0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Praktické a stylové kabelky

Tématem „kabelky“ opět vstupujeme do vod výlučně ženské oblasti módy. Zatímco třeba sukně někteří (minimálně ti skotští) muži nosí a v poslední době už na módních molech nejsou výjimkou ani pánové na jehlových podpatcích, kabelky ve své klasicky ženské podobě jsou prozatím výhradní doménou něžného pohlaví. Vytvořit smysluplný text o dámských kabelkách se může zdát na první pohled jako relativně snadný úkol: vzhledem k pestrosti nabídky je materiálu k psaní víc než dost. Právě v tom však spočívá hlavní úskalí nejen textu o kabelkách, ale i dalších všeobecných témat.

Abychom nezabředli do povrchností a příliš obecných konstatování, rozhodli jsme se předat vám několik tipů, jak dámské kabelky vybírat, nakupovat a nosit, aby vám co nejdéle vydržely a dělaly vám co největší radost. Věříme, že náš sortiment kabelek, ať už jde o kabelky s ouškem nebo kabelky na rameno, vás nadchne a inspiruje ke koupi.

Nákup kabelky: radost bez ohledu na cenu

Nakupování kabelek patří u mnoha žen k těm nejkrásnějším zážitkům při kupování módy. Pokud i vy patříte mezi tu relativně velkou skupinu žen, které si život bez kabelky neumějí představit, ale i pokud ji vnímáte primárně jako praktického pomocníka ve svém každodenním životě, nejspíš víte, o čem mluvíme. Dámské kabelky jsou dostupné ve všech možných tvarech, barvách, materiálech a provedeních.

K tomu, abychom si jako ženy kabelku koupily, nepotřebujeme, aby splňovala nějaké abstraktní ideály krásy. Dobře vypadat může prakticky jakákoli kabelka, záleží jen na tom, jestli ji ve svém outfitu dokážete nechat vyniknout nebo ji pohřbíte pod vrstvami nesourodého či příliš extravagantního oblečení. Když ženě padne zrak na kabelku, nic ji nemůže zastavit a odradit od její koupě. Jedinou výjimkou jsou snad exkluzivní značkové kousky, jejichž ceny přesahují finanční možnosti většiny z nás. Takto nedostupné kabelky nás však na tomto místě zajímat nemusí: Stilago totiž nabízí dámské kabelky v mimořádné kvalitě za mimořádné ceny. Nemusíte se tedy bát, že by vám jejich koupě nutně udělala přílišný průvan v peněžence.

Pozor na správný výběr kabelky

Při výběru kabelek myslete na to, že nezáleží na tom, jak moc se vám nějaká kabelka líbí: ani ten nejpěknější model se zákonitě nehodí ke každému outfitu. V dnešní době už sice téměř žádná pravidla v oblasti módy neexistují, přesto jsou věci, které bychom nikomu nedoporučovali a ve kterých byste rozhodně nebyla za hvězdu. Narušit zažité představy o stylu je samozřejmě vítané, ale i výběr kabelky je třeba důkladně promyslet: k elegantním šatům nemusíte šokovat extravagantní taškou s nýty. Stačí drobná večerní kabelka z neobvyklého materiálu, která výrazně nenaruší váš vzhled, ale svou jedinečností na sebe přesto přitáhne pozornost.

Jednoduchá pravidla pro styling dámské kabelky

Základní tipy, jak vhodně nosit kabelku, by se daly shrnout zhruba do následujících sedmi nejdůležitějších pravidel. Jakmile s nimi budete obeznámena, máte (alespoň co se kabelky týče) napůl vyhráno:

  1. Včas se rozhodněte, jestli chcete směrovat pozornost svého okolí na svůj outfit nebo na svou novou (nebo i starou) kabelku. Jste majitelkou stylové kabelky přes rameno? Pak k ní zkombinujte ležérní outfit: pohodlné džíny a kostkovanou košili nebo halenku. Pak už stačí jen naházet do prostorné kabelky všechny své věci a nechat ji vyniknout. Právě to totiž takový outit zaručí. Podobně umírněná by vaše volba oblečení měla být i v případě, že máte ráda kvalitní kabelky přes rameno ve výrazných barvách: například do černa laděný outfit jimi rozzáříte naprosto dokonale. Stejné pravidlo však platí i v obráceném směru: chystáte-li si obléct nějaký výrazný kousek, který byste ráda nechala vyniknout, volte spíše méně extravagantní kabelky.
  2. Bez ohledu na styl a vzhled potřebuje každá žena vlastně jen tři kabelky: jednu do práce, jednu pro volný čas a jednu na večer. Potřeba je ale, a mnoho pánů to jistě může dosvědčit, věcí názoru a definice. Stejně tak by se pak dalo říct, že žena potřebuje jen jeden pár lodiček a jeden pár tenisek. Formulujme to tedy raději jinak: každá žena potřebuje tři druhy, a nikoli kusy kabelek.
  3. Do práce volte nejlépe kabelky přes rameno střední velikosti v decentní barvě a s dostatkem úložného prostoru na všechny věci, bez kterých byste běžný pracovní den pravděpodobně nepřežila. Pro vytížené ženy nabízíme i tip, který se osvědčil už mnohým z nás: zvykněte si odkládat mobilní telefon, psací potřeby a klíče od kanceláře stále do stejné kapsičky nebo přihrádky. Když pak musíte během jednání přehrabovat celý obsah své kabelky, dvakrát profesionálně to nepůsobí.
  4. Jaké kabelky chcete nosit ve volném čase, záleží samozřejmě plně na vašich osobních preferencích. Pokud s sebou ráda přenášíte zmenšenou verzi celé své domácnosti, jistě oceníte bytelné a dostatečně kabelky s ouškem, kam se vejde často víc, než se na první pohled zdá možné. Je pro vás spíše důležité mít obě ruce volné a strhnout se nošením předimenzované kabelky? Pak jsou tím pravým pro vás pohodlné kabelky přes rameno, z kůže, látky, denimu a mnoha dalších materiálů.
  5. Znáte proslulé pořekadlo o tom, že čím pozdější je večer, tím menší se hodí kabelka? Dámské kabelky najdete na pultech obchodů a zejména na stránkách e-shopu opravdu v nejrůznějších velikostech. Pro slavností večery tedy platí zlaté pravidlo, že méně je více. Dámské kabelky na plesy, večírky a další společenské události najdete pochopitelně i v našem sortimentu.
  6. Ať už nosíte kabelky s ouškem nebo kabelky přes rameno, následující tip ocení všechny ženy: vyplatí se uschovat některé věci (například líčení) do malých sáčků a až ty pak umístit do kabelky. Tím zkrátíte čas přehrabováním jejího obsahu a zároveň si usnadníte práci při výměně.
  7. Poslední doporučení se týká žen s plnějšími tvary: u nich by se menší kabelky mohly snadno ztratit a působit kontraproduktivně. Jako ideální se tedy nabízejí větší kabelky s ouškem, které odvedou pozornost právě tam, kam ji potřebujete.

A i když je tipů ještě mnohem víc, jedno je jisté: nikdy nebudete zklamaná, dáte-li na svůj vlastní instinkt a cit pro módu. Sama sebe přece nemůžete zklamat.