0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Nakupte bikiny online a mějte u vody styl

Pohled na ženy v bikinách dnes není na plážích, koupalištích ani u bazénů ničím neobvyklým. Naopak by se dalo říct, že bikinám se v posledních letech podařilo téměř vytlačit dříve obligátní jednodílné plavky. Že se bikiny skládají ze dvou dílů, ví dnes asi každý. Víte ale, jak tato oblíbená móda pro milovnice vody a sluníčka přišla ke svému exoticky znějícímu názvu?

Bikiny: atomový výbuch ve světě módy

Etymologie slova bikiny (z anglického bikini) představuje poměrně zajímavý příběh, který na poli módy (a nejenom té letní) zřejmě nemá obdoby. Název Bikini s velkým B označuje atol, kde armáda Spojených států amerických testovala v červenci roku 1946 svůj nukleární arzenál. Když se pak ve francouzštině, úředním jazyku země, kde se bikiny zrodily, hledal novotvar, který by dobře vystihl vyzývavost tohoto módního hitu, libozvučný název místa, kde explodovaly atomové bomby, se přímo nabízel. K uvedeným testům došlo čtyři dny před přehlídkou, kde byl první model bikin s příznačným názvem Atome představen. Jeho vynálezce a návrhář Louis Réard měl tak o názvu pro svůj revoluční vynález jasno.

Samotný název Bikini přitom zavedli Němci, kteří měli tento atol coby kolonizační velmoc ve své správě. Název vznikl jako zkomolenina domorodého termínu Pikinni, který pocházel z maršálštiny, úředního jazyka Marshallových ostrovů. Počet mluvčích tohoto jazyka je přibližně shodný s velikostí populace Karlových Varů.

Dva díly a nespočet tváří: bikiny dnes

Krkolomná cesta, kterou si označení dvoudílných plavek prošlo z maršalštiny přes němčinu a americké jaderné bomby až do francouzštiny a odtud do celého světa, je pravým opakem cesty, kterou na výsluní urazily samy bikiny. Rychlý vzestup jejich popularity od padesátých let až do současnosti přerušila jen na chvíli aerobiková móda konce osmdesátých a devadesátých let, která na čas vrátila do módy jednodílné plavky. Stačí si vzpomenout na scény z kultovního seriálu Pobřežní hlídka. Bikiny byste tam hledali možná marně. Nejpozději od příchodu nového milénia jsou však bikiny nezpochybnitelným hegemonem dámské plážové módy a svou pozici si dále upevňuje. Stojí za tím i řada inovativních postupů, které se v současné době v oblasti bikin uplatňují. Nejeden z nich naleznete i v sortimentu našeho internetového obchodu Stilago a v následujících odstavcích si tyto trendy blíže představíme.

Push up bikiny pro sebevědomé ženy

Máte-li ráda pozornost okolí a chcete-li se u vody, na pláži nebo u bazénu stát terčem pohledů mužů i žen, neměly by vám v nadcházející letní sezóně ani během zimy v krytých bazénech chybět push-up bikiny. Jejich střih a provedení jsou uzpůsobeny tak, aby na ženském těle pomohly zdůraznit krásné ženské křivky a v případě potřeby i trochu odvedly pozornost od těch partií vašeho těla, s nimiž nejste stoprocentně spokojena. Nebát se a umět se pochlubit patří mezi důležité vlastnosti, které by dnešním ženám neměly chybět: push up bikiny vám tyto atributy sice přímo nepropůjčí, ale pomohou vám na cestě k jejich uplatnění. Nenechte se u vody zastínit svými kamarádkami ani jinými ženami a uvolněte ve své šatní skříni místo pro push up bikiny. Je snad lepší čas než horké letní dny, kdy byste se měla pochlubit postavou, na které jste pilně pracovala?

Trojúhelníkové bikiny pro milovnice klasiky

Znáte trojúhelníkové bikiny? Tento druh dvoudílných plavek získal své jméno podle trojúhelníkového tvaru košíčků u svého vrchního dílu. Díky tomu je i snadno rozeznáte od jiných druhů plavek. Trojúhelníkové bikiny se obvykle zavazují za krkem a za zády, případně mohou mít na zádech místo šňůrky například podprsenkový patent na zapínání. Tento způsob upevňování košíčků vám zaručí rovnoměrné opálení ramen bez světlých pruhů kůže. Trojúhelníkové bikiny by rozhodně neměly chybět ve vašem šatníku, máte-li ráda pohodlí a nestárnoucí eleganci v plážové a dovolenkové módě.

Bikiny s kosticemi pro lepší pocit z vlastního poprsí

Když se řekne bikiny s kosticemi, může to ledaskomu znít nepříliš pohodlně. Vždyť na pláži, na koupališti nebo u bazénu chcete mít pohodlí a ne se trápit s tlačícími kosticemi. Opak je však pravdou. Kostice při nošení dvoudílných plavek nikterak neškrtí ani nebrání v pohybu (například při plavání). Bikiny s kosticemi naopak svým nositelkám propůjčují lepší pocit z vlastního poprsí. Hodí se přitom stejně tak pro vybavenější jakož i méně vybavené dámy. Velká prsa dokážou bikiny s kosticemi snadno „zkrotit“, zpevnit a dodat jim kýžený tvar, se kterým budete i mezi lidmi u vody více než spokojená. Naopak ženy s menším poprsím ocení jinou kouzelnou funkci kostice: totiž zvýšení objemu a optické zvětšení prsou. Ať už tedy patříte do jakékoli skupiny žen, s bikinami s kosticemi nikdy nešlápnete vedle.

Pro odvážné: bikiny bez ramínek

Jednoznačně nevděčnější cílovou skupinu pro bikiny bez ramínek tvoří ženy, které se rády opalují a po návratu z dovolené svým krásným, rovnoměrným opalováním rády oslňují své okolí. Patříte-li tedy sama mezi ženy, které iritují světlejší proužky kůže tam, kde bylo ramínko plavek, nebo vás otravuje pokaždé si ramínka shrnovat a pracně zastrkovat a zároveň nerada pobýváte venku mezi lidmi „nahoře bez“, představují pro vás bikiny bez ramínek jednoznačnou volbu. Po návratu z dovolené pak stačí obléknout letní šaty nebo například tílko s výstřihem (doporučujeme vám rovnou se podívat do příslušného sekce našeho internetového obchodu) a vaše přirozené, rovnoměrné opálení vystavit na odiv. Bikiny bez ramínek jsou obecně vhodnější pro dámy s menším poprsím, které si lépe drží tvar, ale díky výztužím a dalším vychytávkám si je mohou  dopřát i obdařenější ženy.

Ať už je vaše motivace pro nákup dvoudílných plavek jakákoli, pevně věříme, že si z našeho pestrého sortimentu vyberete model, který vám bude sedět nejlépe. Doufáme, že vám náš článek poslouží jako podnětná a užitečná inspirace při výběru. Bikiny bezpochyby budou hitem této i příští letní sezóny a vy byste na ni měla být dobře připravena. Bikiny v e-shopu Stilago jsou z kvalitních materiálů nenáročných na údržbu a v krásných a módních barevných provedeních: vyzkoušejte například bikiny značky Maritim nebo Opera, zaručujeme vám, že této koupě rozhodně nebudete litovat.