0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Prošívané bundy do každého počasí a pro všechny typy postav

Hřejivé prošívané bundy jsou pro ženy v zimě jasnou volbou. Jejich náplň může být z pravého prachového peří nebo z kvalitního funkčního mikrovlákna. Lehčí varianty prošívaných bund jsou plněné bavlněným nebo umělým vláknem. Dámské varianty prošívaných bund se vyrábějí v mnoha různých stylech. Na své si přijdou jak elegantní ženy, tak sportovkyně tělem i duší. Na Stilago.cz naleznete obrovský výběr dámských prošívaných bund, jak zimních, tak i tenčích variant pro teplejší období roku.

Dámské prošívané bundy je možné, díky jejich obrovské mnohostrannosti a bohatosti stylů, kombinovat s každým outfitem. Můžete je nosit jak ke kalhotám a džínům, ale stejně tak i k elegantnímu oblečení jako jsou například sukně a šaty. Stačí jen zvolit ten správný model v prodloužené délce a odpovídajícím stylu.

Výhody prošívané bundy už jistě poznalo mnoho z nás, nejen při výletech do zimní přírody či chladnějších lokalit, ale i v zimě ve městě. Prošívané bundy jsou velmi hřejivé, dobře vypadají a díky své lehkosti a skladnosti jsou také nesmírně praktické. A to nejen při cestování, ale i při běžných denních činnostech. Jejich výhodou je to, že vypadají stále dobře, nejsou háklivé a nemačkají se.

Rozdíly mezi výplněmi dámských prošívaných bund

Při koupi prošívané bundy je kromě vzhledu mimořádně důležitým hlediskem také její náplň. Ta může být buď z přírodních materiálů jako je peří nebo vlna anebo z materiálů umělých, tedy mikrovlákna. Každý druh výplně má své výhody a nevýhody. Je jen na vás, pro jaký účel budete prošívané bundy používat a podle toho si zvolíte ten nejlepší druh plnění.

Péřová náplň může být z takzvaného draného nebo též prachového peří, což je peří zbavené prostředního ostnu neboli brku, nebo z peří nedraného. Bundy s touto přírodní náplní jsou velmi lehké, dobře se skladují a rychle nabydou opět svého nadýchaného tvaru. Jsou mimořádně hřejivé a příjemné. Nicméně, jejich údržba je náročnější, nedoporučuje se je prát doma, pro zachování nadýchaného vzhledu je lepší je dát do čistírny, kde mají speciální sušičky na péřové oděvy.

Pak jsou zde speciální syntetická takzvaná funkční vlákna, která byla vyvinutá tak, aby byla maximálně hřejivá. Jejich největší výhodou jsou právě jejich tepelné vlastnosti, kdy i při mokrém povrchu bundy, stále ještě dokáží vyvíjet teplo a hřát. Tento typ funkční výplně se tedy hodí především pro oblasti, kde panují vysoké mrazy a je potřeba se před nimi dobře ochránit. Pro oblast střední Evropy, kde se nevyskytují ani v přírodě nijak extrémní teploty, zcela postačí bundy péřové.

Jak vybrat tu správnou prošívanou bundu?

Dámské prošívané bundy se liší nejen svou funkčností a hřejivostí, ale na první pohled především svým vzhledem a stylem. Díky prošívání jsou objemnější mohutnější než jiné oděvy jako například kabáty. Pro ženy menší a drobnější postavy se budou skvěle hodit krátké a přiléhavé prošívané bundy, zatímco ženám vyšších postav budou slušet i modely v prodloužené délce a klidně i větším objemu. Ale ani ženy plnějších tvarů se při správné volbě střihu nemusejí dobrodiní prošívaných bund vzdávat.

Plnoštíhlé ženy by měly být při nákupu prošívaných bund pouze obezřetnější co se týká střihu, neboť tento typ oblečení vždy přidává několik kilogramů navíc. V první řadě je nutné dbát na samotný tvar bundy, která by neměla být příliš velká a objemná. Dalším důležitým hlediskem je vzor prošívání. Ten by měl být spíše drobnější a menší. Výborným střihem pro ženy s plnějšími křivkami bude lehce přiléhavý, v pase projmutý a doplněný páskem, jenž krásně zformuje siluetu postavy.

Důležité pro celkový vzhled a vyznění outfitu s dámskou prošívanou bundou jsou také doplňky. V závislosti na barvě bundy by doplňky měly být vždy kontrastní. K tmavým a tlumeným barvám volte světlé a výrazné doplňky. Tmavomodrou prošívanou bundu například krásně rozsvítí doplňky v banánově žluté nebo sytě růžové barvě. A naopak k prošívané bundě v barvě slonové kosti se budou skvěle hodit šála, čepice a rukavice ve smaragdové zelené nebo kaštanově hnědé.

Správná péče o prošívané bundy, zachování nadýchaného vzhledu

Mnohé péřové bundy na sobě mají symbol praní. Důležité je ovšem říci, že nezáleží ani tak na samotném praní, jako spíše na sušení. Pokud nejste majiteli sušičky, pak vám doporučujeme, nechat praní i sušení péřové bundy na odbornících. Peří má totiž sklon se shlukovat a hrudkovatět, a proto oblečení s ním často po domácím praní působí neforemně.

V domácích podmínkách bez sušičky a speciálního postupu, v podstatě nelze dosáhnout kvalitní péče a udržet stále pěkný vzhled péřových oděvů. Pokud jste již praní péřové bundy vyzkoušeli, dáte nám jistě za pravdu. Pokud vlastníte sušičku, pak se doporučuje při sušení péřového oblečení vložit dovnitř bubnu dva až tři tenisové míčky, které by měly hrudky peří jemným způsobem rozbít a bunda by pak měla být kvalitně usušená a krásně načechraná.

Jsou prošívané dámské bundy vhodné pouze na zimu?

Vedle klasických zimních prošívaných bund existují i lehčí varianty pro ženy, které se jich nechtějí vzdát ani na jaře a na podzim. Tyto bundy ve stylu módy anglického venkova jsou velmi oblíbené. Tvar jejich prošívání bývá nejčastěji kosočtvercový a barvy jsou převážně tlumené v zelených, modrých nebo vínových odstínech.

Podšívky těchto stylových bund jsou také v klasickém vzhledu skotské kostky v různých kombinacích a variantách barev. Péřovou náplň suplují u těchto modelů ve venkovském stylu buď bavlněná nebo syntetická vlákna. Jejich výhodou je kromě snadného praní také to, že nejsou tak nadýchané, a tudíž nepřidávají ženským křivkám na objemu.

Mimořádně módní jsou i jednoduché a lehké sportovní prošívané bundy v černé nebo tmavomodré barvě. Po takovém modelu sáhne každá žena velmi často a ráda. Když si potřebujete skočit do obchodu nebo na poštu, když si jdete vypůjčit k sousedce vajíčko nebo rychle vyvenčit svého pejska. Ani při jízdě v autě vás nebude tenká prošívaná bunda nijak obtěžovat, nemusíte si ji ani svlékat a svou pochůzku vyřídíte o to rychleji. Navíc tmavé barvy se hodí ke všemu a také báječně prospívají optickému vzhledu, tvaru postavy a celkové siluetě. Můžete je také skvěle a jednoduše kombinovat v každém outfitu.