0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Dámské džíny - základ každého šatníku

Pánské i dámské džíny dnes v naší společnosti patří k běžným, všednodenním outfitům. Nebylo tomu tak vždy: není tomu tak dávno, kdy džíny fungovaly jako vyjádření životního pocitu a přístupu k životu, který se běžně spojoval s pojmy jako rebelství, nezávislost a svoboda. Od té doby se džíny staly běžnou součástí našich šatníků, a to i outfitů ve stylu business: elegantní dámské džíny v kombinaci s halenkou a blejzrem vypadají jednoduše skvěle a patří ke zcela standardnímu způsobu oblékaní v mnoha kancelářích.

Džíny: pár slov k historii

Jako džíny se označují kalhoty vyrobené z určitého materiálu, takzvané džínoviny (která se někdy též označuje slovem denim). Jejich výrobu zahájil slavný Němec Levi Strauss, původem z Bavorska. Džíny si patentoval v roce 1873 a původně byly užívány jako kalhoty pracovní, které nosili zejména zlatokopové v období tak zvané zlaté horečky. Zatímco tehdy činila cena těchto modrých kalhot jeden americký dolar, dnes se pohybuje v řádově jiných částkách.

Než předeme k tomu, jak džíny vypadají dnes a jakou nabídku najdete u nás v e-shopu Stilago, dovolte ještě krátkou odbočku k etymologii slova džíny. Název pochází z označení barviva, kterým se pevná bavlna barvila, aby získala svou charakteristickou modrou barvu: šlo o janovskou modř, francouzsky zvanou „bleu de Gênes“. České označení rifle, které je dnes užívané pouze okrajově, zejména na Moravě, je pak odvozeno od názvu italské společnosti, která džíny vyráběla.

Džíny dnes: mimořádně pestrá nabídka

Dnes se džíny prodávají v různých barvách, provedeních a existují tak v nespočtu modelů a stylů. Typickým znakem pro džíny zůstávají nýty a výrazné prošívané švy. Zejména v posledních letech se kreativitě na poli dámských džínů meze nekladou. Bývají například opatřeny nápadnými výšivkami, štrasovými kamínky a potisky. Pestrost je u džínů daleko větší než u jiných dámských kalhot.

My se v našem článku zaměříme na dvě velké a důležité skupiny, které jsou aktuálně v módě a které najdete v naší nabídce: boyfriend džíny a takzvané roztrhané džíny ve stylu destroyed.

Buďte trendy s boyfriend džíny pro dámy

Tento módní trend se na trhu objevil doslova přes noc. Nezáleželo na tom, jaký módní časopis člověk otevřel, všudy byly modelky vyfocené v těchhle ležérních a sexy kalhotách. Řeč je o džínách ve stylu boyfriend. I módní ikony, které jsme byli zvyklí vídat spíše v elegantních šatech, najednou oblékaly boyfriend džíny. A není se čemu divit: tyto kalhoty propůjčují svým nositelkám ležérní a sportovní vzhled a rychle se tak stanou oblíbeným kousek oblečení.

Módní boyfriend džíny pro každou postavu

Boyfriend džíny jsou typem oděvu, který sedí skutečně každé ženě. Přednosti džínů ve stylu boyfriend nespočívají jen v tom, že jsou na pohled stylové a módní, ale zároveň dokonale lichotí vaší postavě. Své oblíbené boyfriend džíny pro dámy tak můžete použít k chytrému maskování problémových partií v oblasti stehen: volné provedení v oblasti boků totiž zajistí, že pas i zbytek postavy působí štíhlejším dojmem.

I drobnější ženy se v boyfriend džínách mohou cítit skvěle. Volně střižené džíny s charakteristickým názvem vás nadchnou zejména pohodlím při nošení. Název „boyfriend džíny“ vychází z maskulinní siluety, kterou tyto kalhoty svým nositelkám propůjčují. V tomto ohledu tvoří dámské džíny ve stylu boyfriend pomyslný protipól ke klasickým ženským džínům, jejichž úkolem je těsně obemknout postavu a zdůraznit tak ženské křivky.

Boyfriend džíny se ideálně hodí ke kombinování: můžete s jejich pomocí vytvořit sportovní i ležérní vzhled, a když budete při výběru outfitu chytře, snadno s pomocí džínů ve stylu boyfriend vytvoříte mimořádně sexy a atraktivní vzhled. Ležérní kalhoty lze velmi efektně zkombinovat s výrazně ženskou svrchní částí oděvu a podobně působícími doplňky. K tomu přidejte vhodné baleríny z naší nabídky a rychle získáte stylový outfit pro všední den. Na večerní party po práci přidejte elegantní halenku, koženou či koženkovou bundu a k tomu vysoké podpatky: a na světě je skutečný módní zázrak.

Chcete-li svůj boyfriend vzhled dotáhnout k dokonalosti, džíny si na konci nohavic založte a vytvořte tak další magnet na pozornost. V našem sortimentu najdete celou řadu modelů v různých barevných odstínech a provedeních, ze kterých si vybere skutečně každá. Projděte si naši nabídku dámských džínů ve stylu boyfriend a objevte svůj nový oblíbený model za výbornou cenu a samozřejmě v prvotřídní kvalitě, na kterou jste u nás v e-shopu Stilago zvyklí.

Roztrhané džíny pro ženy: vhodný model pro každou příležitost

Stejně jako všechny ostatní kalhoty se i dámské džíny ve stylu destroyed odlišují svým střihovým provedením. Na poli těchto kalhot vám nabízíme modely v rovném střihu, zúženém i mírně se rozšiřujícím střihu, které připomínají dnes opět módní kalhoty do zvonu. Právě poslední zmíněná varianta poskytuje dostatek prostoru pro výrazné boty a ženy, které rozumějí módě, je tak rády kombinují s kotníkovými kozačkami i vysokými modely kozaček. Jako roztrhané džíny ve stylu destroyed najdete v našem sortimentu i úzce střižené kalhoty, ve kterých ideálně vyniknou vaše nohy. Zároveň jsou zde i o trochu širší střihy, které připomínají zmíněné boyfriend džíny.

Další oblastí, ve které se roztrhané džíny navzájem liší je výška sedu, která může být vysoká, běžná nebo nízká. Každý sedí samozřejmě jinému typu postavy: vyberte si proto sama své favority a objednejte si své nové oblíbené roztrhané džíny ještě dnes.

Co se týče vzhledu dámských džínů ve stylu destroyed, jsou návrháři vždy mimořádně kreativní. Opatřují džíny zmačkaným vzhledem, otvory nebo dekorativními výšivkami. Další zajímavé aspekty představují nášivky na kolenou nebo kožené prvky na pásovce. I bělení látky na některých, zdánlivě náhodně vybraných místech je u džínů ve stylu destroyed velmi oblíbená.

Kombinací všech těchto různých možností vznikají džíny v nejrůznějších provedeních a modelech od malých, téměř nenápadných efektů roztrhání až po kalhoty, které opravdu vzbuzují pozornost. Sem patří roztrhané džíny například v obnošeném vzhledu nebo s nýty či jinými dekorativními prvky. Při nošení vzbudíte zájem okolí například kombinací efektů roztrhání a obnošení s jinak elegantními či dokonce luxusními kousky a doplňky. Nebojte se k roztrhaným džínům obléct například bílou halenku a perlový náhrdelník. Buďte svá s modely z e-shopu Stilago.