0 Oblíbené

Crossbody kabelky

Tak schválně, milé dámy, po jaké kabelce sáhnete vždy nejraději? Vsadili bychom se, že to bude kabelka přes rameno. Modely crossbody se totiž hodí naprosto vždycky a téměř pro každou příležitost. Ať již vyrážíte do zaměstnání, nebo na nákupy, s dětmi do školy, kroužků či na výlet, kabelka na rameno je zaručeně tou nejlepší volbou. Je příjemná, praktická a prostorná. Modely crossbody s dlouhým nastavitelným páskem můžete nosit nejen klasicky na rameni, ale lze ji přehodit šikmo přes hrudník a nosit ji na břiše či na boku, což je poloha, kterou ženy oceňují nejvíce. Zůstávají tak totiž volné ruce, což ocení hlavně maminky.

Další obrovskou výhodou kabelek na rameno je jejich prostornost. Pochopitelně jsou i menší kabelky, ale většina jich je ve střední velikosti, kam se vejde menší nákup a existuje i mnoho modelů, do kterých zcela bez problémů vložíte i celý bochník chleba. A to vše při dokonalém designu! Spojení praktičnosti, pohodlí a trendy vzhledu je to, co dnešní ženy od kabelky očekávají a chtějí. Na Stilago.cz naleznete přesně ty pravé modely a zaručujeme vám, že si vyberete své kabelky – favority.

Kabelky na rameno jsou bezkonkurenčně nejoblíbenější

Do kabelky přes rameno se vejde velká spousta nezbytností, které každá žena během dne může potřebovat. Například tablet a mobilní telefon, které jsou dnes již téměř nepostradatelnou součástí nejen městského života. Pracovat a komunikovat musíte vždy a celý den. Dále to může být čtečka nebo pro ženy, které milují klasiku, kniha, na zkrácení různých pauz a čekání. A samozřejmě je to také hřeben a kosmetická taštička se rtěnkou, zrcátkem a pudřenkou, protože každá žena se během dne ráda znovu upraví.

Délka ramenního popruhu je variabilní, můžete si ji nastavit od nejkratší možnosti, kdy kabelku budete mít na rameni a v oblasti lokte si ji budete pohodlně přidržovat na boku. Další velmi oblíbenou variantou je mít ramenní popruh tak, že samotná kabelka končí v oblasti pasu. A posledním způsobem, který jsme již zmínili výše, je co nejdelší varianta popruhu a nošení kabelky křížem přes tělo. Od toho vznikl také název crossbody.

Důležitý ale není jenom vnější vzhled, ale také vnitřek vaší kabelky. Vnitřní členění a organizace vám mohou ušetřit mnoho času a přispět ke zmírnění chaosu, který v mnoha kabelkách – přiznejme si to – panuje. Je prokázáno, že každá žena stráví přes sedmdesát hodin ročně hledáním různých drobností jako jsou klíče, mobil nebo rtěnka ve své kabelce. To jsou celé tři dny! Umíte si představit, že takové zbytečné činnosti věnujete jeden celý víkend v roce? Nevyjedete si raději na wellness nebo do lázní?

Jaké jsou různé typy crossbody kabelek?

Oblíbené kabelky přes rameno mají mnoho velikostí, tvarů a barev. Podívejme se na různá provedení, která se hodí k různým stylům oblečení:

Klasickou zástupkyní kabelek na rameno je kompaktní, malá a elegantní kabelka nejčastěji ve čtyřhranném tvaru. Je velmi praktická a vejdou se do ní všechny potřebné věci od mobilu přes zrcátko a klíče až po rtěnku. Bude se vám hodit jako věrná průvodkyně do restaurace, do divadla nebo na párty.

Proti takzvanému psaníčku má malá kabelka na rameno velkou výhodu – ramenní popruh. Nemusíte tak stále myslet na to, abyste ji někde nenechala! Nabízí tak vysoký komfort nošení a pohodlí. Často bývá v černé barvě eventuálně i v lakovaném provedení a nezřídka ji zdobí krásné ozdobné aplikace ve formě květin či různých ornamentů a štrasu.

Dalším typem crossbody kabelky je příjemný model ve střední velikosti, pohodlný a komfortní, do kterého se vejde i něco více věcí než do klasické společenské verze. Tento střední typ bývá většinou z měkkých a flexibilních materiálů v ležérním vzhledu. Kromě každodenních nezbytností se vám do této kabelky vejde i kniha, šátek, šál či tablet. Je to skvělá taška do práce i pro volný čas.

Poslední verzí kabelky přes rameno je tzv. nákupní taška. Je to samozřejmě pouze přenesený název, i tato největší varianta zůstává stále vzhledově kabelkou. Nicméně její prostornost vybízí i k menším nákupům. A vzhledem k formátu je jasné, že tento typ kabelky bude slušet především vyšším a plnoštíhlým ženám. Protože i doplňky by měly proporcionálně odpovídat své nositelce. A u kabelky to platí obzvláště.

Jaké jsou trendy v oblasti kabelek přes rameno?

V této sezóně se vrací móda z přelomu století, tedy jezdecké brašny a kabely přes rameno. A to v různých barevných provedeních od barvy surové kůže přes celou škálu hnědé, ale i olivové a vínové. Příjemné zemité barvy budou právě nyní to pravé. Zkombinujte tyto stylové kabelky v oversize vzhledu s trendy módou inspirovanou 70. léty a budete dokonale in!

Dalším žhavým trendem jsou kabelky ve folklórním stylu, tedy kouzelné modely s barevnými výšivkami. Samozřejmě stále pokračuje zajímavý styl boho, který je vlastně inspirován také folklórem, byť trochu vzdálenějším. Barvy, třásně a krásné aplikace, to je nejnovější varianta boho stylu. A také barvy jako koňaková a kobaltová budou přesně to pravé. A chybu neuděláte ani s pastely a pestrými fantazijními vzory, které našly svou inspiraci ve stylu hippie.

Různé materiály crossbody kabelek potřebují různou péči

Každá kabelka, ať je z jakéhokoliv materiálu, potřebuje správnou a pravidelnou péči. Jako první byste měla odstranit hrubší nečistoty pomocí kartáče. Toto provádějte opatrně, zvláště u semišových modelů. Voda je v případě čištění kabelek tabu, což platí především u kousků z pravé kůže.

Co se vám, ale v každém případě ohromně vyplatí, to je důkladná impregnace. Ihned po zakoupení kabelky je třeba použít speciální přípravek, který vám většinou nabídnou již v obchodě. Tady se rozhodně nevyplatí šetřit, protože ošetření kvalitní impregnací vám ušetří spoustu práce a výrazně prodlouží životnost vaší kabelky. A tuto péči je třeba zhruba každého půl roku opakovat. Pokud se vám stane, že se kabelka namočí například při silném dešti, pak ji sušte velmi pomalu, a nikdy ne u přímého zdroje tepla. Naplňte ji novinovým papírem, který z ní vlhkost také částečně odejme.

Hladká kůže není tak háklivá, a i menší škrábance a skvrny snadno odstraníte pomocí speciálního krému, který povrch i barvu opět krásně sjednotí. A umělá kůže a syntetika, ty jsou na údržbu asi nejméně komplikované. Ty totiž můžete otírat vlhkým hadříkem.

Pokud kabelku nenosíte, je dobře jí uložit do sáčku, aby nevybledla její barva. Ideálně do bavlněného nebo vyrobeného z jiného prodyšného materiálu, protože by měla dýchat. Také je dobře kabelku naplnit zmačkaným jemným papírem nebo nafukovacími vložkami, aby hezky držela svůj tvar.