0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Cesta k dámským kalhotám

V dnešní době už pohled na ženu v kalhotách překvapí v našich zeměpisných šířkách jen málokoho, ale nebylo tomu tak vždy. Fakt, že ženy dnes oblékají nohavice místo sukní se stejnou samozřejmostí, s jakou skotští muži oblékají sukně, je jedním z důležitých vítězství moderního boje za rovnoprávnost žen a rovnost pohlaví, a řadí se tak po bok dalších výdobytků, jako je volební právo žen nebo jejich samozřejmá účast na veřejném a politickém životě. Leckoho dnes možná překvapí, že ještě ve třicátých letech minulého století docházelo v Paříži, vyhlášeném městě módy, k zatýkání žen, které se odvážily obléct kalhoty. Takový osud potkal například i Marlene Dietrichovou, ale nevyhnul se ani několika postavám československého veřejného života.

Dnes už dámy v kalhotách nepobuřují a nikdo se nad nimi nepozastavuje. Není však od věci pozastavit se nad tím, jak ženy a ženský přístup k módě ovlivnily dnešní podobu kalhot, jejichž nejnovější trendy najdete v hojném množství i v bohatém sortimentu našeho internetového obchodu Stilago.

Kalhoty pro každou postavu

Jakkoli je neoddiskutovatelné, že kalhoty mají původ v mužském šatníku, byly to právě zástupkyně něžného pohlaví, které této módní stálici vdechly po letech stagnace život. Dnes už kalhoty, a zejména dámské kalhoty, zdaleka neznamenají jen dvojici nohavic: liší se v barvě, střihu, provedení, materiálu a mnoha dalších aspektech, kterých by si každá žena měla být vědoma, než se rozhodne pro nákup některého z našich modelů. Abyste byla se svým výběrem maximálně spokojená a aby vám kalhoty dělaly co možná největší radost a zároveň dobře sloužily specifickým potřebám vaší postavy, je dobré vědět, jaký druh kalhot právě vám nejlépe sedí.

Dámské kalhoty pro ženy s drobnější postavou či dlouhýma nohama

Pokud jste drobnější postavy, jsou pro vás nejvhodnější dámské kalhoty v provedení skinny, které opticky prodlouží vaše nohy a dodají jim délku, které se jim přirozeně nedostává. Pokud se například v džínách v provedení skinny necítíte nebo je z nějakého důvodu nerada nosíte, nabízí se i varianta koupit si dámské kalhoty s motivem či vzorem, který alespoň částečně odvede pozornost od délky nohou a naopak vhodně zdůrazní vaše přirozené křivky. Nabízí se především dámské kalhoty se svislými pruhy, které e-shop Stilago nabízí například v elegantním business provedení od značky Laura Kent, nebo některé z kalhot s výraznějším motivem, jež pro Stilago dodává například oblíbená značka Amy Vermont. Tento tip ocení především dámy, které mají rády extravagantnější módu a nebojí se svůj outfit oživit kouskem s nápaditým potiskem.

Patříte-li mezi dámy, které příroda obdařila dlouhýma nohama a které tento dar považují za přednost, nejlépe vám padnou kalhoty v rovném střihu, případně ve střihu, který se pod koleny začíná mírně rozšiřovat a leckterým pamětnicím a pamětníkům dob minulých tak připomene legendární „zvonáče“. Ačkoli tradičnímu provedení těchto kalhot s nohavicemi připomínajícími svým tvarem kostelní zvony už příslovečně odzvonilo, u nás ve Stilago můžete však koupit dámské kalhoty, jejichž provedení pověstné zvonáče připomíná, ale zároveň zohledňuje aktuální módní trendy, které se od osmdesátých let pochopitelně proměnily k nepoznání. Nezapomínejte však na to, že i vkusné a decentní retro je in a co byste ještě před třiceti, dvaceti, deseti nebo i pěti lety bez milosti vyřadila ze své šatní skříně a vyhodila s přesvědčením, že už má své nejlepší časy za sebou, se po nějaké době může vrátit zpět do módy s ještě větší intenzitou. To samozřejmě neplatí zdaleka jen pro dámské kalhoty, ale i pro celou řadu dalších kousků oblečení. Bližší informace k nim naleznete v ostatních článcích, které na stránkách našeho internetového obchodu Stilago pravidelně zveřejňujeme a které se podrobně věnují všem aspektům nakupování dámské i pánské módy, ale i praktických předmětů a dekorací, které si můžete pořídit do domácnosti.

Pro majitelky delších nohou ještě dodejme, že důležité je vybrat i vhodnou délku kalhot. Ta totiž hraje spolu se střihem a případně vzorem důležitou roli v tom, jestli kalhoty vaši přednost zdůrazní nebo naopak skryjí či od ní nežádoucím způsobem odvedou pozornost.

Dámské kalhoty pro ženy s baculatější postavou či kratšíma nohama

Výše zmíněný tip na dámské kalhoty pro ženy, které příroda obdařila spíše kratšíma nohama, pak ocení i dámy, jejichž postavu lze se vší slušností označit za plnější či baculatou. I ty z vás, které patří spíše do této kategorie, totiž ocení kalhoty zdobené podélným či svislým motivem. Tím mohou být všemožné negeometrické vzory, přesto však se pro tuto roli nejlépe hodí proužky. Efekt prodloužení vhodný pro kratší nohy jde totiž ruku v ruce s efektem zúžení: tento tip je samozřejmě zcela univerzální a netýká se zdaleka pouze dámských kalhot. Stejně tak dobře ho můžete uplatnit pro svršky, jako jsou trička, košile, halenky, pulovry nebo svetříky, ale využití najde i v případě kabátů a bund. Navíc přesahuje i doménu dámské módy a analogicky platí i pro módu pánskou. Pokud tedy kupujete například oblečení pro svého partnera, přítele nebo člena rodiny, mějte na paměti, že svislé proužky a další podélné motivy mají velmi lichotivý účinek pro majitele oblejších křivek. Podobně jako svislé proužky pak fungují i tmavší barvy. Zatímco u triček a dalších svršků si toto pravidlo dobře uvědomujeme, pokud jde o dámské kalhoty, často na něj zapomínáme. Přitom je v případě kalhot minimálně stejně důležité, ne-li důležitější. Chcete-li si koupit nové kalhoty, neměla byste zapomínat ani na kapsy: potřebujete-li pozadí opticky zmenšit, vybírejte modely s kapsami blízko u sebe. Máte-li naopak spíše chlapeckou postavu a chcete své křivky zdůraznit, měla byste koupit dámské kalhoty s výraznějšími kapsami, jež ideálně poslouží vašemu záměru.

Stilago: dámské kalhoty mimořádné kvality

Všechny výše zmíněné dámské kalhoty a ještě mnohem více modelů naleznete v našem internetovém obchodě Stilago, kde můžete snadno a rychle a navíc z pohodlí domova koupit právě ty kalhoty, které vám podle výše uvedených tipů nejlépe sedí. Všechny naše modely jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů a jejich výrobci se ve všech případech snažili co nejvíce vyjít vstříc vám, svým potenciálním zákaznicím. Materiály, z nichž jsou kalhoty vyrobené, proto vynikají vysokou kvalitou, snadnou a bezproblémovou údržbou a dlouhou životností. Právě to, jak dlouho vám vaše kalhoty vydrží, nejlépe ovlivníte vy sama – tím, že budete pečlivě sledovat pokyny k čištění, které najdete na visačce u každých dámských kalhot a které se mohou lišit v závislosti na konkrétním modelu a materiálu, z něhož je tento model vyroben. Věříme, že si u nás ve Stilago vyberete své příští oblíbené dámské kalhoty a že se svým výběrem budete dlouho spokojena.