0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Pánské hodinky jako nezbytný doplněk moderního muže

Těžko byste hledali jiný doplněk pánského outfitu, který při své minimální velikosti hraje tak zásadní roli. Pánské hodinky jsou pro muže nejen nepostradatelným doplňkem, ale i praktickým společníkem. Zdaleka však neplní pouze svou praktickou funkci, jako tomu bývalo dříve. Ať už v hodinkách vyrazíte na společenskou akci, kde je vyžadován společenský oděv, nebo třeba do sportovního hlediště či na nákupy, vždy zvýrazní váš outfit a potrhnou kvality vašeho vlastního individuálního stylu.

I když nám hodinky většinou pomáhají k tomu, abychom se zcela neztratili v čase, svou nabídkou v internetovém obchodě Stilago jako by ke ztrácení přímo vybízely. U nás totiž najdete desítky a stovky modelů, z nichž každý byl pečlivě vybrán a každý vás dokáže oslovit. Abyste se v nepřeberné škále hodinek pro muže neztratili, máme pro vás tohoto průvodce, který by vám měl pomoci vybrat si své nové oblíbené pánské hodinky.

Hodinky (nejen) do práce

Pánské hodinky jsou, jak už bylo řečeno výše, věrným společníkem každého moderního a stylového muže. Stačí jediný letmý pohled na zápěstí a hned víme, jak jsme na tom: jestli máme takzvaně dobrý čas nebo si naopak musíme trochu pospíšit. Šíře nabídky pánských hodinek pak koresponduje s šíří stylů, které hodinky pro muže musejí umět doplnit.

Než se rozhodnete pro nákup některých z našich hodinek pro pány, je třeba si ujasnit pár věcí: zejména při jakých příležitostech budete hodinky běžně nosit a jaké funkce by vaše nové hodinky měly splňovat. V pracovním životě bývá většinou třeba trochu více elegance a stylu, zejména potkáváte-li se ve svém zaměstnání například s klienty či partnery, chodíte-li na jednání a schůzky nebo prostě jen reprezentujete svým zevnějškem. Pánské hodinky by tak měly ideálně ladit s oblekem a kravatou, měly by působit elegantním, ale nevtíravým dojmem. Doporučujeme proto volit spíše klasičtější modely, například hodinky s koženým páskem, ideálně v hnědé či černé barvě, a zlatým pouzdrem. Poslední jmenovaná varianta se bude například skvěle vyjímat jako doplněk šedému obleku. Preferujete-li světlejší, volte kožené náramky v odpovídajícím barevném odstínu.

Pánské hodinky pro všední den i sport

Pokud jde o výběr vhodných hodinek pro všední den, stává se zřejmě hlavním kritériem kvalitní design. Ciferník i náramek by měly ladit s obsahem vašeho šatníku a celé hodinky by měly jít dobře kombinovat například i s botami nebo s páskem. Jinak je výběr pouze otázkou vašeho osobního vkusu a samozřejmě i zkušenosti s tím, co vám takzvaně sedí. Podobně je tomu i se sportovními hodinkami. Stačí letmý pohled do našeho sortimentu a hned je zřejmé, že pánské hodinky sportovního stylu jsou velmi různorodou kategorií, do níž se vejdou modely, jejichž funkce poslouží mnoha různým účelům. Takto například dokážou sportovní pánské hodinky potěšit milovníky zimních sportů, kteří si při jízdě na lyžích, na běžkách nebo na snowboardu rádi kontrolují čas, a stejně tak i nadšence do sportování za slunného počasí. Například lidé, kteří si oblíbili běhání či joggování jistě ocení hodinky s funkcí stopek, které jim umožní sledovat při běhání čas, měřit si kola, rychlost a podobně. Užitečné jsou samozřejmě i další funkce pánských hodinek, které ocení nejen běžci. Jednou z těch hlavních je vodotěsnost. Ale rozumíte vlastně tomu, co jednotlivá označení vodotěsnosti znamenají?

Vodotěsnost jako užitečná vlastnost hodinek

Vodotěsné hodinky jsou výhodné, pokud se často pohybujete ve vodním či vlhkém prostředí. O tom, jak vysoká je vodotěsnost konkrétního modelu hodinek, nerozhoduje přitom množství vody, s nimiž hodinky přijdou do styku, ale její tlak. Než své pánské hodinky vystavíte vodnímu živlu, podívejte se na spodní stranu ciferníku, kde najdete klasifikaci vodotěsnosti svých hodinek.

Hodinky pro muže vodotěsné do 3 atm (neboli do 30 m) jsou odolné vůči stříkající vodě, například během mytí rukou. Nehodí se však do bazénu ani do vany, jak by se mohlo z třicetimetrového údaje mylně zdát. Číslo však, jak už jsme říkali, neudává hloubku, ale tlak vody. Hodinky pro muže vodotěsné do 5 atm (neboli 50 m) zvládnou bez problému vše, co hodinky do 3 atm, a k tomu se s nimi můžete i vysprchovat nebo vykoupat. Hodinky vodotěsné do 10 atm (neboli di 100 m) si pak nemusíte sundávat ani při plavání či dokonce šnorchlování.

Hodinky Jacques Lemans

Pánské hodinky značky Jacques Lemans patří k tomu nejlepšímu, co náš internetový obchod v kategorii hodinek pro může nabízí. Elegantní a kvalitní modely této proslulé značky najdete v našem e-shopu za bezkonkurenční ceny a potvrdíte si tak předpoklad, že luxus můře být i dostupný. Více se o této oblíbené značce dočtete ve zvláštním článku, který jsme jí v našem internetovém obchodě věnovali. Pevně věříme, že si z našeho sortimentu vyberete i vy.

Náležitá péče o pánské hodinky

Pánské hodinky jsou nenahraditelným pomocníkem všedního dne, šperkem, kterým doplňujeme své outfity, a často i vzpomínkou na událost, k níž jsme je dostali, nebo na osobu, která nám je darovala. Je proto dobré věnovat jim náležitou péči, i proto, aby si co nejdéle udržely své vlastnosti a funkce.

Čištění modelů z ušlechtilé oceli zvládnete s pomocí obyčejných kartáčků na zuby nebo jemného hadříku. Nemusíte používat žádné čisticí produkty ani speciální produkty pro péči: jejich složení by mohlo poškodit materiál vašich hodinek a mimo jiné i zneplatnit záruku, kterou vám na ně poskytujeme.

Co se týče výměny baterií, opravdu doporučujeme návštěvu specializovaného hodinářství či klenotnictví, kde jsou na takovou práci vybaveni. Pokud s výměnou máte dostatek zkušeností a rozhodnete se ji provést sami, v žádném případě nepoužívejte kovové pinzety, které by mohly poškrábat a poškodit materiál hodinek. Namísto nich použijte pinzety z umělé hmoty. Dbejte zároveň i na kvalitu používaných baterií a nebojte se za ně připlatit: kvalitní značkové baterie bývají nesrovnatelně lepší než jejich levné napodobeniny. Ty navíc mohou v krajním případě i vytéct a nenávratně tak poškodit hodinový strojek. Své hodinky můžete pochopitelně nosit dvacet čtyři hodin denně. Přesto bychom vám doporučili je během spánku odkládat. Samovolné pohyby, které člověk ve spánku dělá, mohou mít na pánské hodinky negativní vliv. Stejně tak se nedoporučují ani prudké změny teplot a obecně klimatických podmínek. Čím svědomitější při péči o své pánské hodinky budete, tím déle vám vydrží!