0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Moderní náramky pro jedinečný styl

Dámskou ruku může v dnešní době zdobit celá řada věcí. Mezi ty nejdůležitější patří tři: hodinky, prsteny a náramky. A zatímco první dvě jmenované kategorie, tedy hodinky a prsteny, najdete popsané v příslušných kategoriích našeho e-shopu, na náramky si posvítíme už v tomto článku. Jako vždy začneme nejprve stručným exkurzem do historie.

Náramky nebo zápěstníky?

Napadlo vás někdy, proč se náramkům říká vlastně náramky, když daleko přiléhavější označení by byly například zápěstníky? Za příčinami této zdánlivé nelogičnosti se musíme vydat do historie. Náramky se nosily už v době kamenné, odkud pocházejí nejstarší dochované nálezy těchto šperků. Na rozdíl od náhrdelníků plnily méně často roli ochranných amuletů a ženy i muži se jimi primárně zdobili. Náramky se v minulosti nezřídka nosily i na rameni, respektive v horní části paže. Dodnes je tak nosí příslušníci některých afrických kmenů a zejména nám tento způsob nošení zanechal i název této nepostradatelné módní ozdoby. V dalších odstavcích naleznete několik užitečných tipů, jak náramky správně nosit, aby vaše outfity ještě lépe vynikly a splnily svůj účel.

Vybírejte náramky podle stavby těla

Toto pravidlo je poměrně jednoduché: čím silnější je stavba vašeho tělo, tím jste vy větší a tím větší může být zároveň i šperk na vašem zápěstí. Pokud ráda nosíte široké náramky, ale i výrazné hodinky nebo prsteny a zároveň jste silnější nebo sportovnější postavy, máte vyhráno: výraznější šperky působí vzhledem k vaší konstituci harmonicky a souměrně. Mějte na paměti i to, že stejný účinek, jakého dosáhne jeden výrazný náramek, může mít i několik menších, užších kousků. Tato varianta má navíc jednu nezanedbatelnou výhodu: na detaily bohatší vzhled a s ním související možnost lépe tyto kombinované šperky přizpůsobit situaci, na niž je oblékáte, a zároveň barvě a stylu svého outfitu.

Mít po ruce několik vkusných a elegantních náramků, které můžete mezi sebou volně kombinovat, je vždy výhodné. A to i pokud patříte k menším ženám s celkově drobnější postavou. Sice na vás lépe vynikne jeden či dva kroužky než masivní široký náramek, i tak se ale nemusíte kombinování a experimentování s náramky vzdávat. Pozor ale, abyste ozdoby na své ruce nepřekombinovala, například máte-li zároveň nápadné hodinky či prsteny.

Přizpůsobte náramky své ruce i své osobnosti

Náramky, kroužky, řetízky… Ozdoby zápěstí mohou v závislosti na designu, materiálu a jeho zpracování nabývat výrazně odlišných podob. Stačí se letmo podívat na produkty, které v kategorii „náramky“ nabízíme v našem internetovém obchodě Stilago. Zjednodušeně řečeno platí i zde jednoduché pravidlo: čím štíhlejší máte prsty a subtilnější stavbu zápěstí, tím detailnější a menší mohou vaše náramky být. Čím méně pravidelností vykazuje vaše pokožka a čím dynamičtější je váš vztah k módě, tím výraznější může být povrch a nepravidelnosti náramku. Nezapomínejte ani na to, že některé kameny a magnetické kovy mají i příznivý vliv ze zdravotního hlediska.

Co se týče barevnosti, jakou má váš náramek mít, neexistuje univerzální rada. Obecně je dobré mít k dispozici náramky v základních i křiklavých barvách, abyste mohla doplňovat své outfity podle potřeby. Na barvu doplňků se často zapomíná, ale i ta by v jejich výběru měla hrát zásadní roli. Je totiž nesmírně důležité při dolaďování a harmonizaci vašich outfitů: to samozřejmě neplatí pouze pro náramky, ale i pro hodinky a prsteny, budeme-li se držet ozdob na ruce.

Pomocí doplňků, mezi které patří právě i náramky, pak můžete vytvářet buď neutrální barevné kompozice (základní barvy jako stříbrná, zlatá, hnědá, bílá a černá) nebo ke svému outfity přidávat nápadné akcenty.

Dbejte i na to, aby náramek dobře zapadal do vaší koncepce stylu. To platí zejména pro výrazné náramky, které mohou posunout celé vyznění vašeho outfitu. I zcela obyčejné kombinaci jednobarevných kalhot a topu můžete elegantním, například perlovým náramkem propůjčit zcela nové vyznění. Úplně jinak budete na své okolí působit, když ke stejnému modelu natáhnete na ruku pestrobarevný náramek z bižuterie. A tak bychom mohli pokračovat přes kožené náramky a zlaté řetízky dál. Nezapomínejte ani to, že čím méně ostatních doplňků obléknete, tím výraznější roli bude váš náramek hrál.

Náramky a jejich trojnásobný efekt na vaši postavu

Jak už bylo řečeno výše, náramky jsou stejně jako další doplňky často podceňovány. Respektive jim nebývá přičítána takové role, jakou by si zasloužily. Ale na rozdíl od některých dalších doplňků, jako jsou hodinky nebo prsteny, mají náramky skutečný a prokazatelný vliv na vaši postavu. Přečtěte si pár následujících řádků a využijte možnosti, které vám náramky pro práci s vlastní postavou poskytují.

Zaprvé: čím širší a výraznější náramek, tím užším dojmem působí vaše paže. Obvod paže vnímají lidé vždy proporcionálně k obvodu zápěstí. Když se pak ten uměle zvýší, působí obvod paže najednou úžeji. Tato zpráva jistě potěší ty z vás, které nerady ukazují své ruce, protože nemají dobrý pocit z několika drobných usazenin podkožního tuku. Ty jsou přitom zcela přirozenou součástí ženského stárnutí, a navíc od nich můžete snadno odvést pozornost.

Výrazné náramky mají však i jeden negativní vedlejší efekt, alespoň pro některé ženy. Opticky totiž přidávají kila v oblasti boků a proporčně tak vyrovnávají oblast ramen a hrudníku. V tom spočívá výhoda zejména pro ženy se širšími rameny a bujnějším poprsím, tedy pro ženy s postavou do tvaru písmene Y. Z této vlastnosti výrazných náramků mohou profitovat i ženy s postavou do tvaru písmene H. Ženy s postavou do tvaru písmene A jsou však v tomto směru rizikové a musejí dávat dobrý pozor, aby jejich náramek nebo náramky nepůsobily příliš dominantně.

Další výhodou, kterou náramky přinášejí a kterou naopak nedokážou obvykle zprostředkovat hodinky ani prsteny, je skutečnost, že jejich nošení odvádí pozornost od oblasti trupu. Opět dobrá zpráva po celou řadu žen. Ať už ale budete náramky nosit jakkoli, důležité je, aby o sebe necinkaly. Zejména na pracovních schůzkách nebo jiných oficiálních akcích nejsou zvuky cinkajících náramků žádoucí a mohou působit rušivě.

A poslední tip na závěr: nemáte-li vhodný prostor, kde své náramky skladovat, použijte jednoduše prázdné lahve od vína nebo role od kuchyňských utěrek. Buďte originální se Stilago!