0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Pánské obleky pro moderní muže

Jak říkaly už naše babičky: oblek, to je vizitka každého slušného a pracovitého muže. V dnešní době bychom řekli, že pánský oblek je určitým ukazatelem úspěšnosti, barometrem výkonnosti a toho, jak se komu daří. Klasický pánský oblek se skládá ze saka a kalhot. Pokud je oblek ještě doplněn vestou, jedná se o třídílný pánský oblek. Tato velmi formální varianta se používá pouze při speciálních příležitostech.

Abyste byli vždy dobře oblečeni, a to nejen v práci, ale i ve volném čase, měli byste mít ve svém šatníku několik obleků a několik sak. Samozřejmě záleží na tom, zda ve svém zaměstnání musíte dodržovat dress code. Jsou muži, kteří se mohou v práci oblékat neformálně a tím pádem mají oblek výhradně na společenské události. Naproti tomu ti, kdo se v obleku pohybují běžně, jich pochopitelně musejí mít v šatníku doslova celý arzenál.

Na Stilago.cz si vyberete mnoho různých variant sak, kalhot i obleků. Ležérní i elegantní modely v různých barvách. Decentní obleková saka i kalhoty v tlumených barvách jako jsou černá, tmavošedá, antracitová a volnočasová saka v krásných trendy barvách jako například světlešedá, modrá, korálová nebo béžová. Naleznete zde také mnoho doplňků jako jsou vesty, košile, kravaty a pásky.

Pánské obleky a saka, které jsou nošené denně, musejí být velmi pohodlné a komfortní a umožňovat vám dostatek pohybu. Muži, kteří nosí rádi a často obleky a saka, vypadají seriózně a úspěšně. Pokud budete dobře a elegantně oblečeni, bude z vás vyzařovat kompetence a profesionalita.

Pánská saka dodají šmrnc každému outfitu

Obleky a saka na Stilago.cz jsou z nejkvalitnějších materiálů, které splňují nejvyšší uživatelské nároky. Elegantní oblečení musí také vždy dobře vypadat, proto by se pánské obleky a saka neměly mačkat a měly by vždy působit upraveně. Z toho důvodu je důležité, aby použité materiály byly skutečně kvalitní a měly příjemnou strukturu.

Pro každý typ postavy existuje to správné sako. A možností je mnoho. Rovně střižené, extra široké nebo moderně vypasované. Klasická saka mají jednořadové zapínání na dva až tři knoflíky. Kvalitní modely mají i podšívku, takže vám v nich nebude chladno ani na jaře či na podzim.

Elegantní modely sak na Stilago.cz jsou mimořádně propracované a často mají krásně vzorovanou podšívku. Sladěné kostky, nádherný vzor paisley a mnoho dalších různých vzorů. Zajímavým i praktickým detailem jsou i kapsy. Jak šikovné vnitřní, tak vnější, často s patkami a samozřejmě také náprsní. Některá saka mají kapsy bez patek, do kterých velmi jednoduše a rychle vsunete ruce.

Pánský oblek a správný střih, barva a materiál

Obleky a saka se od sebe mohou velmi lišit především střihem. My vám zde představíme několik základních. Jedním z nejčastějších, nejmodernějších a nejoblíbenějších je střih Slim Fit. Tento střih zvýrazňuje siluetu těla, a proto je vhodný především pro štíhlé muže. Sako je vypasované a kalhoty jsou rovné a celkově úzké. Střih Slim Fit je velmi mladistvý a moderní. Dalším typem střihu obleku je Regular Fit nebo také Modern Fit. U tohoto střihu je sako jen lehce vypasované a kalhoty v rovném střihu. Tato varianta se považuje za nejklasičtější a nejrozšířenější. Posledním častým typem střihu je Comfort Fit. Toto provedení je charakteristické svým volným střihem. Sako není prakticky vůbec vypasované a také kalhoty jsou volné odshora až dolů. Tato varianta obleku se hodí především pro statné muže s kilogramy navíc.

Pánské obleky a saka bývají nejčastěji v tlumených barvách jako je černá, tmavošedá nebo tmavomodrá. Dobám, kdy se nosila saka výrazných barev, naštěstí už odzvonilo. Mnoho z nás si jistě pamatují 90. léta, kdy k modernímu vzhledu často patřila zářivě červená, modrá, zelená nebo dokonce i žlutá saka. O bílých ponožkách do mokasínů ani nemluvě. Dnes je jiná barva než černá, šedá, hnědá, béžová a různé odstíny modré spíše výjimkou. A v zaměstnání platí ohledně barevnost obleků přímá úměra: čím vyšší postavení, tím tmavší oblek.

Materiály pánských obleků a sak jsou nejčastěji střižní vlna, bavlna a různé směsi. Pak je zde ještě kategorie velmi luxusních a drahých obleků a sak z kašmíru či hedvábí. Oblíbená vlněná saka jsou příjemně měkká, odolná a nemačkavá. A to jsou přesně ty vlastnosti, které od obleku a saka očekáváte. Také modely ze syntetických materiálů jako je například polyester, vynikají některými vlastnostmi. Na prvním místě to je nemačkavost a výhodná cena. Nevýhodou je pak jejich neprodyšnost. V tomto naopak vynikají přírodní materiály. Náš tip: čím kvalitnější a měkčí materiál, tím lépe vytvaruje vaši postavu a vytvoří vám mužnou siluetu.

Perfektní doplňky pro perfektní pánské obleky

Co dotvoří eleganci pánského obleku a bude tou správnou třešinkou na dortu? Jsou to doplňky ve formě košile, kravaty, obuvi a pásku. Poradím vám pár tipů, díky kterým budete vypadat vždy skvěle.

U košile je velmi důležitá barva. Do obleků v business stylu se budou nejvíce hodit košile bílé případně světle modré. Košile by měly být výhradně jednobarevné a jediný vzor, který je možný, je jemný decentní proužek ideálně tón v tónu, což znamená ve stejné barvě pouze o tón tmavší či světlejší.

Jakkoli se může zdát, že kravaty se už téměř nenosí, pro business styl je kravata nutností. Kravata by měla být barevně sladěná s košilí a sakem. V současné době se nosí spíše užší kravaty a obecně platí, že čím užší kravata, tím modernější vzhled a styl.

Obuv je přímo zlatým hřebem outfitu. A u mužů to platí obzvláště. Elegantní, a především dokonale čisté boty jsou vizitkou gentlemana. Dnes již dávno neplatí, že k černému obleku musíte mít černé boty. Naopak relativně kontrastní hnědá obuv je považovaná za zajímavou alternativu. Je však nutné s citem sladit ostatní doplňky, hlavně obuv s páskem. To je naprosto zásadní detail. Ovšem černý, šedý nebo modrý oblek s hnědou obuví není kombinace pro každého. Kdo vyznává skutečnou klasiku, ten volí nadále elegantní černé boty.

Aby vám sako a oblek skvěle padly

Abyste v obleku vypadali vždy dokonale, pak by ramenní šev vašeho saka měl sahat přesně na konec klíční kosti. Ujistěte se také vždy, že máte správně ohrnutý límec. Sako by mělo splývat přes hýždě, a i se zapnutým knoflíkem by mělo být stále příjemně volné. Vzadu by nemělo nic táhnout ani by tam neměly být žádné záhyby. Délka rukávu by měla být přibližně ke kořeni palce a košile by měla koukat maximálně jeden centimetr. A oblekové kalhoty by měly končit vpředu na nártu a vzadu na patě.