0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Moderní dámské tašky

Věrný a nepostradatelný doplněk, který nosíme prakticky každý den bez ohledu na to, kam naše cesty zrovna směřují. Tašky nám dokážou opravdu ulehčit život, a to vcelku výrazným způsobem. Vyplatí se tedy o taškách přemýšlet jako o podstatné součásti našich šatníku a nevnímat je jen jako prostor, kam ledabyle naházíme všechny nepotřebné věci.

Dámská taška s integrovaným systémem pro organizování obsahu (například různými praktickými kapsami) nám dokáže ušetřit i několik hodin měsíčně, které běžně trávíme hledáním klíčů, mobilního telefonu a dalších drobných nezbytností. Taška rovněž představuje něco, čím může žena jednoznačně ukázat svůj styl a dodat svému outfitu šmrnc nebo i úplně jiné vyznění. A na co byste při výběru tašky měla dávat pozor?

Především je třeba držet se jednoduchého pravidla, které neplatí jen pro kabelky, ale pro dámské tašky obecně: taška by měla, pokud možno, kontrastovat s vaším typem postavy. Nestačí jen vhodně zvolená podprsenka a správný vzor na halence. I tašky je třeba nakupovat s rozmyslem a citem pro módu.

Jaké tašky u nás najdete?

Kromě klasických kabelek, o nichž zde pojednáváme v samostatném článku, u nás samozřejmě najdete široký sortiment dalších typů tašek, které si nyní ve stručnosti představíme.

Populárním modelem mezi večerními taškami je bezpochyby taška typu clutch, známá také jako psaníčko. Jednoduchý design této dámské tašky ji předurčuje k mnoha různým použitím. Hodí se totiž jako sexy doplněk vašeho party outfitu i jako elegantní vrchol večerní róby, kterou obléknete na ples nebo jinou společenskou akci. Tyto drobné kompaktní tašky se mohou lišit s ohledem na svůj tvar, ale ať už vyberete jakkoli, výsledek je vždy nepřekonatelný.

Batohy byly na poli dámské módy dlouhou dobu naprosté tabu. Nyní se ale v nových provedeních a designech do světa dámské módy pomalu vracejí. A to je jedině dobře: i ženy mají právo nechat někdy tašky doma, hodit na záda batoh a mít tak volné ruce. Do módy se přitom vracejí drobnější modely z kvalitních materiálů, obyčejné obnošené vaky i nápadité vintage kousky. Ať si vyberete jakýkoli, vaše záda vám bezpochyby poděkují.

Dámská taška typu shopper se, jak už název napovídá, hodí především na nákupy. Jedná se o kabelku vakovitého tvaru, která se nosí nejčastěji přes rameno na dvou popruzích. Díky svému tvaru poskytuje tato dámská taška dostatek úložného prostoru pro všechny možné věci. Tašku typu shopper je ideální nosit plnou: odpadne vám tak nutnost chodit po obchodech s několika taškami v rukou a zároveň naplno využijete její praktické možnost. Náš tip: vzhledem k tomu, že tašky typu shopper nemají vnitřní prostor rozdělen na přihrádky, můžete do vnitřku tašky vložit jednu nebo více menších taštiček a udržet si tak lepší přehled o tom, co ve své tašce nosíte.

Dámská sportovní taška vás ideálně připraví například na víkendový výlet s přáteli, ale může se stát vaším módním doplňkem i tehdy, když se rozhodnete zůstat doma. Na rozdíl od nepraktických kufrů na kolečkách se sportovní tašky nejenže vejdou pohodlně do přihrádek v letadle, ale i při jiných typech cestování vám zajistí pohodlí a minimum stresu.

Tipy na nákup dámské tašky

Hledáte právě novou dámskou tašku? Takového hledání se vůbec nemusíte obávat. Stačí znát pár osvědčených tipů a triků a díky pohodlnému nakupování v internetovém obchodu Stilago může být vaše šatní skříň už za pár minut bohatší o další originální kousek z naší kolekce.

Hlavním kritériem pro vhodnost kabelky je její celkový soulad s vaší postavou. Netluče se tvarově či velikostně s vašimi křivkami? Nebyla by přece jen lepší menší či naopak větší kabelka? Na spoustu věcí neexistuje osvědčený trik a je nutné řídit se vlastním vkusem, zkušenostmi a citem.

  • Tvar tašky: Obecně lze říct, že tvar tašky by měl být v protikladu k tvaru vaší postavy. Hranatější dámské tašky se ideálně hodí k oblejším postavám, zatímco ženy s ostřeji řezanými rysy postavy by měla sáhnout po jemných, zakulacených rysech.
  • Rozměry: I velikost vaší tašky by měla vhodně korespondovat s vaší fyziognomií. Nepřehánějte to však s kontrasty: příliš drobná taštička by u žen plnějších tvarů způsobila ještě mohutnější vzezření. Příliš výrazná kabelka na drobné ženě by pak svou nositelku mohla nepříjemně utlačovat.
  • Barvy: Nezapomeňte, že taška v nápadných, svítivých barvách může pomoci odvést pozornost od problémových zón na vaší postavě. Neutrální barvy jsou pro tento účel naopak zcela nevhodné.

Dámské tašky jako praktické i módní doplňky

Jak už víme, slouží tašky především k tomu, aby se v nich skryly věci, které potřebují mít žena při ruce. To je však příliš nudný a trochu omezující pohled! Tašky už zdaleka nejsou jen obyčejným doplňkem, ale jejich ztvárnění často udává krok na poli celé módy. Nezapomínejte na to, že i elegantní či designové tašky mohou být ideálními praktickými společníky každé ženy.

Taška pro každou příležitost

Návrháři dámských tašek se nestíhají otáčet, aby splnili intenzivní a náročnou poptávku nás, které kabelky přímo zbožňujeme. Modelů neustále přibývá, až občas dělá problém se v té změti zorientovat. Ale koneckonců, kdo by se zlobil. Myslete na to, abyste doma měla alespoň jednu a ideálně více tašek pro každou životní situaci, ve které dámské tašky obvykle nosíte. Ne každá taška se totiž hodí ke všem outfitům a do každé situace.

  • Večerní outfit: psaníčko, psaníčko a zase psaníčko! Pokud se ráda oblékáte na slavnostní příležitosti a elegantní události, malou tašku typu clutch jednoznačně nic nepřekoná. Zatímco popruhy a poutka jiných tašek by mohly celkový dojem z outfitu zkazit, vykouzlí psaníčko na zápěstí dámské ruky opravdu elegantní výtvor a samo o sobě se stane magnetem na pozornost.
  • Ležérní: I pohodlné oblečení pro volný čas může vypadat hezky a stylově. V módě jsou dnes batohy nejrůznějších střihů a velikostí. Mimořádně praktický úložný prostor vám zaručí, že můžete mít po celý den obě ruce volné.
  • Business: V pracovním životě se člověk samozřejmě obléká elegantněji než ve volném čase. Přesto se často hodí mít po ruce kabelku s psacím potřebami nebo poznámkovým blokem. Výběr, tak jako příjemně strávený čas nakupováním, už necháme na vašem uvážení!