0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Dámské kalhotky: intimní průvodce každým dnem

Že něco není vidět na první pohled, ještě neznamená, že to není důležité. Právě naopak! U kalhotek platí, že čím neviditelnější, tím lepší. Navíc musí tento drobný kousek látky plnit i mnohem složitější a zodpovědnější úkoly než jen nebýt vidět. Ať už se jedná o bavlněné kalhotky, tanga nebo minimalistický model s krajkou, je téměř neuvěřitelné, jak důležitý a univerzální musí být kousek, který se po celý den skrývá. Dámské kalhotky musejí být pohodlné, módní a sexy – ideálně aby splňovaly všechny tři tyto vlastnosti zároveň. V tomto článku vám prozradíme něco o jednotlivých modelech, střizích, materiálech i správné péči o dámské kalhotky.

Jedny kalhotky, mnoho forem

Kalhotky string, tanga, maxi kalhoty a mnoho dalších. Vzhledem k pestrosti jednotlivých forem je složité udržet si přehled. Navíc hranice mezi jednotlivými modely nejsou zcela pevné a velká řada kousků je jednoduše někde mezi. V zásadě lze rozdělit dámské kalhotky do tří velkých skupin podle střihu: klasické slipové kalhotky, které částečně zakrývají zadeček, kalhotky hipster, případně dlouhé kalhotky, které zakrývají celý zadeček a kalhotky string nebo tanga, které toho nezakrývají mnoho.

Klasické slipové kalhotky platí dnes jako standard. Bývají relativně vysoko střižené a zakrývají téměř celý zadeček. Časté jsou i modely s vyšším střihem, které sahají až k pupíku. Naproti tomu dlouhé kalhotky jsou většinou střiženy jednoduše rovně a podobají se spíše krátkým kalhotám. Varianta hipster, o které jsme mluvili, je nápadná svým nižším horním lemem, který sahá jen po boky. Zvláštní skupinu slipových kalhotek tvoří tvarující kalhotky, které v obchodě Stilago najdete i pod názvem „bříško pryč“. Tyto modely dokážou velmi účinně zakrýt problémové partie a jejich pevný, hladký střih navíc zaručí i okamžitě štíhlejší vzhled bez nejrůznějších polštářků a záhybů.

Přírodní i umělá vlákna

Dámské kalhotky přiléhají přímo na pokožku, navíc na poměrně citlivém a intimním místě. I proto se vyplatí vyznat se v materiálech, vědět, co vám sedí, a podle toho se při nakupování v našem e-shopu Stilago rozhodnout. V našem obchodě najdete většinou bavlněné kalhotky, případně kalhotky ze směsových tkanin, většinou s podílem strečového materiálu. Jedná se o lehké a elastické látky. Bavlna je příjemná na kůži, dokáže pojmout velké množství vlhkosti, a navíc ji lze prát i za vyšších teplot, což zaručuje mimořádnou hygieničnost.

Citlivější jsou pak modely s krajkou. Pokud jsou dámské kalhotky zdobené krajkou, doporučujeme modely z umělého vláka, jako je například polyamid. Takové kalhotky jsou mimořádně elastické, skvěle drží tvar a navíc jsou odolné proti potrhání. Z polyamidu se proto často vyrábí sportovní prádlo a funkční oblečení.

Skutečným hitem dámské kalhotkové módy jsou však bezešvé kalhotky. Vyrábějí se z umělého vlákna, jako je například modal nebo jiné materiály s podílem modalu. Modal je chemicky vyrobené vlákno z přírodní celulózy, která se získává z dřevěných třísek. Modal se při praní nesrazí, a navíc je úžasně měkký a příjemný na nošení. Navíc má další skvělé vlastnosti: drží tvar a rychle schne. Kalhotky z mikrovlákna, jako je právě například modal, krásně přiléhají na pokožku a často je najdete právě ve zmiňované bezešvé variantě.

Vhodné kalhotky pro každou postavu

Každá žena, bez ohledu na to, jakou má postavu, zná ten problém: záhyby, které se rýsují pod oblečením, příliš výrazný šev kalhotek, kalhotky dobře nesedí a tak dále. Pokud patříte mezi ženy, které toho rády hodně skryjí pod upnutějším oblečením, doporučujeme vám tvarující kalhotky. Toto silné a kouzelné spodní prádlo zaručí, že problematické partie zůstanou zrakům vašeho okolí skryty. Polštářky na bocích zůstanou prakticky neviditelné a přední strana tvarujících kalhotek si navíc poradí i s neforemnými břišními partiemi. Tyto kalhotky najdete v našem internetovém obchodě i pod označením „bříško pryč“. Jejich specifickým úkolem je formovat oblast pasu a bříška. Kromě toho dodávají díky své délce krásný tvar i vašim hýždím.

Pokud preferujete dámské kalhotky s pokud možno větším množstvím látky, nemusíte sahat rovnou po tvarujících modelech. V našem sortimentu najdete řadu delších kousků, které vám skryjí zadeček, zvýší tak pocit pohodlí a sníží úroveň nervozity. Navíc mají příjemně podpůrný a tvarující efekt.

Při výběru prádla je zároveň důležité, aby vás nikde netlačilo a dobře sedělo. V opačném případě toho ukáže víc, než by mělo skrýt. I opačný extrém ale může být na škodu. Když si chcete obléknout například bokové džíny, musíte dbát na to, aby kalhotky nebyly střiženy níže než kalhoty a končily na úrovni boků. Jinak se mohou i u štíhlých žen rýsovat pod džíny okraje kalhotek.

A co tanga?

Éru své největší slávy už mají tanga zřejmě za sebou: ženy dnes dávají přednost modelům s větším množstvím látky. Ani tanga už ale neodhalují tolik co dříve. Trochu více látky a například krajkové aplikace mohou dělat zázraky a vykouzlit svůdnou ženskost. Klesající popularita však neznamená, že by ženy na kalhotky tanga nebo ještě vyzývavější kalhoty string zanevřely. Když si na sebe obléknete například kalhoty nebo sukni z jemné látky a nechcete, aby se pod nimi cokoliv rýsovalo, jsou úzce střižené kalhotky jednoduše ideální.

K letním sukním a kalhotám doporučujeme naopak níže střižené kalhotky s větším množstvím látky. Totéž platí i pro džíny s nižší výškou sedu. Sukně a kalhoty s vysokým pasem je naopak třeba kombinovat s kalhotkami s vysokým střihem: i tady se pak uplatní tanga, string a další kalhotky, které už mají svou největší slávu za sebou, ale rozhodně ještě neřekly své poslední slovo.

Praní a péče aneb jak na dámské kalhotky

Většina kalhotek, které najdete v našem internetovém obchodě Stilago, je určena k praní v pračce. Některé jemné kusy prádla je nicméně lepší prát v ruce. V každém případě dbejte pokynů uvedených na příslušné etiketě. Obecně platí jednoduchá rada: třiďte své prádlo podle barev a přizpůsobte jednotlivým barvám užívaný prací prostředek. Na závěr ještě malý tip: pokud vás na kalhotkách trápí skvrnky od krve, odstraníte je nejlépe trochou pracího prostředku v kombinaci se studenou vodou, která zabrání tomu, aby krev dále tekla a zažrala se do vlákna.