0 Oblíbené

Kozačky jako věrný společník po celý rok

Tento článek jsme se rozhodli pojmout jako průvodce všemi ročními obdobími a ukázat vám, jak všestranný druh obuvi dámské kozačky představují. Na první pohled by se mohlo zdát, že jejich doménou bude zima, ale nenechte se zmást: kozačky můžete vzhledem k jejich variabilnosti a různým provedením nosit celoročně.

Zimní kozačky: nepostradatelná součást botníku

Zima je skutečně hlavní sezónou kozaček, jednoduše proto, že vás svou holenní částí ideálně chrání před sněhem a chladem a udržují vaše nohy v teple. Obout si je můžete samozřejmě i v suchém a mírnějším počasí, dokonce můžete zvolit i model s podpatkem, který do vánice není příliš praktický.

Kvalitní materiály, jako je syntetika nebo textil, zaručují, že zimní vysoké kozačky jsou skutečně vodotěsné. Kvalitní gumové profilování vám dodá pocit jistoty a stability na namrzlých chodníkách. Před chladem vás nejlépe ochrání prodyšná a zároveň hřejivá podšívka. Nohy v teple jsou samozřejmě na prvním místě, ale ani v zimě byste neměla zapomínat na estetickou a módní stránku věci. Dbejte i na to, abyste si kupovala dostatečně velkou velikost a do bot se vám vešly i hřejivé funkční ponožky.

I v největší zimě představují kalhoty, zejména džíny, jasnou volbu mnoha žen. Pro kombinaci se zimními kozačkami jsou zdaleka nejlepší úzké džíny, které jsou uzpůsobeny tomu, aby se daly do vysokých kozaček zastrčit. Hřejivých kozaček se však nemusíte vzdávat ani v případě, že do kanceláře není vhodné nosit džíny, protože odporují firemnímu dresscodu. Látkové kalhoty můžete jednoduše nechat volně přes kozačky, v takovém případě se lépe uplatní kalhoty v rozšiřujícím se střihu. Dbejte přitom na to, aby kalhoty ideálně sahaly až asi do poloviny podpatku. Pokud ale máte kalhoty přes kozačky a venku leží na chodnících sněhová břečka, s čistými kalhotami se domů pravděpodobně nedostanete.

Lehké a voděodolné: kozačky na jaro

Když nastane duben a s ním aprílové počasí, potřebujete kromě humoru i voděodolné, ale zároveň lehké dámské kozačky. Když pak dostanete po dešti chuť zavzpomínat si na dětství a skočit do louže, gumové holínky vám takovou radost umožní. Stylové modely vás navíc díky veselým barvám i potěší a zvednou vám náladu. Myslete však na to, že v teplejším počasí může materiál holínek vyvolávat nepříjemné pocení.

Důležitým kritériem při posuzování vhodnosti obuvi je tak i její prodyšnost. Proměnlivé počasí klade na výběr obuvi skutečně vysoké nároky. Po ránu ještě bývá dosti chladno, ale jakmile vykoukne sluníčko, máte pocit, že snad začalo léto. Kožený materiál představuje za každých okolností dobrou volbu. Dámské i dívčí kozačky z kůže jsou díky přírodnímu materiálu prodyšné a zajistí příjemné vnitřní klima pro vaše nohy. Do nejistého počasí vás skvěle doprovodí středně vysoké kozačky. Rozhodněte se v jarním počasí sama, chcete-li večer vyrazit v podpatcích nebo se přes den pohodlně procházet na rovné podrážce.

Když se rozzáří příroda, může odložit i neutrální barvy. Jaro volá po pastelových odstínech, které se krásně hodí k džínům i pouzdrovým šatům a můžete k nim obléct blejzr i trenčkot.

Letní kozačky v lehkém designu

Kozačky v létě, to je stará známá písnička. Ale i během léta se zejména v poslední době stávají čím dál oblíbenější. Lehká kůže nebo textil jsou materiály, které oceníte právě v teplejším počasí. Dobré proudění vzduchu zajistí kromě kvalitních přírodních materiálů, ze kterých jsou kozačky v internetovém obchodě Stilago vyrobeny, i volněji sedící bota. Bez cirkulace vzduchu to v létě jednoduše nejde.

Když vyrážíte nakupovat nebo na procházku po městě, měla byste zejména v létě myslet na dostatečný komfort. A věděla jste, že právě kozačky jsou v létě ideální na delší pěší cesty? Zatímco sandály nebo baleríny poskytují vašim nohám při dlouhém chození pouze minimální oporu, v teniskách se potíte a i další boty mohou být po určité době jednoduše nepohodlné, kvalitní letní kozačky s plochou podrážkou vám poskytnou potřebné pohodlí, stabilitu a příjemné klima. Pokud ale vyrážíte na skleničku nebo na ledovou kávu nebo třeba máte rande, možná byste se lépe cítila v kozačkách na podpatku. I to umíme ve Stilago zařídit: rychle, kvalitně a levně.

Letní kozačky mají navíc velký kombinační talent: vysoké kozačky se skvěle hodí k oblečení, které odhaluje nohy, ať už jde o šortky, šaty nebo sukně. Dovoleno je vše, co se vám líbí. Kozačky můžete kombinovat i s jemnými romantickými šaty jako výrazný stylový akcent. Skvělé jsou kozačky i k úzkým džínům, jejichž nohavice ve vysokých botách zcela zmizí.

Kozačky jako podzimní univerzál

Funkční obuv na procházky v podzimně zbarveném lese nebo spíše elegantní model na vernisáž? Podzim klade na obuv rovněž vysoké nároky. Ty ale můžete s našimi botami hravě zvládnout. Rozhodujete se mezi hladkou a hrubou kůží? Hladká kůže vás na rozdíl od citlivé velurové kůže ochrání i v případě silného deště a bahna, které bývají pro začátek podzimu typické. Pokud tak nechcete skončit s mokrýma nohama a blátem, které nejde z kozaček pořádně vymýt, doporučujeme právě hladkou kůži. V každém případě ovšem musíte myslet na to, abyste své obuvi věnovala řádnou péči. Jen tak vám dlouho a v dobrém stavu vydrží.

Zejména podzim, možná ještě více než v jiných ročních období, dokážou kozačky ideálně dotvořit jakýkoli outfit a stát se pomyslnou třešničkou na dortu vašich každodenních modelů. V kombinaci s univerzálními úzkými džíny umějí propůjčit vašemu outfitu (v závislosti na konkrétním modelu a provedení) elegantní podtón i sportovní akcent – záleží samozřejmě i na tom, volíte-li dámské kozačky s podpatkem nebo bez. Pokud přemýšlíte o slušivém outfitu do kanceláře nebo na pracovní schůzku, nezbývá než doporučit vysoké kozačky v elegantních barvách, jako je například černá, tmavě modrá a další podobné odstíny. Stačí už jen přehodit vlněný kabát a outfit je na světě.

V případě výletů mimo město a obecně do náročnějších podmínek hraje hlavní roli praktičnost: v takovém případě doporučujeme kombinovat vysoké kozačky s ležérní parkou a užšími kalhotami, jejichž nohavice se do kozaček pohodlně skryjí a vy tak budete chráněna před všemi rozmary (nejen) podzimního počasí.