0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Stylové kvalitní oblečení

Pokud patříte mezi ty, které baví informativní články postupně zveřejňované na stránkách našeho internetového obchodu Stilago a několik z nich jste již četla, jistě jste napjatá, jak pojmeme text na tak obecné téma, jakým je dámské oblečení. Pokud je toto váš první text nebo jste sem zabloudila náhodou, jistě nejste napjatá o nic méně. Články o jednotlivých druzích dámského oblečení nebo obuvi obvykle začínáme historickou sondou, ve které blíže objasníme, jak se ta či ona část oděvu dostala z dob dávno minulých až do naší současnosti a jaké proměny přitom zažily. Jinými slovy: proč dnes vypadá právě tak, jak vypadá, a jaké k tomu existují v minulosti důvody. Ani v případě tak široké kategorie, jakou dámské oblečení bezesporu je, nehodláme udělat výjimku. Protože by však zevrubná historie oblečení několikrát přesáhla rozsah tohoto článku, zaměříme se pouze na dvacáté století, konkrétně období po první světové válce, které mělo na současnou podobu dámské módy nejvýraznější vliv.

Od války k válce: dámské oblečení v průběhu let

Když první světová válka nadobro odzvonila zdobivé vídeňské secesi, začalo dámské oblečení čím dál citelněji směřovat k praktičnosti. Moderní ženy a dívky už nechtěly nosit vrstvené spodničky a nepohodlné korzety, a období první republiky se tak neslo ve znamení kratších sukní a pozvolného sbližování pánského a dámského oblečení. Ženy tak poprvé začaly oblékat kalhoty a saka, i když s tím ještě byla spojena řada obtíží (viz nás článek na téma kalhoty, který naleznete v příslušné sekci tohoto e-shopu). Poprvé v moderní historii mohly ženy kromě svátečního či domácího oblečení obléci i sportovnější modely.

S příchodem druhé světové války nastala hubená léta i pro dámské oblečení. Všeobecné šetření se kromě potravin či pohonných hmot nevyhnulo ani oblasti módy: v mnoha zemích byly udělovány přísné postihy za plýtvání látkami. Vše se podřizovalo běsnícímu ozbrojenému konfliktu vedeném na několika paralelních frontách a dámské oblečení se tak omezovalo na jednoduché úzké sukně a neforemné tříčtvrteční kabáty.

V padesátých letech už byl svět rozdělený studenou válkou na dvě poloviny a propast mezi nimi se s postupujícími léty dále prohlubovala. Zatímco v našich končinách se do značné míry udržela prostá móda válečných let, dámské oblečení na západě oslavovalo pod vlivem Christiana Diora áčkové sukně a oživovala tradici upnutých kostýmku ve stylu Coco Chanel. Skutečný průlom však přinesla léta šedesátá s květinovou módou hnutí hippies, která si libovala ve florálních vzorech, dlouhých šatech a čelenkách, a barevně výraznou inspirací hnutí popart, které přineslo geometrické vzory, minisukně i minišaty. Tyto trendy na poli dámského oblečení přitom částečně pronikaly i za železnou oponu.

Tříštění stylů: dámské oblečení jako odraz osobnosti

Od sedmdesátých let už přestává být smysluplné hovořit u dámského oblečení o jednotném stylu. Na jedné straně je v kurzu móda ve stylu disko, tupírované účesy, kalhoty do zvonu a flitry, na druhé straně se ke slovu dostává punk a zároveň pokračuje řada trendů z let minulých. Éra bláznivé a divoké módy pak opanovala osmdesátá a devadesátá léta, která nám zvláště z dnešního pohledu připadají často až příliš ujetá. Mějme však na paměti, že dámské oblečení má stejně jako ostatní oblasti módy cyklický vývoj a jednotlivé trendy i výstřelky se za nějakou dobu zase vrátí do módy.

Roztříštění snadno uchopitelných stylů dámského oblečení jde ruku v ruce ještě s jednou věcí: móda začínala být čím dál více záležitostí osobního vkusu a stylu. Oblečení, kterým si ženy plnily své šatníky, tak čím dál více vyjadřovalo jejich osobnost. Přestalo být v kurzu oblékat se jako ostatní a cílem se naopak stala odlišnost a jedinečnost. A právě to jsou hodnoty, ze kterých čerpá i náš e-shop s oblečením. Stilago vám nabízí výprodej oblečení všech představitelných druhů, střihů, materiálů, velikostí a provedení od renomovaných značek (texty k většině z nich naleznete po rozkliknutí příslušné značky dole pod nabízenými produkty).

Výprodej oblečení u Stilago: to musíte zažít

E-shop Stilago vám přináší jedinečnou možnost získat elegantní i sportovní, klasické i extravagantní dámské oblečení za bezkonkurenční ceny. Výprodej oblečení u nás probíhá celoročně, takže nemusíte stát frontu v přeplněných nákupních centrech, kde se po Vánocích či při letních slevách strhávají o nejatraktivnější a postupem času i o méně atraktivní kousky téměř rvačky. Těm i mnoha dalším nepříjemnostem a nepohodlným situacím se díky e-shopu Stilago můžete vyhnout a vychutnat si výprodej oblečení v pohodlí svého domova nebo kanceláře. Stačí se pohodlně usadit a líně se brouzdat záplavou kvalitního dámského oblečení, které v našem e-shopu nabízíme.

Ať už máte přesnou představu o tom, jaké oblečení hledáte, nutkavou potřebu koupit si něco nového nebo jen neurčitý pocit, že ve vaší šatní skříni zeje prázdné místo, které je třeba zaplnit, má pro vás e shop s oblečením Stilago přesně to pravé. Říkáte si, jak to víme, že zrovna vám se svou nabídkou trefíme do vkusu? Přesvědčily nás o tom ohlasy, které od svých zákazníků dostáváme, i přesvědčení, že svou práci děláme dobře a poctivě. V našem e-shopu najdete výhradně takové dámské oblečení, které nejenže splňuje veškeré myslitelné standardy a normy, ale zároveň pochází z dílen prestižních evropských i mimoevropských značek a vyznačuje s kvalitními materiály, aktuálními barvami a trendy střihy.

Dámské oblečení přehledně: e-shop Stilago

Chcete-li, aby váš zážitek z nakupování byl co možná nejpříjemnější, stačí, abyste pro to udělala jediné: ve svém internetovém prohlížeči zadejte adresu našeho e-shopu Stilago, klikněte na nabídku oblečení a následně se pomocí intuitivní navigace svým vlastním a ničím nerušeným tempem pohybujte mezi jednotlivými modely. Pomocí filtrů na pravé straně můžete zvolit typ oblečení, jeho dominující barvu a další aspekty. Neberte proto na lehkou váhu, když říkáme, že u nás si vybere skutečně každá. Výprodej oblečení v e-shopu Stilago je totiž určen všem bez rozdílu měr, vkusu i oblíbených barev.

A na závěr pro vás máme tajný tip: zaškrtnete-li u filtru cen možnost zobrazovat výhradně zlevněné ceny, nabude výprodej oblečení Stilago zcela nový rozměr. Ano, chápete správně: ještě větší, exkluzivní slevy a jen pro vás. Těšíme se na vaše nakupování.