0 Oblíbené

Sandály: (nejen) letní hit

Zkuste se s námi na malou chvilku zasnít: čeká vás večírek v plážovém baru a rozhodnete se pojmout to stylově. Zapletete si do vlasů květiny, na sebe oblečete šifonové šaty, ale co na nohy? U nás ve Stilago máme jasno. K takovému outfitu a na takovou příležitost se hodí jedině dámské sandály. V nich vám procházka po mole bude připadat jako chůze po trávě, měkká a příjemná. Kolem baru budete naopak chodit sebejistě, protože se budete mít o co opřít. Nemusíte se tedy ničeho obávat v klidu si v kruhu přátel vypít pár svých oblíbených drinků. V kvalitní obuvi z e-shopu Stilago je rozhodně ustojíte.

Odlehčené letní modely sandálků se hodí i na celou řadu dalších příležitostí, kde budou lichotit vašim nohám a stylově doplňovat váš outfit. Na následujících řádcích se dozvíte, podle jakých kritérií dámské sandály vybírat a co od této stále populárnější obuvi můžete vůbec čekat.

Zahradní slavnost, kancelář i svatba: jaké sandálky na sebe?

Vyrážíte-li v létě na neformální společenskou akci, jako je například víkend s přáteli nebo sousedská sešlost, jistě oceníte sandálky s plochou podrážkou. Sluníčko svítí, maso se griluje a děti dovádějí opodál na trampolíně. Díky praktické obuvi se k nim můžete přidat: zaskákat si, vyběhnout do schodů a zase seběhnout, přinést salátovou mísu i bavit hosty. V letních sandálkách s řemínkem už vám chození nebude dělat problémy a nebudete ani při takto náročných událostech pociťovat žádné nepohodlí. Nebojte se ani kombinace se sportovními džíny ve stylu slim fit a květinově vzorovanou halenkou. Pokud nejste zrovna fanynka zcela plochých podrážek, můžete si jako alternativu obléct pohodlné klínové dámské sandálky s platformou: ty vám přičarují delší nohy, můžete s nimi bez problémů chodit po trávě, a navíc si udržet vysokou úroveň pohodlí při nošení.

Sandálů se nemusíte obávat ani v kanceláři. Je venku za oknem parné léto a vaše šéfová si do kanceláře sama ráda obleče dámské sandály? To jsou dva základní předpoklady k tomu, abyste si do kanceláře sama pořídila elegantní sandály na podpatku, s nimiž budete za hvězdu v průběhu celého jeho pracovního dne. Uzavřená forma takových sandálků působí elegantně. S tužkovou sukní a jednoduchou halenkou s krátkým rukávem vytvoříte suverénní outfit, který zanechá silný dojem ve všech, kdo vás v takovém modelu přes den uvidí.

Ani na svatební party pořádanou během léta nesmí sandálky chybět. Tentokrát by šlo opět o pohodlné dámské sandály s řemínkem. V ruce ležérně a zároveň elegantně svíráte psaníčko. Jelikož se jedná o oficiální a vcelku slavnostní událost, nic nezkazíte lehkými letními šifonovými šaty na jedno ramínko.

Jehlové podpatky pro odvážnější

Podpatek a jeho provedení je něco, co ženy při nákupu sandálů, ale i jiných druhů obuvi, poněkud opomíjejí či dokonce zanedbávají. Přitom je v zájmu vašeho vlastního pohodlí, zdraví a stylu, abyste výběru vhodného podpatku věnovala zvláštní pozornost. Následující tipy vám napoví, hodí-li se pro vás a váš styl spíše jehlový či blokový podpatek nebo platforma.

Elegantní sandálky s jehlovým podpatek opticky prodlouží vaši postavu. Kromě toho budete při chůzi působit odhodlaným a sebejistým dojmem: jistě vám nemusíme vysvětlovat, že každý krok na vyšších podpatcích totiž vyžaduje cvik, stabilitu a balanc. Je nicméně dobré si uvědomit, že tím zároveň posilujete celé tělo a cvičíte se v umění rovnováhy. Jehlové podpatky představují ideální volbu v situaci, kdy víte, že si dámské sandály neobouváte s vidinou mnoha nachozených kilometrů. Pokud vás tedy čeká pouze cesta do restaurace nebo chcete jednoduše zapůsobit při uvítání na návštěvu, jehlových podpatků se nemusíte obávat, naopak. Ty zkušenější z nás se nezdráhají obléknout sandálky s jehlovými podpatky i k všednodenním outfitům, a dokonce v takové obuvi dobíhat ujíždějící prostředky městské dopravy.

Blokové a klínové podpatky pro maximální pohodlí

Blokový podpatek si jednu důležitou přednost půjčuje od jehlového podpatku, ale k tomu přidává i jednu vlastní. Chcete-li, aby vám vaše sandály na podpatku opticky prodlužovaly postavu, a zejména pak nohy, ale zároveň si nejste úplně jistá svým balancem na jehlách nebo víte, že vás čeká dlouhý den na nohou, představují sandály s blokovým podpatkem jasnou volbu. Vaše kroky budou pevné a sebejisté, protože se při každém z nich budete moci opřít o relativně velkou plochu podpatku.

Sandály s klínovým podpatkem propůjčují dámským sandálkům nezaměnitelné letní kouzlo, které připomene chvilky strávené u moře. Tyto sandálky jsou ideální pro odpoledne strávené na nákupech a večerní procházku na promenádě. Výhodou klínového podpatku je bezpochyby výrazné pohodlí obuvi, které se v některých případech dá srovnat i s pohodlím sandálů s plochou podrážkou. Mimořádně pohodlné jsou pak dámské sandály s platformou, které dále ulevují tlaku, jenž je při chůzi vyvíjen na bříška prstů.

Sandálky, nohy a péče o ně

Dámské sandálky představují typickou obuv do hezkého počasí. Díky tomu jsou i velmi snadno udržovatelné: otevřený tvar zaručuje, že nečistoty nemají k dispozici žádnou pořádnou plochu, na kterou by se mohly zachytávat a působit tak potíže. Prach, který se na boty okamžitě nachytá už po jediné procházce městem, snadno odstraníte i nasucho kartáčem. V případě kožených modelů doporučujeme jednou za čas (avšak s jistou pravidelností) příslušným způsobem zdrsnit povrch materiálu a následně naimpregnovat. Tím udržíte kůži déle chráněnou (uvedený postup doporučujeme spíše pro drsnější kůže). Naopak hladká kůže, která se často používá zejména na řemínkách vyžaduje aplikaci speciálního krému na boty, který dodá materiálu potřebný lesk a vaše sandálky se tak opět budou třpytit jako nové.

Pokud máte obuv z imitace kůže nebo z textilních materiálu, doporučujeme ošetřit takové povrchy jen mírně navlhčeným hadříkem. To by k odstranění běžných nečistot mělo bezpečně stačit. Minimálně stejně důležité jako dobře opečovávané boty jsou i dobře opečovávané nohy. Jedině tak si můžete být jista, že vaše letní outfity budou dovedeny k dokonalosti. Právě v případě bot, jako jsou dámské sandály, je třeba postupovat s maximální pečlivostí:

  • Zkuste věnovat každý den trochu času koupeli nohou. Investujte do peelingu a odstraňte starou pokožku.
  • Suchá místa nakrémujte vhodným krémem nebo mastí.
  • Nalakujte si nehty na nohou svěží letní barvou pro lepší náladu!