0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Rádiem řízené hodinky – přesnost a krása v jednomRádiem řízené hodinky – přesnost a krása v jednom


Díky hodinkám řízeným rádiovým signálem budete mít vždy dokonalý přehled o přesném čase. Na Stilago.cz naleznete tyto hodinky v perfektním zpracování, vzhledu i funkčnosti. Největší výhodou tohoto typu hodinek je jejich spolehlivost. Přesnost je nepřetržitě kontrolována signálem a neustále aktualizována. Odpadá zde jakékoli ruční nařizování a můžete se na ně vždy zcela dokonale spolehnout.

Období, kdy tyto hodinky nejvíce oceníte, je při přechodu letního času na zimní a naopak. Vaše hodinky se na nový čas nařídí zcela automaticky a vy si tak nemusíte dělat hlavu s ručním přeřizováním. Tyto modely řízené signálem ale nejsou jen elegantním doplňkem s automatickým nařizováním, mají i různé další inteligentní funkce a výhody. Například ukazatel data, buzení, vodotěsnost nebo digitální čas.
 
Zřídkakdy jsou kvalitní technické přístroje tak dekorativní jako rádiem řízené hodinky. Jsou nejen funkční, ale i velmi krásné a elegantní. Najděte si ty své na Stilago.cz, vyberete si ať jste ctitelem klasiky nebo extravagance. Stylové celokovové ve zlatém nebo stříbrném vzhledu či sportovní modely s řemínkem z pravé kůže. Výběr na Stilago.cz vás okouzlí a nadchne a zvolit svého favorita bude hračka.

Exkluzivní hodiny řízené rádiovým signálem – elegantní doplněk mnoha tváří

Mnohostrannost rádiově řízených hodinek nikdy nebyla větší než dnes. Vzhled jde ruku v ruce s funkcí, a tak není problém zvolit si z nejkvalitnějších materiálů a stylů. Ať již máte rádi elegantní pásky z kvalitní nerez oceli nebo z nejjemnější kůže, v každé z těchto kategorií je tu mnoho různých modelů na výběr.

V poslední době jsou velmi oblíbené dvoubarevné ocelové pásky tzv. bicolor. Kombinace vzhledu zlata, stříbra, oceli či hliníku v mnoha dalších variacích matu a lesku jsou téměř nevyčerpatelné. Ladné spojení všech těchto ušlechtilých kovů zároveň ulehčuje volbu u dalších nošených šperků. Právě díky těmto speciálním dvoubarevným provedením pak odpadá starost, zda nosit zlaté nebo stříbrné ozdoby, protože s hodinkami v provedení bicolor budete vždy v naprosto dokonalé a stylové harmonii.

Hodinky řízené signálem aneb když se špičková technika potká s krásou

 
Speciálně u dámských hodinek řízených rádiovým signálem je vzhled minimálně stejně důležitý jako funkce. Když se dokonalá přesnost snoubí i s perfektním vzhledem, jde o skutečně mimořádný šperk ba přímo klenot. Proto si také čím dál více žen vybírá právě tento typ hodinek – řízených rádiem.
  
Tradiční hodinky s mechanickým pohonem nejsou schopné generovat potřebnou energii pro rádiové spojení. V bateriových hodinkách je malý článek, který napájí jak rádiový přijímač, tak samotné hodinky. Díky moderní technologii, která produkuje velmi výkonné baterie, vydrží zpravidla dva roky.

Aby byla spotřeba energie co nejmenší, rádiové hodinky neustále zjišťují aktuální čas, ale v pevných intervalech, obvykle jen jednou denně. Vzhledem k tomu, že jejich přesnost je velmi vysoká, stačí to i k odstranění případných odchylek. Mimořádně ekologicky a s přirozeným zdrojem energie pracují solární hodinky. Mají speciální malou baterii, která umí naakumulovat a uchovat dostatek energie na napájení rádiově řízených hodinek i na několik týdnů, a to i v případě, že leží někde schované v zásuvce.

Rádiem řízené hodinky – dokonale funkční a inteligentní šperk


Hodinky řízené radiovým signálem jsou skvělým a spolehlivým ukazatelem času, ale také velmi elegantním a stylovým doplňkem. Exkluzivní modely nejsou voleny jen podle momentální nálady, ale musí vyhovovat i celkovém stylu oblékání. Takové hodinky vás budou provázet mnoho let vždy a všude. Vybírejte tedy pečlivě a volte, pokud možno nadčasový noblesní model, který není příliš extravagantní.

Vysoká kvalita tohoto typu hodinek je dána mimo jiné také extra dlouhou životností safírového nebo minerálního skla, které je mimořádně odolné proti poškrábání. Model, který si zakoupíte na Stilago.cz, tak bude vypadat jako nový mnoho let.  Výběr těch správných hodinek není jen záležitostí rozumu, ale i srdce. Prohlédněte si celý sortiment na Stilago.cz a vyberte si přesně ty pravé rádiem řízené hodinky.   

Jakým způsobem dorazí rádiový signál zrovna k mým hodinkám? 


Abyste mohli správně přijímat přesný časový signál, jsou vaše nové rádiem řízené hodinky vybaveny malým přijímačem s integrovanou anténou. Oba tyto přístroje jsou decentně umístěny uvnitř hodinek. 

Jakmile své nové hodinky zapnete, ihned se automaticky spojí s nejbližším vysílačem časovému signálu. Ve většině zemí světa existuje alespoň jeden takový vysílač, ve větších zemích jich bývá několik.

Vaše hodinky řízené rádiem se k vysílači časového signálu připojují v pevných intervalech a získávají tak přesný čas. Signál porovná čas na vašich hodinkách s přesným časem a pokud zjistí odchylku, sám vše upraví a srovná.

Pokud vás zajímá podrobně, jak často a kdy se vaše nové hodinky připojují k vysílači časového signálu, tyto údaje naleznete v návodu k použití, který je vždy k produktu přiložen. 

Co všechno může rušit funkci hodinek řízených rádiovým signálem?

 
Rádiový signál mezi vysílači časových údajů a hodinkami se pohybuje ve frekvenci 77,5 kHz v síti s dlouhými vlnami. Tím se výrazně liší od rádiových frekvencí mobilních sítí a typických frekvencí bezdrátových sítí. Tak by mělo být zajištěno, že rádiem řízené hodinky budou fungovat bezporuchově.

Nicméně výjimečně k poruchám může dojít, a to v případech, kdy jsou způsobeny vadnými elektrickými spotřebiči. Vysokofrekvenční zařízení, jako jsou vrtačky, mixéry, vysavače, pračky a akumulátorové šroubováky mohou, pokud jsou porouchány, rušit příjem rádiových hodin. Jakkoli jsou tato zařízení vybavena odrušovacími kondenzátory, může se stát, že tyto nebudou správně fungovat a pak může mimořádně dojít k rušení rádiového signálu vašich hodinek.
 
Rádiový signálu mohou rušit také televizory a monitory staršího typu, které mají elektronky s obsahem boru. Pokud tato zařízení, jež ruší rádiové vlny, jsou v provozu jen občas, pak to rozpoznáte velmi rychle. Nicméně pokud jde o rušení pocházející z elektrického zařízení, které je v provozu nepřetržitě, například osvětlením nebo chladničkou, lze to zjistit pouze postupným vypínáním těchto přístrojů.
 
Pokud vaše hodinky po vypnutí možného eventuálního rušivého zdroje dostanou signál, je jasné, že právě toto zařízení bylo rušičem. A jestliže vaše hodinky nebudou mít signál při cestování na delší vzdálenosti, důvodem může být to, že nejsou kompatibilní s vysílačem časového signálu v dané zemi.