0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Dámské fleecové bundy pro krásné momenty nejen v přírodě

Když je venku skutečně velká zima, sáhněte po bundě, mikině nebo kabátku z flísu. Tento báječný funkční materiál vytvoří pod zimní bundou skutečně hřejivou vrstvu a vy si tak budete moci zajít bez problémů i na delší procházku v mrazivém počasí nebo si užít návštěvu vánočních trhů opravdu v teple.

Přečtěte si, jak se nejlépe obléknout s pomocí příjemného fleecového materiálu, jaký střih mikiny, kabátku či bundy zvolit a jak si pobyt v nich co nejvíce užít. Dozvíte se také, jak se o flísové oblečení starat a jaké modely si můžete pořídit. Na Stilago.cz je výběr mimořádně velký a zaručujeme vám, že nebudete vědět, co dříve. Ať máte ráda eleganci nebo vyznáváte sportovní styl, zde si určitě vyberete.

Spousta pohybu i v chladném počasí s fleecovou mikinou

Jak už jsme se zmínili, flísová mikina pod prošívanou bundou vás v zimě opravdu zahřeje. A na jaře a na podzim stačí i jako svrchní oblečení. Měkké umělé vlákno je neuvěřitelně příjemné, a navíc má skutečně zcela mimořádné tepelně izolační schopnosti. Ochrání vás před chladem, větrem, vlhkostí, a dokonce i mrazem.

Jeho další obrovskou výhodou je extrémní lehkost. Oblečení z flísu na sobě prakticky nebudete ani cítit. Jeho hřejivost, která se snoubí s příjemnou prodyšností, to je skutečný zázrak. A když k tomu ještě připočteme ergonomický střih s několika funkčními vychytávkami, pak se přesvědčíte, že tento materiál je opravdový div. Fleecovou mikinu schováte bez problému do každého batohu a její vlastnosti oceníte na každé vycházce, výletě i náročnější túře.

Různé druhy flísových bund z hlediska materiálů

Dámské flísové bundy se liší i mezi sebou, a to především silou materiálu. Pochopitelně tu jsou i různé detaily jako střihy a všelijaké praktické a funkční vychytávky. Jak se liší jednotlivé druhy flísu, se dozvíte na následujících řádcích.

Jako u různých dalších druhů materiálů, se i u fleecového měří kvalita v ukazatelích hmotnosti na metr čtvereční. Díky tomuto rozdělení rozeznáváme tři kvality flísu. Je to 100, 200 a 300. Ne všichni výrobci však používají tyto jednotné pojmy. Často se například můžete setkat i s názvem "mikrovlákno" pro extra tenký flís, který je lehký, pružný a vysoce prodyšný. Nejčastěji se používá flís ve střední kvalitě.

Pak jsou tu další názvy jako například polar fleece nebo termo fleece. Těmito názvy se často označuje nesilnější a nejhřejivější kvalita flísu, tedy 300. Tento druh je mimořádně silný a teplý a patří také k nejtěžším, což je vtipné, protože i přesto je velmi lehký. Zlatým středem je flís 200. Je také příjemně hřejivý a zároveň krásně prodyšný. Dalším typickým označením flísového materiálu je strečový fleece. To je flís, ke kterému bylo přidáno elastické vlákno a vznikl tak hřejivý a zároveň pružný materiál.

Veškeré materiály, které se k flísu přidávají, ještě podporují jeho přednosti. Mohou ho učinit pružným nebo také zesílit. Například přidáním vlny vzniknou ještě hřejivější bundy, mikiny a kabátky. Přidáním bavlny se pak flís stane ještě prodyšnějším a příjemnějším.

Flísový kabátek či bunda jsou skvělí průvodci po celý rok

Různé typy flísového materiálu a tím pádem i rozdílné tepelně izolační schopnosti umožňují spoustu různých druhů a variant oblečení. Moderní design dělá z dámských flísových mikin, bund a kabátků nepostradatelné průvodce každým dnem každého ročního období. Před pořízením modelů z flísu si především uvědomte, pro jaké aktivity je budete potřebovat a jaké různé prvky a detaily upřednostníte. Následující přehled by vám měl při rozhodování pomoci.

Pro běžné denní nošení je velmi oblíbená a praktická delší flísová bunda ve stylu kabátu. Tato elegantní varianta mívá velmi často dvoucestný zip, díky němuž se vám v ní bude pohodlně i sedět. Ať již v zaměstnání nebo na lavičce v parku, pro příjemný pocit při sezení si zip zespoda snadno rozepnete.

Flísová bunda pro horskou túru, to je již náročnější model. Jak jistě víte, na horách se může velmi rychle změnit počasí a teploty zde mohou rychle poklesnout. Tento typ mikin a bund je proto nejčastěji z nejsilnější varianty flísového materiálu tzv. polar- nebo také termoflísu. Ten je díky přidání vlněného vlákna ještě hřejivější než flís samotný. Tyto bundy často mívají také vysoký límec, kapuci a další funkční detaily. Mikiny a bundy v přiléhavé střihu se dají výborně nosit i pod prošívané bundy. Tak bude hřejivý efekt nejvyšší.

Flísové bundy a mikiny pro sportovkyně tělem a duší

Pro sportovní účely doporučujeme flísové bundy a mikiny s podílem strečového vlákna. Například pro běžecký sport je třeba vysoké volnosti a svobody pohybu. Tenký a vysoce prodyšný flís se postará o kvalitní tělesné klima i při běhu v chladném počasí.

Dámské běžecké flísové bundy bývají také často vybavené poutky pro palce, takže se nevyhrnují a vaše ruce včetně zápěstí budou tak celou dobu běhu v teple. Také límec bývá u sportovních bund vyšší, aby nedošlo k ofouknutí zpocené šíje a následným zdravotním problémům. Malé kapsičky na zip slouží k bezpečnému uložení mobilu, klíčů a dalších důležitých drobností.

Také pro jízdu na kole je flísová bunda perfektním oblečením. Bundy na kolo mají speciální střih, který je vpředu kratší, aby se vám vsedě bunda neshrnovala a netvořila nevzhledné a nepříjemné varhánky a vzadu je střih naopak o něco delší, abyste měla vždy citlivou oblast beder v teple.

Údržba a péče o flísové oblečení

Materiál fleece je velmi měkký a hebký. Jeho hlavní předností je tepelně izolační funkce při zachování prodyšnosti. Proto má zde správná péče velký význam. Vždy se řiďte etiketou od výrobce, kde je doporučený způsob a teplota praní a další pokyny.

Na flísové materiály nepoužívejte aviváže neboli změkčovadla, která by mohla vlákna ucpat. Flís se většinou pere na teplotu 30 stupňů ve speciálním přípravku na funkční a syntetická vlákna. Také při sušení existují určitá pravidla. Jako další citlivá umělá vlákna, ani flís nepatří do sušičky. Nakonec není to ani potřeba, oblečení z něj je vždy velmi rychle suché. Bundy dosušte ideálně venku na čerstvém vzduchu.