0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Elegantní šaty pro zvláštní příležitosti

Pozvánka na rande potěší jistě každou ženu. Ale hned s prvním pocitem radosti se dostaví ta známá myšlenka: co na sebe? Samozřejmě chcete být oblečena co nejlépe. Při procházení šatníku pak zjistíte, že večerní šaty s jemnou krajkou na výstřihu, které jste si koupila před pár týdny a ještě je pořádně nevytáhla, čekaly právě na tuto chvíli.

Něžná ženskost: nepostradatelné večerní šaty

Ať už se tedy chystáte na romantickou večeři s partnerem, osmdesátiny babičky nebo oslavu nejlepší kamarádky, najde se mezi společenskými šaty u Stilago vždy to pravé pro situace, kterou jsou až příliš slavnostní, než abyste na ně mohla vyrazit ve své oblíbené kombinaci džínů a obyčejného trička.

Večerní šaty vám zaručí nejen krásné elegantní materiály: zároveň budete vyzařovat neodolatelnou ženskost a díky rafinovaným střihům se rychle stanete středem pozornosti. Splývavé látky se ideálně přizpůsobí vaší postavě a nechají hladce zmizet všechny drobné nedokonalosti.

Krátké i dlouhé společenské šaty: mnoho variant a střihů

Měly by vypadat dobře a hodit se k příležitosti, na kterou je chcete obléct. V tom nepřeberném množství modelů je ale někdy těžké vybrat si ty pravé večerní šaty na nadcházející událost. Proto se vyplatí znát základní pravidla i aktuální trendy. My jsme si dali práci s jejich shromážděním za vás. Jaké tedy existují druhy společenských šatů?

  • Maxišaty: Róby v délce až na podlahu představují nejelegantnější podobu večerních šatů. Splývavé materiály lichotí postavě a propůjčují své nositelce neodolatelný vzhled. Množství látky doslova vybízí k různým úpravám, a tak vás asi nepřekvapí, že maxišaty existují v nepřeberném množství nejrůznějších vzorů, barev, střihů, provedení. Vzhledem ke své délce sluší tyto šaty zejména vyšším ženám, ale stejně tak vhodné jsou i pro ženy oblejších tvarů, které by ocenily, kdyby drobné nedokonalosti jejich postavy alespoň na jeden večer zmizely.
  • Pouzdrové šaty: Úzké a sexy. Tato varianta zdůrazňuje vaše přirozené křivky. Jedná se o krátké šaty, které bývají řešené spíše jednoduše a prostě, a dokážou se tak mnohem lépe přizpůsobit chystanému oufitu. Ať už v provedení s ramínky nebo bez ramínek, pouzdrové šaty se vždy nosí těsně u těla, aby tak zdůraznily přednosti své nositelky. Představují model, na který se můžete vždy spolehnout. Přes den i večer jsou pouzdrové šaty na formálních akcích a při oficiálních příležitostech zárukou elegantního stylu.
  • Koktejlové šaty: Krátké, trochu drzé a často příjemně barevné. Koktejlové šaty mají rovněž rády detaily: krajku flitry, perly nebo výšivky propůjčují večerním šatům mimořádné kouzlo. Koktejlové šaty, zvané též koktejlky, se vzhledem ke svému nekomplikovanému vzhledu ideálně hodí na akce, kde je třeba dodržet jistou eleganci, ale zároveň to příliš nepřehánět. Další plusové body si koktejlky zaslouží za to, že v kratších šatech se celá řada žen cítí jednoduše lépe než v těch delších. Jsou vyrobeny z různých materiálů, ale celkově umožňuje koktejlové večerní šaty lepší pohyblivost, můžete je obléct na svatbu i na party a v závislosti na volbě konkrétního modelu a doplňků umístit do středu pozornosti výstřih, nohy nebo pas. Pro zvýraznění poprsí vybírejte modely s výraznějším výstřihem. Splývavější střih dokáže zakrýt drobné nedokonalosti postavy, upnutější modely zase zdůrazní vaše křivky.

Volba doplňků k večerním šatům

Doplňky hrají v případě společenských šatů velkou roli: ať už máte na sobě koktejlky, maxišaty nebo pouzdrové šaty, měla byste věnovat minimálně stejnou pozornost i tomu, čím své večerní šaty doplníte. Skvělým doplňkem jsou samozřejmě večerní tašky, zejména psaníčka. Díky nim budete mít všechny podstatné věci pod kontrolou. Psaníčko navíc můžete sladit s večerním modelem nebo ho naopak použít jako barevný akcent. Doplňky by měly v každém případě podpořit celkový vzhled, design a styl šatů. Na ty nejdůležitější se podíváme zblízka:
  • Šperky: Protože bez náušnic, řetízků a dalších nezbytností to prostě nejde. V případě večerních šatů s výraznými ramínky si dobře rozmyslete, jestli si opravdu brát na krk náhrdelník. Ten skvěle funguje například u šatů bez ramínek, ale společenské šaty s ramínky a náhrdelník by se dohromady mohly tlouct. V takovém případě můžete přenést fokus svých šperkových doplňků na náušnice, prstýnky a náramky. Velké splývavé šaty se ideálně doplňují s jemnými šperky. Na obzvláště elegantních akcích se určitě neztratíte s jednoduchou poučkou „méně je někdy více“.
  • Na zahřátí: Máte-li obavu, že by vám během akce, na kterou si společenské šaty oblékáte, mohla být zima, vyřešíte situaci elegantně pomocí bolerka. Zakryje ramena, ale vzhledem ke své kompaktnosti příliš nezakryje večerní šaty. Aktuální módní trendy povolují i punčochy, avšak musejí být transparentní a matné.
  • Podprsenka: Řada žen zaměří veškerou svou pozornost pouze na šaty a úplně přitom zapomenou, že neméně důležité je i to, co mají pod nimi. Pro podprsenky platí poměrně jednoduché pravidlo: žádné zdobení, krajka ani kamínky. Nejlepší volbu představují bezešvé modely, případně košilkové podprsenky. Předtím, než v kombinaci šatů a podprsenky skutečně vyrazíte ven, přesvědčte se, že jejich kombinace skutečně vypadá dobře a skrze šaty není nic vidět. Ušetříte si tím nervy při oblékání na poslední chvíli. V případě, že plánujete obléknout společenské šaty s výraznějším výstřihem, musíte tomu pochopitelně přizpůsobit i výběr spodního prádla. Nezapomínejte ani na kouzelné efekty tvarujícího prádla, které rovněž najdete v nabídce našeho internetového obchodu.

Správná péče o večerní šaty aneb aby dlouho vydržely

Protože je velká část společenských šatů vyrobena s citlivých látek a řada z nich disponuje i různými ozdobami, je obecně lepší dát je vyčistit do čistírny. Předejdete tak příliš rychlému opotřebování a prodloužíte životnost svých šatů. Nejjednodušší rada, kterou ohledně péče o oděvy můžete dostat, je dbát pokynů uvedených na štítku. Večerní šaty většinou nesmějí být příliš intenzivně ždímány, sušeny v bubnové sušičce a neměla by se na ně ani používat bělidla.

Pokud chcete mít absolutní jistotu, že se s vašimi večerními šaty nic nestane, ponořte je do lavoru s vlažnou vodou, přidejte trochu pracího prostředku na jemné prádlo a vyperte v ruce. Pak už šaty jen něžně vyždímejte a pověste na ramínko, aby řádně vyschly. Tak zůstanou nezmačkané a vy se z nich můžete déle radovat.