami.

Stejně jako u všech jiných oděvů, je i u plavek velmi důležité, jak dobře vám padnou. Musí vám sedět tak, abyste se cítili dobře při každém pohybu a nezáleží zde vůbec na tom, jakou máte postavu. Komfortní plavky si zaslouží naprosto každý. Plavky vás nesmí nikde škrtit, tísnit nebo se zařezávat. A to jak v suchém, tak v mokrém stavu. To platí zejména v oblasti stehen a rozkroku.

Především, pokud si kupujete plavky na dovolenou, ve kterých chcete ležet, odpočívat, relaxovat, ale zároveň se také koupat, plavat a případně si i zahrát plážový volejbal, pak určitě volte co nejpohodlnější model. Opatrně s délkou nohaviček, tady záleží hlavně na tom, jak dlouhé jsou vaše nohy. Čím delší nohavičky, tím kratší vám udělají nohy. Pokud jste menší postavy, pak si pořiďte určitě koupací šortky nejvýše do půli stehen.

Koupací šortky, klasické plavky nebo bermudy

Pokud hledáte plavky, které vydrží více než jednu sezónu a snadno se přizpůsobí i eventuálním změnám vašeho těla, pak vám určitě doporučujeme koupací šortky v černé barvě a délce zhruba do poloviny stehen. Takový model plavek lze považovat za univerzální. Ale pokud máte specifičtější požadavky, pak máte možností pochopitelně více.

Pokud chcete plavky spíše pro sportovní využití, do bazénu nebo pro sportovní dálkové plavby, pak rozhodně doporučujeme klasické plavky. Jsou příjemně přiléhavé a dokonale kopírují tvar vašeho těla. Jednu drobnou nevýhodu však mají, vypadají dobře pouze na vysportovaných a svalnatých postavách.

A jako poslední model tu máme takzvané surfařské šortky s dlouhými nohavičkami, které jsou asi nejvíce určeny pro mladé muže. Koupací šortky a bermudy jsou extra trendy nejen svým střihem, ale především barvami a vzory. Tyhle kousky můžete nosit i na cestu na pláž nebo i v létě ve městě. V kombinaci s jednobarevným a jednoduchým tričkem s krátkými rukávy nebo zcela bez rukávů a teniskami či žabkami, budou opravdu cool.

U pánských koupacích šortek záleží především na tom, jaký model si vyberete. Na pláž se mohou dobře hodit barevné s výraznými vzory, ale například do města už tak dobře vypadat nebudou. Pokud chcete dobře vypadat i cestou na pláž a není vám zrovna osmnáct a nemáte vysportovanou postavu, volte raději umírněnou barevnost. Pak si klidně budete moci ke svým plavkám – šortkám vzít košili a tenisky a procházet se v nich při dovolené i ve městě. Ovšem pozor, platí zde jedno obrovské tabu: nikdy, ale skutečně nikdy, si k plavkám neberte ponožky!

Jaký materiál je na pánské plavky nejlepší?

Pro přiléhavé klasické pánské plavky se nejčastěji používá polyamid nebo polyester. Obě tato syntetická vlákna jsou vysoce funkční, takže skvěle schnou a nenasávají téměř žádnou vodu. Jsou příjemně pružná a díky přidaným elastickým vláknům – lykře nebo elastanu vám sednou jako vaše druhá kůže.

Přírodní vlákna jako je např. bavlna nebo len, jsou sice příjemná, možná i na běhání či sportování na pláží, ale na koupání a plavání jsou plavky z nich zcela nevhodné. Tato vlákna nasávají obrovské množství vody a plavky jsou pak nesmírně těžké a velmi dlouho schnou.

Údržba a praní plavek

I když kvalitní syntetická vlákna hodně vydrží, stejně se musíte o své plavky dobře starat. Plavky jsou po spodním prádle a ponožkách asi nejnamáhanějšími částmi oděvu. Jen si představte všechny vlivy, které na ně působí. V bazénu to je hlavně chlór a na pláži zase vysoké teploty, slunce, pot, opalovací krémy a hrubý písek. Proto je velmi důležité své plavky po každém použití nejprve pořádně vymáchat v čisté vodě. A pak pochopitelně důkladně a zároveň šetrně vyprat.

Plavky pereme při teplotách do 30 stupňů Celsia. Syntetická vlákna jsou choulostivá, a tak byste neměli používat změkčovadla, která by mohla narušit jejich jemnou strukturu. Sušení doporučujeme „na ležato“ a ne na přímém slunci.

Na dovolenou se vždy vyplatí mít s sebou nejméně dvoje, ale ještě lépe troje plavky. Tak je můžete pohodlně střídat, nemusíte pobývat v mokrých a vystavovat se riziku nastydnutí nebo naopak zapaření pokožky. Po každém dni na pláži plavky důkladně vymáchejte v čisté vodě a po dovolené dle pokynů důkladně vyperte.