0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Outdoorové oblečení a bundy

Na Stilago.cz naleznete doslova stovky modelů outdoorového oblečení. Nejnavštěvovanější kategorií jsou dámské outdoorové bundy. Je jich tolik různých druhů, stylů a variant! Do jakékoli teploty, do mrazu, do větru, do mlhy. Kvalitní outdoorové bundy vás dokonale ochrání a zahřejí skutečně v každém počasí.

Abyste si správně vybrala svou novou bundu, měla byste si položit především otázku, kam ji budete nosit. Dámské outdoorové bundy se od sebe velmi liší, můžete mít elegantní model na večer do města nebo prošívanou bundu jako na polární expedici. Takže hlavním hlediskem je, do jakého počasí a pro jaký účel by vaše nová outdoorová bunda měla být.

Na Stilago.cz si můžete najít svou bundu i podle barvy! Stačí najet na požadovanou barvu na paletě a již se vám ukáže, kolik bund je v tom odstínu k dispozici. I v tak velké kategorii, jakou outdoorové bundy jsou, je dokonalý přehled a vyberete si rychle a snadno. Nejprve si však přečtěte, jak správně si tento kousek oblečení vybrat.

Jakou outdoorovou bundu zvolit?

V zásadě byste měla dbát na několik hledisek. Ta se týkají především funkčnosti a vhodnost vaší nové outdoorové bundy a účelu jejího používání. Podle toho se pak rozhodnete, jaká bunda bude pro vás ta nejlepší.

Nejdůležitější vlastností dámské outdoorové bundy je, aby vás efektivně zahřála v chladném počasí. Při nízkých venkovních teplotách potřebujete silnou izolaci a to především při tělesných aktivitách. Jakmile se zahřejete, nesmíte prudce vychladnout. Proto si dobře všímejte, z jakých materiálů je bunda vyrobena. Může se jednat o kvalitní zimní bundy, flexibilní dvojité bundy a lehké péřové modely, je jen na vás, jakou si vyberete.

Důležitá je také ochrana proti větru a vlhku. Toto hledisko je při volbě správné outdoorové bundy zásadní, protože se jedná o vaše zdraví. Můžete vybírat z různých variant vysoce funkčních softshellových bund s větru odolnými membránami a mnoha efektivními doplňky, jež vám poskytnou dokonalou ochranu proti vlhku a dešti.

Při pohybových aktivitách venku musíte myslet na dodatečnou tepelnou ochranu a ochranu proti nepříznivému počasí. Vaše nová outdoorová bunda musí skvěle izolovat a těsnit a zároveň dýchat. To není jednoduchý úkol, ale dnešní moderní materiály jej zvládnou na jedničku. Proto je také drtivá většina našich outdoorových bund vyrobena ze speciálních elastických a dokonale prodyšných materiálů tak, aby vám poskytla vysoký komfort, mimořádnou svobodu pohybu a volnost a zároveň udržela ideální tělesné klima.

Zajímavé a funkční detaily outdoorových bund

Kromě výše uvedených hledisek ve smyslu výběru kvalitních materiálů, najdete na našich dámských outdoorových bundách také mnoho velmi zajímavých a užitečných detailů ve výbavě, které vám umožní snadněji se rozhodnout při výběru.

Pochopitelně záleží také na tom, co od outdoorové bundy očekáváte. Budete podnikat pouze menší vycházky po městě nebo dlouhé horské túry ve vyšších polohách? Nebo snad budete dokonce slézat hory a budete potřebovat speciální model bundy, abyste se mohla zcela bez omezení pohybovat a dosahovat i různých extrémních poloh? Každý účel totiž má svůj ideální model outdoorové bundy.

Městské outdoorové bundy. Vedle mnoha sportovních a velmi dobře vybavených outdoorových bund, naleznete v sortimentu značky Stilago.cz krásné a vysoce módní kousky, které můžete nosit každý den, do zaměstnání, na procházky městem i za kulturou. Určitě vám dobře poslouží voděodolný krátký plášť nebo lehká bunda se zajímavými moderními detaily.

Je jedno, jaký sport vyznáváte, jestli máte ráda turistiku, horská kola, lezení nebo jste kamarádkou táborových ohňů. Funkční dámské outdoorové bundy z obchodu Stilago.cz pro vás budou to pravé. A my vám pomůžeme vybrat si tu nejlepší!

Skvělé na moderních outdoorových bundách je také to, že nejsou jen čistě funkční a sportovní, ale že při jejich navrhování bylo myšleno také na to, že každá žena se ráda líbí a nosí krásné a moderní věci. Naše bundy splňují všechna tato hlediska, a kromě opravdu kvalitních funkčních detailů jsou i velmi trendy!

Dámské outdoorové bundy

I když dámská outdoorová bunda splňuje to nejdůležitější a tím je hřejivý efekt, jsou velmi důležité i další detaily například ochrana proti nepříznivému počasí. Vítr, déšť, sníh, mlha, to vše vás může potkat nejen v přírodě, ale také ve městě.

Pokud máte ráda brzké ranní hodiny, krátce po východu slunce a milujete projíždět se jako první po zasněžených pláních, pak vaším prvním zájmem u outdoorové bundy bude hřejivost. Pro tyto účely bude velmi vhodná flísová bunda, bunda z prachového peří nebo z funkčních umělých vláken. Ideálním střihem bude lehce projmutý v pase tak, aby dobře seděl ženské postavě. Díky mírné přiléhavosti bude také zvýšen tepelný komfort bundy.

Naproti tomu bundy do deště a větru nemusejí být až tak vysoce hřejivé, ale měly by mít některé speciální detaily. Hlavní zde je, aby se k vám nedostaly studený vítr a déšť. U těchto outdoorových bund je vhodný volnější střih, vysoký límec a ochrany i na rukávech.

Softshellové bundy, dvojité bundy a typické zimní či lyžařské modely, ty všechny nabízejí dobrý kompromis mezi tepelným komfortem a ochranou proti nepřízni počasí. Je jen na vás, jakou si vyberete, protože všechny modely, které nabízíme jsou kvalitní a funkční. Vy se můžete řídit již jen svým osobním vkusem.

Výbava a design dámských outdoorových bund

Podle toho, zda budete chtít svou outdoorovou bundu používat po celý rok, tedy v zimě i v létě, k jakému sportu ji budete nejvíce používat a zda ji budete nosit výjimečně nebo denně, vybírejte i speciální rafinované detaily, které mohou výrazně zvýšit komfort jejího užívání.

Pro velmi chladné počasí na horách nebo pro lyžování jsou důležitá poutka na palce, manžety, ochranu proti sněhu, hřejivě vypodložené kapsy a rozhodně vám doporučujeme i lavinovou vysílačku. Některé modely bund na ni mají speciální poutko.

Samozřejmostí je kapuce, možnost nastavení lemů individuálně na optimální velikost nebo při změně účelu bundy a či změně počasí. Ochranné manžety proti větru a vlhku jsou také vítaným detailem především sportovnějších outdoorových bund.

U tenčích bund určených do teplejšího počasí jsou šikovné také na různých místech větrací otvory na zip, které po rozepnutí odhalí podšívku ze síťoviny a příjemně model provzdušní.

Vedle vysoce sportovních modelů dámských outdoorových bund, které mají i bezpečnostní prvky ve formě odrazek, výrazných švů, kontrastních zipů a různých dalších barevných detailů, jsou v sortimentu Stilago.cz také decentní modely, které jsou přizpůsobeny spíše každodennímu životu ve městě.