0 Oblíbené

Pánská obuv pro sebevědomé muže

Že kvalitní a pěkné boty jsou tou správnou tečkou každého outfitu, je dávno známá pravda. A že boty dělají muže, to je také známo. Perfektně čisté boty udělají dojem na každou ženu. Ihned vidí, že před ní stojí gentleman.

Abyste byli i vy vždy skvěle obuti, Stilago.cz vám nabízí doslova desítky skvělých modelů pánské obuvi. Jarní, letní, podzimní i zimní pánské boty, v tomto internetovém obchodě naleznete vše, co si jen můžete přát. Od nazouvací obuvi tzv. pantoflů přes sandály, mokasíny, šněrovací obuv, sportovní obuv, oblíbené modely sneaker i slipper, koženou obuv, kotníkové kozačky a mnoho a mnoho dalších typů pánských bot.

Jaké si vybrat, jak určit správně svou velikost, na co si při jejich výběru dát pozor, jak je kombinovat a jak o ně pečovat, to se vám budeme snažit poradit v následujících řádcích.

Jakou pánskou obuv koupíte online a jak ji kombinovat

Na Stilago.cz naleznete pánskou obuv pro každou příležitost. Širokou nabídku obuvi pro muže bychom mohli zhruba rozdělit na dvě kategorie: do zaměstnání a pro volný čas. Zatímco sportovní boty, nazouvací modely zvané sneaker a sandály patří do druhé kategorie, do té první bychom mohli zařadit koženou šněrovací obuv a nazouvací modely slipper.

Ležérní vzhled vyžaduje i pohodlnou a komfortní obuv jako jsou mokasíny, modely sneaker, šněrovací boty. K těmto typům obuvi se budou skvěle hodit outfity složené z pánských svetrů, triček, džínů, látkových kalhot chino nebo šortek.

Mimořádně oblíbené kombinace jsou s džínami. K těm se hodí jak elegantnější typy pánské obuvi, tak ty volnočasové ležérní. Když půjdete na rodinnou oslavu, vezmete si k džínům košili a kardigan a na nohy koženou obuv a když půjdete s kamarády na pivo, pak bude tričko, svetr a nazouvací sportovní obuv naprosto dokonalou volbou.

Pak jsou tu také outdoorové aktivity, procházky v lese, výlety a túry. Ani zde není problém nalézt vhodnou obuv ať již klasickou sportovní nebo kotníkovou. Hlavní je zde kvalita, pohodlí a bezpečí. Odolná, pevná a nepromokavá šněrovací pánská obuv bude pro tyto momenty to přesně to pravé. Elegantní pánská obuv může být buď nazouvací ve formě tzv. slipper nebo šněrovací. Obě verze jsou kožené a tím pádem velmi příjemné a pohodlné. Budou se skvěle hodit ke klasickým oblekům, k látkovým kalhotám, sakům a košilím. Pánská obuv pro byznys styl se vyznačuje většinou tmavými barvami a střízlivě jednoduchým provedením. Taková obuv je pak velmi nadčasová a vydrží vám při správné péči mnoho let.

Pánské boty a jejich materiály

Pro pánskou obuv se používají pevné a robustní materiály. Nejčastěji to je kůže, umělá kůže nebo hrubší textil. Všechny tyto materiály jsou vyráběny v bezpočtu barev tak, aby z nich vyrobená obuv obstála ve velké módní konkurenci.

Výhodou kůže jsou především její kvalita a dlouhá životnost. Při správné péči je velmi dlouho krásná a tvarově stabilní. Umělá kůže má podobné vlastnosti, a i když její životnost je trochu nižší, je zase cenově přijatelnější. Pravá kůže sice nabídne vašim nohám nejvyšší komfort nošení, ale umělá kůže je zase méně háklivá a komplikovaná na péči, což činí boty z ní praktickým každodenním společníkem. Textilní materiály jsou zcela jiná užitná kategorie. Pochopitelně se nejvíce hodí na volný čas a modely z nich jsou velmi lehké a nohy v nich mohou dobře dýchat. A u pánské obuvi je prodyšnost dosti důležitým hlediskem. Ovšem na jarní a podzimní deštivé dny budou daleko vhodnější modely z kůže. Dále jsou tu ještě pánské sportovní boty z umělých vláken, která bývají často i funkční a také pánská obuv z gumy například sandály, pantofle nebo žabky.

Jak zjistím svou správnou velikost bot?

Abyste si vždy koupili tu správnou velikosti obuvi, máme pro vás velmi jednoduchou metodu na zjištění velikosti vašich nohou. Stoupněte si v ponožkách na bílý list papíru a tužkou obkreslete celé své chodidlo. Pak změřte od sebe nejvzdálenější body, tedy vpředu špičku palce a vzadu nejzazší část paty.

Počet centimetrů si pak najděte v tabulce, kterých naleznete na internetu bezpočet. Ještě jeden užitečný tip: pokud leží vámi naměřená délka mezi dvěma velikostmi, pak při objednávání obuvi rozhodně zvolte větší variantu. Nohy vám mohou v teple trochu natéci a vždy je lepší si do bot dát tenkou vložku, která může být třeba anatomicky tvarovaná nebo vyrobená ze speciálních vláken pohlcujících pot či zápach, než aby vás boty pak nepříjemně tlačily.

Když boty tlačí – co s tím?

Máte v nových botách nepříjemný pocit tlaku po stranách nebo na nártu? V těchto oblastech je možné botu, speciálně když je z pravé kůže, lehce vytáhnout. Říká se, že když tlačí boty, jedná se o jeden z nejnepříjemnějších pocitů vůbec.

Pokud nechcete riskovat bolestivé otlaky nebo přímo puchýře, zkuste si doma své nové boty pěkně rozchodit. Ideálně se pro to budou hodit co nejsilnější ponožky. Rychlejšího výsledku dosáhnete, pokud ponožky ještě navíc navlhčíte. Jistě, není to nic příjemného, ale efekt je tu skutečně značný.

Jestliže se vám tato metoda nelíbí, můžete to zkusit s mokrými novinami. Stačí jimi boty na noc pořádně vycpat. Dobrou službu vám může prokázat také tzv. kopyto neboli napínač obuvi. S těmito nástroji je vhodné i boty ukládat. Lépe si tak udrží svůj tvar a tímto správným uložením prodloužíte i jejich životnost.

A pokud selžou všechny výše uvedené metody, pak ještě můžete zajít k obuvníkovi. Ten má speciální nástroje na vytažení obuvi. Ale pozor! Pamatujte si, že toto vše působí pouze do šířky, tedy po stranách a v oblasti nártu. Do délky se bota vytáhnout nedá.

Jak správně pečovat o pánskou obuv

Aby vaše boty zůstaly dlouho pěkné a funkční, musíte se o ně také náležitě starat. Především modely z pravé kůže byste měli zásadně ukládat s napínáky obuvi tzv. kopyty, aby dobře držely svůj tvar. Pokud své oblíbené boty budete správně čistit a ošetřovat speciálními přípravky a krémy, pak se z nich budete moci těšit opravdu dlouho. Nejprve odstraňte hrubou špínu pomocí jemného kartáče. Pak naneste speciální čisticí prostředek a omyjte hlubší nečistoty. Jako poslední krok péče je pak krémování. Na to ale musíte nechat svou obuv zcela vyschnout.

Pečující krémy na obuv nanášejte krouživými pohyby. Jakmile jsou nanesené, nechte je chvíli působit, a nakonec je čistým, suchým a měkkým hadříkem dohladka vyleštěte. U textilní obuvi můžete použít impregnační sprej. Tak zabráníte vzniku skvrn.