0 Oblíbené

Velké kabelky na vše, co potřebujete

Komfortní velké tašky zvané také shoppery s velkorysým vnitřním prostorem jsou jednoznačně mezi dámskými kabelkami nejoblíbenější. Určitě i vy, stejně jako mnoho dalších žen, si každé ráno v hlavě sumírujete, co musíte ten den stihnout, co je potřeba zařídit, koupit, oběhnout a jak to zvládnete.

Už ráno v koupelně zjistíte, že došla pasta a tekuté mýdlo, takže je jasné, že buď v polední pauze nebo po práci budete muset do drogerie. A že u dvou produktů nezůstane, to je také jasné. Samozřejmě se budete muset stavit i pro pečivo a při té příležitosti koupíte i chleba a pár koláčů na snídani. A již ráno je tak jasné, že budete potřebovat šikovnou a praktickou tašku, tašku, kterou si dáte pohodlně přes rameno, která dobře vypadá, a navíc schová vše, co budete ten den nosit i pořizovat.

Proč jsou velké dámské tašky tak oblíbené?


Hlavním důvodem je prostor. Samozřejmě v tak velké tašce je potřeba vyvinout trochu organizačního talentu. Například se do ní hodí kosmetická taštička, kde budete mít všechny důležité přípravky jako lesk na rty, zrcátko, pudřenku a třeba i plato prášků, když vás rozbolí hlava.

Mnoho velkých kabelek je již vybaveno takovou menší taštičkou na všechny nezbytné maličkosti a někdy i peněženkou ve stejném vzhledu. Právě peněženka by měla být větší, aby se vám dobře hledala. Mnoho shopperů má i vnitřní organizér, takže v nich naleznete přihrádku na mobil i kroužek na klíče.

Není velká kabelka jako kabelka

I velké kabelky se mezi sebou mohou velmi lišit. Rozdíly jsou samozřejmě ve tvaru, v designu a také ve vnitřním uspořádání. Je mnoho velkých kabelek, které stále vypadají jako kabelky a existují také velké shoppery, které vypadají jako tašky nebo vaky.

Všechny velké tašky jsou skvělé pro aktivní a zaměstnané ženy, které toho potřebují během dne hodně stihnout, zařídit a nakoupit. I výlet s dětmi je náročný na proviant, a ne vždy se hodí batoh. Velká kabelka či taška jsou pak výborným řešením. Ať již v jakémkoli tvaru, barvě, designu, zapínání či vnitřního řešení, velké kabelky jsou pohodlné, praktické a velmi oblíbené.

Malý materiálový průvodce velkými taškami

Velké kabelky mohou být z pravé kůže, z umělé kůže nebo z nylonu. Jaké vlastnosti můžete od každého z těchto materiálů očekávat a jaký bude ten nejlepší právě pro vás se dozvíte, když budete číst dále.

Kožené tašky. Shoppery z pravé kůže patří samozřejmě k těm nejkvalitnějším a nejhezčím. Jsou velmi elegantní a stylové. Na první pohled vyzařují kvalitu materiálu, jsou extra pevné, odolné a mají nejdelší životnost. A časem se z nich stávají hotové klenoty, protože kůže má tu vlastnost, že jí stárnutí neškodí, ba právě naopak, vytváří krásnou patinu a osobitý vzhled. Nevadí jí ani otěr, slunce nebo déšť. Velké kabelky z pravé kůže můžete mít buď v hladkém provedení nebo variantu z veluru zvaného také semiš.

Velké kabelky a tašky z imitace kůže jsou často velmi dobře zpracované tak, že na první pohled není patrné, že nejsou pravé. Umělá kůže se vytváří většinou ze syntetických nástřiků na pevnou tkaninu. Je proto levnější a lehčí na údržbu. Nicméně její životnost je výrazně nižší a často u ní dochází k odření.

Tašky shopper z nylonu. Nylon je kvalitní a pevné syntetické vlákno vyrobené z polyamidu. Jeho největší výhodou je lehkost. To je u tašek určených na nákup velká výhoda, protože nezatěžují vaše rameno žádnou váhou. Můžete tak udělat ještě o něco větší nákup než například s taškou z pravé kůže. Nylon je zároveň velmi pevný a odolný materiál a neškodí mu žádné počasí. A na rozdíl od kabelek z pravé či umělé kůže disponuje obrovskou škálu barev a vzorů.

Shopper – velká taška pro moderní ženy

Od klasických až po trendové, velké tašky zvané shopper můžete mít v několika stylech a variantách. Jaká bude ta nejlepší právě pro vás a váš styl se dozvíte na následujících řádcích.

Shopper ve sportovním stylu. Sportovní oblečení je pohodlné, ležérní a nabízí mnoho volnosti a svobody pohybu. Stejně tak i tašky v tomto stylu poznáte podle podobných vlastností. Typické pro tento vzhled jsou džíny, volné svetry, trička a sportovní obuv. K tomuto stylu se budou nejlépe hodit tašky z nylonu, který je mimořádně lehký a nabízí vysoký komfort užívání.

Shopper pro ženu vyznávající klasiku. Nadčasová elegance a styl, to jsou hlavní atributy klasického vzhledu. Představte si tento outfit: pouzdrové šaty nebo úzká sukně a halenka a k tomu bestseller – trenčkot. Je nabíledni, že k této kombinaci svršků se nejvíce bude hodit velká kabelka z pravé kůže. Jednoduchá, noblesní a nestárnoucí.

Shopper pro nositelky trendů. Jste ta, která udává styl? Nejnovější trendy a žhavé novinky hltáte a nosíte vždy jako první? Váš šatník se neustále mění a vždy musí být in? Na setkání s přáteli si vykračujete v legínách ve vzhledu kůže a originálních šatech nebo v trendy asymetrickém pulovru, džínách v boyfriend stylu a lodičkách? Pak musíte mít i stejně moderní tašku. Tašku ve výrazné barvě nebo s ohromujícími vzory, model ze splétané umělé kůže nebo kousek s velkými střapci. Kabelky obměňujete, takže jste ráda, když nejsou tak drahé. Pro vás bude skvělý shopper z umělé kůže.

Tipy na údržbu a péči velkých kabelek podle druhu materiálu

Jako vše ve vašem životě, i kabelky potřebují správnou péči, aby vám mohly dlouho a dobře sloužit.

I když je pravá kůže pro tašky tím nejkvalitnějším materiálem, musíte se o ni starat. Impregnací ji ochráníte před prachem, zašpiněním a také před vlhkostí. Pečující krémy ji zase ochrání před vyschnutím a vyblednutím.

Kabelky a tašky z veluru a semiše je třeba ošetřovat speciálním kartáčem. Tím se odstraní prach a nečistota. Pozor na vlhkost, kterou tyto materiály nesnášejí. Barvu těchto shopperů můžete osvěžit speciálním sprejem. Tím je ochráníte i proti vlhkosti, nečistotám a prachu.

Dámské tašky z umělé kůže jsou na údržbu nejjednodušší. Stačí je otřít vlhkým hadříkem, při větším znečištění použít jemný mycí přípravek. Můžete použít i impregnaci, která pak kabelku bude chrání před nepřízní počasí i špínou.

Nylonové kabelky a shoppery se také čistí velmi snadno, stačí trocha teplé vody, hadřík a trochu nějakého mycího přípravku.