0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Sportovní podprsenka = spolehlivá opora při všech vašich aktivitách


Končí vám pracovní den a vy se pomalu chystáte do fitka. Tašku s věcmi už máte sbalenou a těšíte se na svůj oblíbený trénink, po němž máte vždy skvělou náladu. Po celodenním sezení oceníte, že si protáhnete celé tělo a uděláte něco pro sebe a svou postavu.

Určitě jste nezapomněla na sportovní podprsenku, která dodá vašemu poprsí dokonalou podporu a stabilitu při dokonalé svobodě pohybu. Pokud snad ještě speciální sportovní podprsenku nemáte, pak neváhejte s jejím pořízením ani minutu! Na Stilago.cz jich naleznete široký výběr a my vám na následujících řádcích poradíme, jaké druhy sportovních podprsenek existují a podle čeho a jak byste měla vybírat, abyste našla ten nejlepší a nejvhodnější model právě pro vás.

Proč je nošení sportovních podprsenek pro ženy tak důležité?


Při běhání, aerobiku, kruhovém tréninku či jiných oblíbených sportovních aktivitách zajistí sportovní podprsenka perfektní stabilitu vašeho poprsí, a to zásadně bez použití kostic. Díky zcela speciálnímu střihu a rafinovaně zesíleným partiím, švům a prošitím, budou vaše prsa skutečně ochráněna před riziky vyplývajícími z neustálého pohybu a otřesů.

Prsní tkáň je totiž velmi jemná a snadno se poškodí, takže rozhodně s pořízením sportovní podprsenky neotálejte. Dalším nezanedbatelným rizikem je také bolest zad, která může při nestabilizovaném pohybu prsou snadno vzniknout.

Díky mimořádně kvalitním, funkčním a prodyšným materiálům budete mít při svých sportovních aktivitách vždy příjemný pocit pohodlí a dokonalého komfortu. Vaše pokožka bude suchá a vaše poprsí perfektně pevné a stabilní. Sportovní podprsenky jsou nejen velmi praktické, ale zároveň i slušivé. Podívejte se na Stilago.cz na všechny modely v moderních barvách a vzorech. Buďte krásná i při sportu!

Tři stupně podpory dámských sportovních podprsenek


I dámské sportovní podprsenky jsou různé. Mají rozličné střihy, vybavení a speciální prvky a vlastnosti, kterými se mohou výrazně lišit. Pro každý druh sportu se hodí jiný model podprsenky. Jakou sportovní podprsenku byste měla zvolit právě vy, se dočtete zde.

Lehké a jemné modely pro jógu a pilates. Při pohybových aktivitách tohoto typu jde především o uvolnění tělesného napětí a navození dobré nálady a pohody. Pohyby jsou zde spíše pomalé a jemné. Proto se k těmto druhům sportu budou hodit podprsenky s měkkými elastickými lemy z lehkých jemných a pružných materiálů jako je polyamid a elastan, které umožní vysokou svobodu pohybu.

Střední stupeň podpory pro fitness a lyžování. Pro středně náročné tréninky ve fitku a pro lyžařské nebo cyklistické aktivity doporučujeme sportovní podprsenky středního stupně. Tyto modely mají široký pás pod prsy a speciální řešení zadní partie tak, aby odlehčily svalstvu zad.

Sportovní podprsenky s nejsilnějším stupněm podpory jsou určeny pro intenzivní sporty. Jde především o atletické disciplíny a míčové hry. Tam dochází k největším pohybům a vaše prsa by měla být dobře chráněna. Tyto modely jsou z pevných materiálů a pohyby prsou jsou redukovány na minimum.

Různé sportovní podprsenky pro menší i větší poprsí


Pro ženy s větším poprsím jsou sportovní podprsenky naprostou nezbytností. Vždy volte modely, které mají silný, široký a stabilní pás pod prsy a nastavitelná ramínka. Čím větší poprsí, tím důležitější je, aby model sportovní podprsenky dokonale seděl. Dalším důležitým detailem jsou překřížená ramínka, jež mohou velmi významně odlehčit ramennímu a zádovému svalstvu.

Sportovkyně s menším poprsím mají větší možnosti volby. Často jim stačí například kvalitní sportovní top s tvarovanými a vyztuženými košíčky případně i jeho krátká varianta – živůtek. Některé sportovní podprsenky mají dokonce odnímatelné polštářky, které poprsí nejen chrání, ale také opticky zvětšují.

Sedí vám vaše sportovní podprsenka skutečně dobře?


Svou velikost podprsenky jistě dobře znáte, ale nebude na škodu si zopakovat správný postup jejího stanovení. Nejprve si změřte horní obvod prsou a následně pak dolní (obvod pod prsy). V tabulce velikostí si pak přečtete tu svou, kterou tvoří dolní obvod v centimetrech a písmeno košíčku od A do H.

U sportovní podprsenky sedí dolní obvod ještě o něco přiléhavěji než u té klasické. Je to proto, aby ani při výraznějších pohybových aktivitách prádlo nesklouzávalo a stále dobře drželo. Také košíčky obemknou vaše poprsí pevněji tak, aby při sportu zůstalo vše stabilně a bezpečně na svém místě.

Důležitá kritéria dámských sportovních podprsenek


Stabilní pás pod prsy. Pruh materiálu po dolním obvodu je zásadním faktorem pro stabilitu každého modelu sportovní podprsenky. Čím pevnější a silnější je, tím lepší oporu vašem poprsí poskytne. Hlavní je ale jeho pružnost. Po každém použití by se měl ihned vrátit do svého původního tvaru.

Neméně důležitá jsou ramínka. Sportovní podprsenky je mívají často vzadu překřížená, což posiluje jejich kvalitu. Všímejte si také šířky, která by měla být co největší v závislosti na velikosti poprsí. Jen tak se jeho váha rovnoměrně rozloží a nebude zatěžovat ramena a záda. Ramínka se nesmějí zařezávat ani sklouzávat. Pokud jsou nastavitelná, pak to je velký bonus, který významně zvyšuje komfort nošení.

A v neposlední řadě je tu zapínání. Ideální je, když je také nastavitelné. Některé sportovní podprsenky mají nastavitelné zapínání vzadu a některé vpředu, pro snadné oblékání a svlékání. Často je zapínání ve formě zipu. Existují i modely bez zapínání. Ty jsou výborné při sportech, kde často ležíte na břiše či zádech. Sportovní podprsenky bez zapínání se dají také nosit jako horní díl oblečení, jak top či tričko.

Materiály sportovních podprsenek jsou vzdušné a nenáročné na péči


I když je jistě velmi pohodlné nosit bavlněné prádlo, na sportovní aktivity to příliš vhodné není. Bavlna je sice přírodní materiál, ale jako takový je také hodně nasákavá a když se zpotíte, ztěžkne a vytáhne se. Naproti tomu syntetické materiály jsou dokonale funkční, odvádějí vlhkost pryč od těla, pokožka je v nich příjemně suchá a vy dostáváte naprosto dokonalý uživatelský komfort.

Polyamid, polyester, elastan, tato umělá vlákna jsou u sportovních modelů a prádla neocenitelná. Jsou vzdušná a skvěle transportují pot. Sportovní oblečení je nutné po každém použití vyprat podle pokynů výrobce na etiketě. Modely z funkčních vláken perte vždy do teploty 40 stupňů a nikdy nepoužívejte aviváže, které vlákna ucpávají a snižují tak jejich funkčnost a elasticitu.