0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Teplákové soupravy pro sport i volný čas

Zkuste se zamyslet, jaké oblečení je vám vůbec nejpříjemnější a nejpohodlnější. Někoho možná napadne pyžamo nebo župan, někoho vůbec nic, ale jsme si jistí, že drtivou většinu lidí napadne tepláková souprava. Toto oblečení je tak komfortní, a tak mnohostranně použitelné, že jej milují všichni bez rozdílu věku. Teplákové a sportovní soupravy se skvěle hodí na doma i na ven, na povalování na pohovce i sportovní ovál.

Díky kvalitním a příjemným materiálům můžete tyto soupravy nosit prakticky celý rok. Vyrábějí se jak v lehčích a vzdušnějších variantách pro letní období, tak v hřejivých provedeních pro chladnější dny. Bunda z hebkého materiálu, s krásným květinovým vzorem, s průběžným zipem a mnoha zajímavými detaily a pohodlné kalhoty ve stejném stylu. To je oděv, který na sebe vezmete ráda kdykoliv.

Ale i sportovní a joggingové soupravy v jednoduchých barvách a vzorech jsou velmi oblíbené. Disponují také mnoha funkčními detaily jako jsou například kapsy v postranních švech, pružný pas, elastické nebo nastavitelné lemy, různé stahovací šňůrky apod. Na Stilago.cz naleznete mnoho desítek modelů dámských teplákových a sportovních souprav pro jakýkoli způsob trávení volného času. Ať již tedy ráda odpočíváte v klidu a relaxujete nebo se ráda hýbáte a sportujete, tu správnou soupravu vždy najdete zde.

Vaše nová tepláková souprava a její módní prvky


Dámské sportovní a joggingové soupravy nadchnou všechny ženy, které jsou rády aktivní. Ženy, které rády ráno vyběhnou do parku nebo s pejskem na procházku a také celou svou rodinu vedou k pohybu a sportu. Jak je při veškerých těchto aktivitách důležité správné oblečení, to je jistě jasné. Pokud i vy jste nadšenou sportovkyní, na Stilago.cz naleznete mimořádně kvalitní soupravy pro vás aktivní život.

Kvalitní materiály jako je čistá bavlna a elastický polyester zaručují v kombinaci nejenom příjemnou prodyšnost, ale i snadnou údržbu. Spojením dvou vláken, přírodního a syntetického, získá výsledná směs příjemné vlastnosti bavlny a funkční vlastnosti polyesteru. Teplákové a sportovní soupravy jsou pak komfortní jak na nošení, tak na péči. Jsou vzdušné, lehké, rychle schnou a odvádějí dobře vlhkost.

Na Stilago.cz naleznete dámské teplákové a sportovní joggingové soupravy v té nejvyšší kvalitě materiálů i provedení. Prvotřídní materiály a komfortní střihy jsou zaručeny spoluprací se zkušenými světovými výrobci a značkami. Luxusní modely v obrovském rozpětí velikostí v nekompromisní kvalitě, to jsou dámské teplákové soupravy pro volný čas.

Podle jakých kritérií vybrat tu nejvhodnější sportovní soupravu?


U dámských teplákových a sportovních souprav jde především o maximální pohodlí ať již doma nebo venku. U domácích souprav jde o komfortní volnost a hřejivost a u joggingových zase o svobodu pohybu a funkční detaily. Na co si dát pozor hlavně u těch sportovních vám poradíme na následujících řádcích.

Jak jsme již řekli, důležité je uvědomit si, na jaké účely budete soupravu používat. Zda pro relaxaci na pohovce nebo na maratónský trénink. Protože většina teplákových souprav je z čisté bavlny, aby bylo možné je používat i na doma. Ovšem joggingové soupravy jsou v každém slova smyslu sportovní oblečení. A jako takové musí být dokonale funkční.

Nikdy si nekupujte svou tréninkovou soupravu příliš přiléhavou. Volte o něco volnější modely, myslete na to, že při běhání a jiných aktivitách se budete hodně pohybovat a oděv vás v žádném případně nesmí dřít, škrtit nebo tísnit. Ale neměl by vám samozřejmě ani klouzat či plandat.

Klasická sportovní, joggingová nebo tréninková souprava bývá často z funkčních vláken jako je například polyester. Ten je mimořádně odolný, pevný a odolný vůči nepřízni počasí. A to je přesně to, co od sportovního oblečení očekáváte, že vás ochrání i při nepříznivých povětrnostních vlivech. Na sportovní soupravy se používá i mikrovlákno, neboť má podobné vlastnosti jako polyester. Často se používá i směs obou těchto funkčních vláken, protože je velmi hřejivá a zároveň lehká.

Materiály a vlákna pro výrobu dámských sportovních souprav


O materiálech jsme se již výše několikrát zmínili. Bavlna je velmi častým materiálem teplákových souprav především na domácí použití. Pokud se vyrábí souprava pro sportovní účely, přidává se k příjemné a prodyšné bavlně často funkční vlákna, aby se ještě vylepšily její vlastnosti. Čistá bavlna je nasákavá a potem těžkne, takže je dobře ji trochu upravit.

Oblíbeným, kvalitním a pevným materiálem, ze kterého se vyrábějí sportovní soupravy je polyamid. Ten se hodně často míchá s elastanem, který výsledné směsi dodá pružnost. To umožní dokonalou svobodu pohybu. Polyamidové soupravy jsou vhodné především na cyklistiku a běhání.

O polyesteru jsme již také hovořili, používá se nejvíce pro tréninkové a joggingové soupravy. Je odolný chladu, vlhku, větru i slunečnímu záření. Pevný a stabilní syntetický materiál se využívá ve směsi s bavlnou nebo i mikrovláknem. Jedná se o funkční vlákno s výbornými vlastnostmi při transportu vlhkosti od pokožky směrem ven od těla, což je při sportovních aktivitách velmi důležité.

Také mikrovlákno je pro dámské sportovní soupravy mimořádně využívaným materiálem. Jde vlastně o spojení polyesteru a polyamidu, kdy vznikne velmi jemné a zároveň dokonale pevné a odolné vlákno. Proto jsou i soupravy z něj lehké a hřejivé.

Jak pečovat o teplákové a sportovní soupravy?


Především u tmavých a vícebarevných souprav platí, že by se měly prát odděleně od ostatního prádla. Že by se měly důkladně vyprat i před prvním použitím ani nemluvíme, to je snad dnes již každému jasné. Jen si představte, čím vším musí taková souprava projít, než se dostane k vám a určitě by vás ani nenapadlo si ji hned po vybalení obléknout.

Jednoznačnou a hlavní radou však je: vždy a za všech okolností dbejte na doporučení výrobce. Každý produkt ze sortimentu Stilago.cz má našitou etiketu s radami, jak jej prát, sušit a žehlit.

Pokud budete prát klasickou teplákovou domácí soupravu, není třeba žádných speciálních postupů. Jinak to může být u soupravy sportovní, která je z funkčních vláken. Na ta se totiž nesmí používat aviváž.

Pokud je vaše joggingová souprava více znečištěná, namočte ji před praním v pračce do vlažné vody s jemným pracím přípravkem. Praní sportovních souprav se doporučuje většinou na 30 nebo 40 stupňů.