0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Pyžama: maximální pohodlí po celou noc

Existuje snad lepší pocit než ze sebe po náročném dni shodit boty na vysokém podpatku a těsné džíny a vklouznout do pohodlného pyžama? Pyžamo je prostě a jednoduše vrcholem pohodlí. Nic neškrábe, nic neškrtí ani netlačí, skoro jako byste na sobě nic neměla. V takovém oblečení se nemusíte obávat o sladké sny ani ničím nerušený spánek. Pyžamo ale není jen tak něco, co si oblečete na noc a ráno zase sundáte. Dámské pyžamo představuje i skvělý model pro celodenní víkendovou relaxaci.

Krátká nebo dlouhá? Aneb jak se pyžama liší

Klasické pyžamo se skládá zpravidla ze dvou částí a sestává z kalhot v širokém střihu a vrchního dílu s dlouhými rukávy. Vrchní díl může mít formu klasického trička nebo obsahovat knoflíkovou légu různé délky. Kalhoty klasického pyžama jsou opatřeny gumou nebo šňůrkou na zavazování, jejíž prostřednictvím si nositel (v našem případě nositelka) daného modelu může nastavit potřebnou šířku.

Kromě této klasické pyžamové varianty, kterou známe asi všichni, si pro vás internetový obchod Stilago připravil i modely v jiných délkách a designech. Tak se vedle klasických pyžam s dlouhými, široce střiženými kalhotami objevují i pyžama s kratší spodní částí, legínami nebo dokonce šortkami. Různé střihy se přitom objevují i v případě horních dílů. Myslete i na to, že i když si koupíte dámské pyžamo jako dvoudílnou sadu, nemusíte nosit vždy jen oba její kusy zároveň. Pyžama můžete mezi sebou volně kombinovat, přidávat jiné díly a podobně. Fantazii se v tomto ohledu žádné meze nekladou.

Klasické pyžamové materiály: stoprocentní pohodlí

Při výrobě pyžam nacházejí široké uplatnění zejména přírodní vlákna, jako je bavlna. Ta totiž vykazuje celou řadu pozitivních vlastností, které nositelky pyžama dokážou uznale ocenit. Lehká bavlněná vláka jsou velmi vzdušná a prodyšná, zároveň však umí skvěle absorbovat vlhkost. Kromě toho je bavlna o poznání odolnější vůči tepelným vlivům než umělá a chemická vlákna a dá se tak prát při vyšších teplotách. Díky tomu jsou pyžama výrazně hygieničtější. Přes všechny tyto přednosti mají pyžama z čisté bavlny i jednu zásadní nevýhodu: jejich materiál není prakticky vůbec elastický a dosti se tak mačká. Stejný problém má i typické flanelové pyžamo. Řešením jsou nejrůznější směsi materiálů, jejichž součástí může být polyester nebo viskóza. Kromě bavlny tvoří miska konaná viskózy oblíbeným materiálem pro výrobu nočního prádla: viskóza je úžasně lehký a měkký materiál a díky hladkému povrchu má i chladivý efekt.

Velmi hodnotné jsou modely ze saténu. Typické dámské saténové pyžamo představuje krásně lesklou a sexy varianta. Pro všechny ženy, které hledají elegantní a svůdné prádlo, představuje vzdušné saténové pyžamo skvělou alternativu k negližé.

V létě i v zimě: pyžama na celý rok

Když se teploty vyšplhají nad úroveň tropických třiceti stupňů a horko panuje i v noci, je třeba přečkat noc s vhodným pyžamem. Dobrou volbou jsou přitom modely s krátkým rukávem, respektive nohavicemi. Pro výběr vhodného letního pyžama je kromě délky důležité samozřejmě i to, že je vyrobeno z lehkého, dobře prodyšného a zároveň savého materiálu, který dokáže bez problému pohltit noční pot. Nabízí se především robustní bavlna i další přírodní vlákna.

O pár měsíců později budete v noci zřejmě řešit jiný problém než pot a horko. Když rtuť teploměru klesne pod bod mrazu, je třeba podniknout aktivní kroky k tomu, aby člověk v bytě neumrzl. My vám do takové situace vřele doporučujeme pyžamo z hřejivého materiálu. Snad každého přitom jako první napadne flanelové pyžamo. Flanel je díky svým vlastnostem bezkonkurenčně nejvhodnějším materiálem pro výrobu nočního prádla. Udrží totiž teplý vzduch v těsné blízkosti těla, čímž chrání pokožku před vychladnutím. Ve flanelovém pyžamu vás tak neohrozí ani ranní či večerní průvan. Je zcela na vás, rozhodnete-li se v zimě sáhnout po modelu s krátkým rukávem. Vše samozřejmě závisí především na teplotě ve vaší ložnici, protože každý spí rád jinak: někomu vyhovuje pokud možno chlad, někomu zase topení na plný výkon. Důležité je cítit se v noci dobře: kvalita spánku se totiž odrazí prakticky ve všech aspektech života.

Tipy na péči o pyžama: jak správně čistit?

Abyste se ze svého nového oblíbeného pyžama mohla radovat co nejdéle, musíte se o něj pochopitelně pravidelně a správných způsobem starat. Ani sebekvalitnější materiály nevydrží vše. Nejdůležitější pravidlo je i u pyžam prakticky stejné jako u jiných kousků oděvů: dbejte vždy na pokyny uvedené na štítku, který je na daném pyžamu umístěn. Na něm se dočtete, při jaké nejvyšší teplotě můžete dané dámské pyžamo prát, jestli vůbec smí do automatické pračky, sušičky na prádlo a podobně. Zatímco modely z bavlny nebo směsí, které bavlnu obsahují, lze prát bez problému v pračce, citlivější pyžama z hedvábí a dalších jemných látek se vyplatí prát ručně a případně použít i šetrný prací prostředek. V takových případech je i lepší vyvarovat se aviváže, která může mít negativní vliv na vlákna citlivějších látek.

Současné pyžamové trendy: výrazné barvy i vzory

Aktuální pyžamová móda z kolekce internetového obchodu Stilago nabízí sortiment pyžam nejrůznějších barev a provedení. Kromě klasických modelů v odstínech červené nebo modré s dlouhými kalhotami a vrchním dílem s dlouhým rukávem, jsou momentálně v kurzu kratší střihy nebo romantické květinové vzory. Navíc je patrný trend k výraznějším, pestřejším a občas dokonce křiklavějším barvám. Taková pyžama jsou nejen krásně pohodlná, ale představují i nápadné módní akcenty. Taková vzdušná pyžama se skvěle hodí i pro líné víkendové dny strávené poleháváním na gauči a vychutnáváním domácí pohody. Naše pyžama vám totiž poskytnou dostatek svobody při pohybu a při nošení o nich prakticky nebudete vědět.

Pokud fandíte spíše klasickým než výrazným barvám, máme v sortimentu samozřejmě i modely v neutrálních odstínech. Výhodou těchto tlumených pyžam je snadná kombinovatelnost mezi sebou. Nemusíte se tak držet jediné sady, kterou vám pošleme, ale jednotlivé díly mezi sebou volně kombinovat. To jde samozřejmě i v případě výraznějších kousků, ale pokud vám alespoň trochu záleží na tom, jak vaše modely působí, dokonce i v noci, když nejste na očích, vyplatí se postupovat i v oblasti pyžam spíše obezřetně.