0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Hodinky quartz - proč jsou nejlepší?

Nejen ve filmech, ale často i v reálném životě jsou důležité i zlomky sekund. Například, když jde o důležitou zkoušku, životní schůzku, zásadní setkání nebo pracovní pohovor. A co teprve při sportovních utkáních nebo v dopravě. Také se vám stalo, že jste přiběhli na nádraží a viděli už jen koncová světla vlaku? Jak moc důležitý je čas, o tom jsme se jistě všichni přesvědčili už mnohokrát. A mnoho věcí je také záležitostmi přesného načasování.

Takže proč jsou tedy hodinky quartz nejlepší? Výhody quartzového strojku jsou jasné – o hodinky se nemusíme po dobu životnosti baterie prakticky vůbec starat. Tyto strojky běží stále a jejich odchylka je pouze několik sekund za měsíc. A existují i tzv. teplotně stabilizované strojky, jejich přesnost je dokonce na několik sekund za rok! Hodinky quartz jsou také, vzhledem k menšímu počtu pohyblivých mechanických dílů, odolnější vůči nárazu.

S quartzovými hodinkami také nemusíte kromě výměny baterie prakticky vůbec manipulovat. A v neposlední řadě jsou tyto hodinky obvykle levnější než mechanické modely. Takže vlastně máte všechny dobré důvody, proč si pořídit hodinky quartz. A nejlépe tak učiníte na Stilago.cz, kde naleznete stovky jak klasických, nadčasových a elegantních modelů, tak spoustu vysoce módních, originálních a extravagantních kousků.

Jak fungují hodinky quartz a proč jsou tak přesné?

Zatímco v automatických hodinkách jsou ručičky poháněny složitým mechanismem bez jakéhokoli elektronického pohonu, u quartzových hodinek tento úkol přebírá baterie. Ta je zdrojem energie a poskytuje pohon malým převodům, které jsou spojené s ručičkami a dávají je do pohybu. A proč jsou hodinky quartz tedy tak přesné?

Odpověď na tuto otázku nás přivádí k nerostu, který dal hodinkám svůj název – ke křemenu. Přesněji řečeno se jedná malý krystal křemenu tvarovaný jako ladička a umístěný v malém pouzdře uvnitř hodinového strojku. Tento krystal zajišťuje, že energie z baterie je na ručičky prostřednictvím převodů přenášena regulovaným způsobem.

Pro tento účel jsou křemenný krystal a baterie propojeny speciálním dílem. U většiny hodinek quartz je to tzv. krokový motor. Ten sčítá impulsy křemenného krystalu s energií baterie, předává je dále na soukolí a to uvádí do pohybu ručičky. A proto jsou tedy tak přesné.

Čemu věnovat pozornost při nákupu hodinek quartz?

Před tím, než si půjdete koupit své nové hodinky quartz, se ujistěte, co je pro vás důležité. Pokusíme se vám dát pár rad a tipů, abyste nakoupila dobře a byla se svými hodinkami spokojená.

Dokonce i když se nechcete se svými hodinkami potápět, je dobře se zamyslet na vodotěsností. Někdy se stačí jen lehce zapotit nebo trochu zmoknout a s hodinkami může být problém. I kdyby měly mít pouze odolnost proti stříkající vodě, určitě to má smysl. Vždyť si jen uvědomte, jak často si myjete ruce.

Proto vám doporučujeme pořídit si takový model, který má vodotěsnost alespoň do 5 barů. Ten je odolný proti stříkající vodě, dešti, mytí rukou a sprchování. Pokud byste chtěla s hodinkami plavat, musela byste mít ty s vodotěsností do 10 barů a pokud byste se snad chtěla i potápět, pak volte 20 až 100 barů.

Hodinky vyrobené v Německu nebo ve Švýcarsku jsou vysoce kvalitní a považují se za mimořádně odolné s dlouhou životností. Proto si dobře všímejte, kde jsou hodinky, které si plánujete zakoupit, vyrobené.

Číselník hodinek quartz je zakrytý sklem. Toto sklo může být různé a může mít i rozličné úpravy jako například tzv. safírové sklo, které má zvýšenou odolnost proti poškrábání. Minerální sklo nebo plast jsou obvykle při nákupu levnější.

Druhy a styly dámských hodinek quartz

Klasický a elegantní vzhled. Takové nadčasové hodinky quartz s koženým řemínkem působí prostě kvalitně a noblesně. Především pokud zvolíte klasickou barvu pásku jako například černou, hnědou či tmavomodrou. Takové modely mají většinou ciferníky ve zlatém nebo stříbrném provedení a pozadí v bílé nebo černé barvě. Tyto hodinky pak budete moci nosit téměř ke každému outfitu, nejlépe se však budou hodit do zaměstnání a při formálnějších příležitostech, a to především ke klasickým kostýmům a lodičkám.

Nápadný vzhled. Moderní a extravagantní hodinky quartz upoutají na vaše zápěstí pohledy všech. Zlaté nebo stříbrné případně i kombinované, mohou se třpytit díky broušeným kamínkům a křišťálům. Tyto modely hodinek quartz skvěle padnou hlavně k večerním šatům a dalším slavnostním modelům.

Extra trendy vzhled. Pokud chcete být skutečně in, pak si můžete vybrat mezi žhavými novinkami ve světě hodinek. Jde pochopitelně především o pásky, které mohou být i ze dřeva či korku. V kombinaci s nejnovějšími módními kousky jako například s overaly, budete v takových hodinkách vždy průkopnicí módy a nositelkou trendů.

Sportovní a ležérní vzhled. Ženy, které mají rády pohodlnou a sportovní módu, mají rády i hodinky quartz ve stejném stylu. Takové hodinky mají velký a přehledný ciferník a řemínek nejčastěji z kvalitního plastu. Může být průhledný nebo různě barevný. Nebo i celé hodinky mohou být z umělé hmoty, zajímavou novinkou je také silikon.

Příjemně nenuceně a přirozeně vypadají také dámské hodinky quartz ve stylu chronografu. Takové hodinky mají uvnitř na ciferníku ještě další kolečka. Tyto hodinky se budou výborně hodit k džínům, legínám, tričkám a topům ve jednoduchém vzhledu. Doplňovat by je měla vždy sportovní obuv.

Náš tip: existují také digitální hodinky quartz, které místo ručiček ukazují čas pomocí čísel. Tyto modely působí velmi moderně a sportovně a budou se také skvěle hodit pro ležérní a nenucený styl outfitu. Stanou se skvělými průvodci vašich všedních dnů.

Hodinky quartz jako praktický módní doplněk

Vaše nové dámské hodinky quartz vám umožní v okamžiku skvěle završit váš ouftit. I když budete zcela jednoduše a elegantně oblečena, právě hodinkami můžete ukázat svou osobnost. Na Stilago.cz nalezete stovky úžasných modelů, jejich originalitou a jedinečností si můžete být rozhodně jistá.

Klasicky elegantní hodinky quartz jsou nadčasově krásné a mohou být ve stříbrném nebo zlatém provedení. Možnosti kombinací s barvou pásků a oblečením je zde díky jejich jednoduchosti bezpočet.

Moderní a extravagantní hodinky quartz jsou zářivé, třpytivé a lesklé. Budou se hodit ke slavnostnímu oblečení a vždy v nich zazáříte. Pokud chcete být skutečně originální, pak zkuste dřevo nebo korek.

Sportovní a ležérní hodinky quartz si oblíbí především ženy, které milují jednoduchost, pohodlí a přímočarost. Hezké jsou modely ve stylu chronografu s několika kolečky na ciferníku.