0 Oblíbené

Dámské lodičky jsou nadčasová klasika

Co je největší klasika mezi dámskými botami? Ano, správně, jsou to lodičky. Lodičky nikdy nevyšly z módy, vždy mají své místo v každém dámském botníku. Tento typ obuvi nebude nikdy patřit do starého železa. Samozřejmě i ony prodělaly mnoho změn, ale jejich základní tvar, právě ta příslovečná „lodička“ s podpatkem, stále zůstává.

Mohou být z mnoha různých materiálů, mohou být otevřené v oblasti paty a také výše podpatku je také velmi variabilní. O různých barvách a ozdobných prvcích ani nemluvě. Ale jedno mají stále společné – jsou nesmírně elegantní, slušivé a oblíbené. S žádnou jinou botou nebudete vypadat tak noblesně, a tak žensky, jako s lodičkou!

Jsou nádherné a přitom mohou být i velmi pohodlné. Záleží právě na výšce a šířce podpatku. Pokud si vyberete dobře, můžete je klidně nosit celý den, absolvovat v nich pracovní den a shodit je až večer doma. Pak si ovšem můžete přezout jiné, s vyšším a štíhlejším podpatkem a vyrazit za zábavou. Na večeři s přáteli, do divadla, na ples, na párty, co trvá celou noc. Vaše lodičky budou stále s vámi.

Jednoduše do nich vklouzněte!

To nejlepší na lodičkách je kromě jejich vzhledu asi to, jak snadno se obouvají a zouvají. Také se dokonale kombinují s obrovským množstvím outfitů. Šaty, sukně, džíny, šortky, ke všem těmto oděvům se lodičky skvěle hodí. V současné době se nosí snad všechny druhy lodiček, jak vysoce elegantní špičaté, tak pohodlnější zakulacené. Výška podpatku je jen na vás. Samozřejmě, že pohodlné denní modely lodiček nemohou mít podpatek o výšce 10 cm jako ty společenské.
V zaměstnání se vám budou hodit jednoduché klasické lodičky s nižším a středně vysokým podpatkem. Ideálně v tmavých a tlumených barvách, které budou dobře doplňovat vaše formální oblečení. Kostýmek, pouzdrové šaty, látkové kalhoty, elegantní přiléhavá sukně, blejzr a světlá halenka. Dokonalejší už to být nemůže. Lodičky vám opticky prodlouží nohy a povýší váš elegantní styl na noblesu. Dodají vám pocit sebevědomí, a to se počítá nejen v zaměstnání.

Dámské lodičky a jejich hlavní znaky

Lodičky, které jsou vepředu i vzadu uzavřené, hluboce vystřižené v oblasti prstů a s přiměřeným podpatkem. To je naprostá klasika v oblasti módní obuvi. Obrovská spousta žen nedá na klasické lodičky dopustit. Důvodem je absolutní nadčasovost těchto bot, jejich pohodlí a elegance. Klasické lodičky prostě nikdy nevyjdou z módy a pokud o ně budete dobře pečovat, budou vám skvěle sloužit spoustu let. Samozřejmě za předpokladu, že si zakoupíte kvalitní kožený model.

Klasické lodičky mají několik společných znaků. Jedním z nich je podpatek, který bývá nejčastěji o výšce mezi 3 a 9,5 cm. Lodičky s podpatkem vyšším než 10 cm jsou také někdy zvané high heels a není to zcela obvyklý (a ani pohodlný) druh obuvi.

A i když mají podobnou výši podpatku, nejsou lodičky jako lodičky. Je tolik různých možných odlišností, prvků a znaků. Hned po podpatku je to třeba tvar. Tvar lodiček dělá především špička. Dalšími zásadními detaily jsou pak materiál, barva a případné ozdobné elementy.

Klasické lodičky do práce i pro volný čas


Klasické lodičky jsou módní bestseller a můžete je nosit doslova při každé příležitosti. Například do zaměstnání, ať ji pracujete v kanceláři nebo v obchodě, jednoduché lodičky se vám budou hodit vždy. Klasický model z hladké černé kůže se zakulacenou špičkou bude velmi pohodlný a elegantní zároveň.

Dbejte na to, abyste u lodiček, ve kterých chcete strávit celý den, měla podpatek spíše nižší, tedy mezi 3 a 5 cm a aby byl širšího tvaru. Tyto lodičky se budou skvěle hodit jak k pracovním uniformám, tak k formálním outfitům jako je kostýmek či pouzdrové šaty. Také neformální business outfit jako jsou klasické džíny a bílá halenka, mohou lodičky velmi pozvednout.

Budete se možná divit, ale i na trávení volného času je možné využít klasické lodičky. Je mnoho mimořádně komfortních modelů, které mají nízký a široký podpatek. A právě pro volný čas můžete velmi experimentovat s barvami a vzory svých lodiček.

Do práce a při společenských příležitostech jste odkázána na tlumené a tmavé barvy, případně metalické odstíny, ovšem pro volný čas se můžete doslova odvázat. Výrazné barvy a vzory budou vypadat skvěle a celý váš ležérní volnočasový outfit perfektně rozsvítí. Vyzkoušejte třeba pestrý květovaný nebo vícebarevný model s ozdobnou perforací. Zajímavé mohou být i jiné materiály než kůže například multifunkční textil.

Plesové lodičky si můžete vzít i na párty


Vrcholná elegance, tu si žádá návštěva divadla, opery či plesu. I zde mají lodičky své nezastupitelné místo. Zde se budou hodit modely s vyšším podpatkem a v glamour vzhledu. Lesk a třpyt, to je ono, to je svět, který začíná zářit večer a mnohdy se jeho čas protáhne až do rána!

Plesové boty se budou hodit i na párty, co trvá celou noc. Tančit, slavit, bavit se, to je přesně to, co chcete dělat o sobotní noci. Zvolte zlaté lodičky na vysokém podpatku, nádherně vám protáhnou nohy a dodají vám jedinečný vzhled a styl. Čím tenčí a subtilnější podpatek je, tím lépe budete vypadat.

Své plesové lodičky můžete sladit s barvou šatů nebo je můžete naopak použít jako kontrapunkt, tedy v kontrastní barvě. Například červené k černým šatům apod. Také lesklé metalické barvy, zlatá, stříbrná či měděná budou vypadat na večer a noc úchvatně. Plesové boty bývají často zdobené zářivými broušenými kamínky, třpytivými pajetkami či blýskavými flitry. Užijte si nádhernou dlouhou noc ve svých okouzlujících lodičkách!

Lesklé a čisté – jen takové lodičky mohou zapůsobit

Chraňte své lodičky před nečistotou a vlhkem, pravidelně je impregnujte. Znečištění odstraňujte vlhkým hadříkem nebo kartáčkem v závislosti na druhu materiálu.
Modely z hladké kůže, koženky či textilu je možné otírat, ale lodičky z veluru, semiše a nubuku kartáčujte speciálním gumovým kartáčkem.
Pokud nosíte své lodičky naboso, ošetřujte jejich vnitřek o to více. Používejte speciální přípravky dle druhu materiálu a obuv vždy vystříkejte vhodným sprejem proti pocení a zápachu.

Když lodičky zrovna nenosíte, vložte do nich napínáky. Zabráníte tím zvrásnění obuvi a lodičky si uchovají svůj tvar.