0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Pánské pyžamo – trocha historie

Na vznik slova pyžamo existují dvě teorie. Jednou z nich je, že pochází z hebrejského slovního spojení „pae jamah“, což je výraz pro oblečení, které zakrývá nohy. Podle druhé verze je slovo pyžamo odvozené z hindštiny či perštiny, kde označovalo široké kalhoty stažené v pase šňůrkou. Tento oděv se v Indii používal pro celodenní nošení a angličtí kolonizátoři jej přivezli do Evropy v 19. století.

Větší rozšíření pyžam nastalo ve světě až ve 20. století. Do to doby byly jediným druhem oblečení na spaní noční košile. Ovšem moderní pánská, dámská a dětská pyžama, tak jak je známe, tedy v podobě pohodlných kalhot s pružným pasem a volným horním dílem, nás provázejí životem teprve něco málo přes 100 let. Dnes jsou pyžama na spaní bezkonkurenčně nejoblíbenější, a to nejen u mužů.

Moderní pánská pyžama a jejich materiály

Současná móda pánských pyžam je velmi mnohostranná. Existují jak horní, tak spodní díly všech možných střihů a délek. A i materiálů, barev a vzorů je bezpočet a každý si tak může najít přesně to pravé. Na Stilago.cz je obrovský sortiment pánských a chlapeckých pyžam. Naleznete zde jak krátké modely zvané shorty, tak klasická dlouhá provedení. Jedno však mají společné, a to je maximální komfort nošení.

Materiály pro pánská pyžama jsou jasné. Hlavními a nejčastějšími jsou materiály přírodní, tedy především bavlna. Dále pak příjemný teplý flanel (počesaná bavlna) nebo ještě hřejivější jemný flís. Dětská a chlapecká pyžama se někdy mohou dělat také z měkkého a hebkého plyše. Jen si představte volný den, kdy můžete celý den zůstat jen v pyžamu. Na snídani si vezmete jen župan a užijete si svůj báječný pyžamový den.

Typy a střihy pánských pyžam

Každý muž by měl mít ve svém šatníku několik pyžam. Minimální počet je šest až osm kusů, přičemž polovina by měla být v delší verzi a polovina v kratším provedení. Protože v noci je potřeba zpracovat celodenní zážitky a zároveň si dobře odpočinout a zrelaxovat na další den, mělo by být pyžamo vždy co nejpohodlnější a nejpříjemnější. Někdo má rád přiléhavé a pružné bavlněné modely, jiný zase kousky v co nejvolnějším střihu.

Moderní pánská pyžama z pružné bavlny ať již v dlouhé zimní verzi – s dlouhými rukávy u horního dílu a dlouhými nohavicemi kalhot, nebo v krátké letní verzi zvané shorty – s krátkými rukávy u horního dílu a spodním dílem ve tvaru trenýrek, jsou velmi oblíbená a téměř zcela vytlačila klasická plátěná pyžama, která ještě pamatujeme od našich otců a dědečků. Tato pyžama byla výhradně pruhovaná a měla horní díl ve tvaru propínacího kabátku s knoflíky a klasickým límečkem s klopami a kalhoty s poklopcem také na knoflíčky a buď gumou nebo šňůrkou v pase.

Na Stilago.cz naleznete mnoho různých střihů, barev a vzorů pánských pyžam. Všechna jsou z prvotřídních materiálů a zaručí vám skutečně kvalitní spánek. Již po obléknutí těchto pyžam ucítíte, jak z vás padá únava a všechny stresy celého dne. Dokonalému spánku a vitálnímu startu do nového dne už nestojí nic v cestě!

Jaké pyžamo bude pro mne to nejlepší?

Volba pyžama je samozřejmě věcí vašich preferencí. My vám v následujících řádcích představíme možnosti a vy si pak dle svého vyberete, který model pro vás bude ten pravý. Rozhodnout se můžete pro jeden z těchto druhů:

Pánské pyžamo dlouhé. Pokud máte rádi při spánku zakryté celé tělo a dáváte přednost teplu, pak je hřejivé dlouhé pyžamo pro vás to správné. Nemusí být principiálně určené pouze pro chladné období roku, protože kdo má rád teplo, ten si může v ložnici v zimě zatopit. U dlouhého pyžama jde o to, že pokryje celé horní i dolní končetiny a dodá vám příjemný pocit tepla a bezpečí.

Horní díl s dlouhými rukávy a kalhoty s dlouhými nohavicemi, to je správná volba pro milovníky těchto pocitů. Dlouhé pánské pyžamo se nejčastěji vyrábí z pružné bavlny nebo i bavlněného froté. Často mívají také pohodlné pružné lemy na zápěstích a kotnících, které slouží nejen k tomu, aby pyžamo neklouzalo a neshrnovalo se, ale také k tomu, aby díky jejich přiléhavosti k tělo nepronikl ani závan chladného vzduchu.

Pánské pyžamo krátké. Tento typ pyžama si zvolíte, jestliže jste horkokrevní a milujete vzdušnost a volnost. Krátký model zvaný též shorty má horní díl s krátkými rukávy ve tvaru klasického volnějšího trička a spodní díl s krátkými nohavičkami ve tvaru volných vzdušných trenýrek. Materiálem pro tento druh pyžama bývá také většinou bavlna, která výborně pohlcuje pot, ale jsou to i různé směsové a funkční materiály jako žerzej apod. Hlavním požadavkem je dobrý transport vlhkosti od pokožky. Zajímavou alternativou, byť v evropských zemích poněkud zřídka oblíbenou, jsou pánské noční košile.

Na co dbát při výběru pánského pyžama?

Správné pánské pyžamo by mělo být co nejpohodlnější tak, abyste si v noci dokonale odpočinuli. Pyžamo by vás nemělo nikde tísnit a škrtit, měli byste v něm cítit absolutní volnost a svobody pohybu. Jedině tak bude vaše noční relaxace skutečně perfektní.

Myslete tedy na všechny tyto body, až si budete na Stilago.cz kupovat svá pyžama. Kalhoty s pružnými lemy vám poskytnou maximální komfort. Pro milovníky klasiky jsou tu hřejivá dlouhá pyžama a pro horkokrevné typy zase pyžama krátká a lehká. A všechna pánská pyžama v nabídce jsou z příjemných přírodních materiálů, které vám poskytnou mimořádné pohodlí a odvedou pot od vaší pokožky.

Buďte i v noci styloví a ciťte se komfortně!

Ležérní a pohodlná pánská noční móda je v šatníku právě tak důležitá jako kvalitní obleky. Pokud si chcete v noci skutečně odpočinout, přistupujte i k nákupu pyžama pečlivě a obezřetně. Spánek a kvalitní odpočinek jsou zvláště pro vytížené muže dneška nesmírně důležité. Kvalitní a správný výběr pyžama vám zaručí, že budete vítat nový den plní energie a chuti do života.

Je jedno, zda máte rádi dlouhé či krátké varianty, na Stilago.cz naleznete vše, co si jen můžete přát. Určitě si velmi snadno a rychle vyberete ne jedno, ale raději hned více pyžam, abyste vždy měli připravené své oblíbené.