0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Dámské plavky pro každou postavu

V tomto článku se blíže podíváme na segment dámské plážové módy, který je mnoha ženami často přehlížen. Je sice pravda, že bikiny si na poli koupacích oděvů vydobyly za půlstoletí existence poměrně dominantní postavení, jednodílné plavky však nezůstávají pozadu. V poslední době naopak zažívají zasloužený comeback, který se odráží i v pestrosti a rozmanitosti našeho sortimentu. Částečně za tím stojí jakási retro vlna: jednodílné dámské plavky na čas vytlačily bikiny ze středu zájmu. Došlo k tomu na přelomu osmdesátých a devadesátých let v kontextu takzvané aerobikové módy, která vzešla původně ze Spojených států amerických. Krásným příkladem je pokračující obliba kultovního seriálu Pobřežní hlídka, jehož hlavní hrdinky si bez červených jednodílných plavek dokážeme představit jen stěží.

Jednodílné plavky však za svou oblibu nevděčí jen líbivému retru. Jako každá věc, která se po letech zapomnění vrací do módy (připomeňme na tomto místě například kalhoty do zvonu nebo punkové koženkové bundy s nýty), přichází v podobě, která je přizpůsobena aktuálním módním trendům. Ani ve Stilago nezůstáváme pochopitelně pozadu a naše jednodílné plavky odpovídají aktuálnímu dění na poli dámské plážové módy. Plavky složené z jediného kusu přinášejí kromě současných trendů i řadu dalších výhod: pokud tedy patříte mezi ženy, které už omrzely všudypřítomné bikiny nebo pokud máte dojem, že vaše postava či tělesná konstituce lépe vynikne v jednodílných plavkách, čtěte dál a zjistěte, co dámské plavky jednodílného typu svým nositelkám přinášejí.

Jednodílné plavky včera a dnes

Nepočítáme-li dobu starověkou, kdy lze nošení plavek doložit jen nepřímo (například z nástěnných maleb v italských Pompejích), datují se první předchůdci dámské koupací módy na území Evropy do konce 18. století. Tehdy však ještě nešlo o plavky, ale spíše o jakési koupací župany. Pochopitelně hrála roli jistá prudérnost tehdejší společnosti, ve které bylo nepřijatelné, aby žena odhalovala části svého těla, které běžně zůstávaly skryté: to se týkalo mimo jiné i kotníků nebo horní části paží. Jednodílné plavky v alespoň vzdáleně moderním pojetí pocházejí až z počátku minulého století, ty skutečně moderní pak až z jeho druhé poloviny.

A i když se v této době dostaly do popřední bikiny, které jsou v posledních letech čím dál menší, jako by návrháři soutěžili v tom, kdo dokáže zakrýt menší část ženského těla, fungují jednodílné plavky jako jakýsi klasický a elegantní protipól, který svou všestranností v mnoha případech dvoudílné plavky předčí. Různá provedení, elegantní i trendy dekorace a ženské barevné kombinace nabízejí dokonalý model pro každý styl. Trochu více látky v oblasti pasu a horní poloviny těla dodává mnoha ženám sebejistější pocit při koupání či opalování a zároveň otevírá netušené módní možnosti, které lichotí skutečně každé postavě.

Stilago nabízí modely vyrobené z inovativních materiálu a v promyšleném designu: díky tomu je škála prostředků, které vám pomohou zdokonalit váš plážový vzhled a zakrýt drobné nedokonalosti vaší letní postavy, skutečně nevyčerpatelné. Jaké jednodílné plavky se hodí právě pro váš typ postavy, zjistíte v tipech na následujících řádcích.

Jednodílné plavky pro ženy s drobnějším i kypřejším poprsím

Dámy s drobnějším poprsím se budou dobře cítit v plavkách s efektem push up. Ten funguje analogicky ke stejnému efektu u podprsenek. Díky speciálnímu střihu propůjčují tyto plavky vašemu dekoltu objem a tvar. Pokud vám push up efekt, který nabízejí jednodílné plavky nestačí, můžete košíčky integrované podprsenky vyplnit ještě gelovými polštářky, které vám pomohou dosáhnout kýžených výsledků.

Pro menší objem prsou skvěle fungují i jednodílné plavky bez ramínek ve stylu bandeau nebo plavky s uvazováním za krkem. Atraktivní vzhled vašeho poprsí podpoří i světlejší barevné odstíny (univerzální poučka o tom, že tmavší odstíny zeštíhlují, platí samozřejmě i v případě plážové módy). Chcete-li všechny uvedené efekty ještě zvýraznit, doporučujeme vybírat jednodílné plavky v kontrastním barevném provedení (se světlejší vrchní částí) a plavky v retro stylu s výraznými vzory. Dobře se osvědčily například puntíky nebo jiné hravé geometrické obrazce.

Pro ženy plnějších tvarů v oblasti prsou se lépe hodí plavky sportovnějšího stylu, díky kterým se ženy cítí jistěji. Zároveň budou objemnější ňadra v takových plavkách lépe držet tvar a díky širším ramínkům získají i stabilnější podporu ve vertikálním směru. Pokud patříte mezi „lépe vybavené“ ženy, určitě oceníte možnost nastavení délky ramínek (jako u podprsenky). Co se týče barevných řešení a vzorů, doporučujeme vybírat spíše takové plavky, jejichž vrchní část je pojata méně výrazně a nestrhává na sebe pozornost příliš světlými barvami nebo nápadnými detaily, dekoracemi či aplikacemi.

Dámské plavky pro ženy plnějších tvarů a výrazných křivek

Patříte-li mezi dámy, které nejsou zcela spokojeny se svou postavou a nerady své problémové partie dávají zbytečně na odiv, máme i pro vás řešení, které dozajista splní všechny vaše požadavky. Do módy se dostává postupně a je záležitostí několika posledních sezón. Řeč je o šatových plavkách, variantě plážové módy, která na plážích, koupalištích i březích rybníků a jezer zažívá zasloužený comeback. Zatímco na počátku minulého století byly šatové plavky v módě z důvodů souvisejících spíše s cudností a absencí vhodných materiálů na výrobu klasických plavek, dnes jsou plně kompatibilní s aktuálními módními trendy, a kromě estetické funkce poskytují dámám s plnějšími postavami extra porci sebejistoty.

Šatové plavky jako aktuální módní hit

Dnešní jednodílné plavky v šatovém střihu nelze v žádném případě srovnávat s pytlovitými modely, které ženy nosívaly před sto lety. Šatové plavky nabízejí romantické modely i elegantní verze se svůdnými detaily. Skryjí drobné problémové partie v oblasti bříška a rozšiřující se sukénkou odvedou pozornost i od širších boků. Řešení vrchního dílu pak poskytuje potřebnou oporu i pro výraznější ňadra.

V případě, že chcete jednodílné plavky, které skryjí pár kilo navíc, které jste od loňské sezóny získala, stačí se držet několika jednoduchých pravidel. Vybírejte si spíše modely s většími a pokud možno podélnými vzory, které vaši postavu opticky prodlouží. Volte takové barevné kombinace, které chytře zakryjí drobné nedokonalosti vaší postavy, a naopak zdůrazní vaše přednosti. Myslete i na to, že v jednoduchosti je krása a hezké ženské tvary nepotřebují k vyniknutí křiklavé barvy ani extravagantní vzory. Užijte si nakupování a čas strávený u vody!