0 Oblíbené
Doprava zdarma do 20.8.! Kód: SF34

Náušnice do práce i na večírek

Náušnice jsou nejoblíbenějším šperkem mnoha žen. Jsou totiž víc než jen blyštivá cingrlátka rámující obličej: vhodným a promyšleným výběrem můžete zdůraznit přednosti svého obličeje, a naopak odvést pozornost od drobných nedostatků. Ať už hledáte nejnovější trendy nebo osvědčenou klasiku, měla byste při volbě náušnic každopádně postupovat obezřetně a promyšleně.

Jaké známy druhy náušnic a jak je kombinovat?

  • Pecky: Mezi náušnicemi patří mezi ty decentnější zástupce. Jsou obvykle malé až střední velkosti a ozdobná část přímo přiléhá k ušnímu boltci a otvoru, do něhož náušnice upevňujete. Na místě drží díky mechanismu skrytému za uchem. Klasické peckové náušnice, zdobené například perlou či perlami nebo blyštivým kamínkem, představují ideální náušnice pro všední den, hodí se téměř ke každému outfitu a také se díky tomu těší velké oblibě u žen, které v oblékání preferují sportovní eleganci. S perlami nebo pravými drahými kameny vypadají tyto náušnice výborně i k večerní róbě.
  • Visačky: Visací náušnice představují možná nejklasičtější podobu tohoto oblíbeného šperku, tedy ozdobný prvek na zahnutém kousku kovu, který se jednoduše protáhne dírkou v uchu. Proti vyklouznutí lze navíc náušnice ochránit díky praktické silikonové zarážce. Visací náušnice působí velmi ženským a hravým dojmem. Hodí se k volnočasovým outfitům, jako jsou ležérní šaty, halenky a džíny. Vzhledem ke svému jemnému, decentnímu provedení se dají tyto náušnice obléct i ke kancelářským outfitům.
  • Náušnice ve stylu chandelier: Tyto náušnice připomínají uspořádáním svých ozdobných prvků lustr, a odtud dostaly i svůj název. Působí opulentním a nápaditým dojmem. Vzhledem ke své nápadnosti se snadno stanou ústředním prvkem outfitů. Dají se výborně kombinovat s oblečením ve stylu hippie nebo ethno, a jsou tak ideální pro volný čas. V závislosti na konkrétním provedení mohou být vhodné i do outfitu na večírek.
  • Klipsy: Náušnice se zapínáním na klapku mají nespornou výhodu v tom, že je mohou nosit i ženy a dívky, které nemají propíchnuté uši. U těchto náušnic je kladen velký důraz na hodnotný vzhled, protože ve většině případů neobsahují pravé šperky. Klipsy bývají nápadné a ideálně se hodí jako třešnička na dortu outfitu na oslavu, ať už jde o narozeniny nebo nový rok.

Jaké náušnice jsou ideální pro váš tvar obličeje?

Náušnice nejsou jen třpytivé pozlátko a naštěstí si to uvědomuje čím dál větší množství žen. Kromě ozdoby mohou hrát i funkční a praktickou roli. Trápí-li vás příliš kulatý obličej nebo naopak příliš ostře řezané rysy, můžete své proporce v obličeji vyvážit vhodným výběrem náušnic:

  • Oválný obličej: Máte oválný obličej, který je spíše dlouhý a protáhnutý? Gratulujeme, právě tyto rysy jsou optimální pro náušnice všech druhů. Sluší vám výrazné visačky i decentní pecky. Méně vhodné jsou jen velmi dlouhé a jemné náušnice, u nichž by byl efekt na protažení vašeho obličeje snad až příliš výrazný.
  • Obličej ve tvaru srdce: Takový obličej se vyznačuje širším čelem a menší bradou. Pro zdůraznění těch správných proporcí volte podlouhlé, kulaté i hranaté náušnice. Jen pozor na příliš výrazné zapínání, které by mohlo stočit pozornost na vaše čelo.
  • Hranatý obličej: Má váš obličej ostře řezané hrany a je spíše krátký? Pak tuto hranatost dobře vyrovnají náušnice s jemným zakulacením, případně hravé a romantické náušnice jemných tvarů, které vám udělají největší službu ve větší délce.
  • Kulatý obličej: Pokud váš obličej disponuje oblými konturami, volte ideálně takové náušnice, které jej opticky prodlouží, například výrazné visací náušnice nebo náušnice ve stylu chandelier. Pecky nebo jiné kulaté náušnice by pak jen odrážely oblé tvary obličeje.

Aktuální trendy ze světa náušnic

Když hovoříme o náušnicích, máme zpravidla na mysli klasické modely s pravými drahými kovy a kameny, které zdobí perly nebo jiné dekorace a které působí nadčasově a dají se obléci prakticky kdykoliv. Návrháři však přicházejí téměř denně s novými modely a je tak potřeba mít se stále na pozoru, aby vám nic neuniklo. V současné době frčí visací náušnice nebo kruhy s geometrickými vzory, řetízky a dalšími detaily. V kombinaci k nim pak krásně vyniknou romantické květinové vzory.

Na vrcholku popularity se drží i extravagantní a opulentní náušnice, například ve stylu chandelier. Protože se jedná o opravdu výrazné kousky, je třeba držet se při plánování outfitu, známé zásady, že v jednoduchosti je krása, a nechat náušnice vyniknout. Pomůže tomu cop, drdol nebo rozpuštěné vlasy sčesané dozadu, které nechají náušnicím dostatek místa. Kromě toho k nim můžete obléknout vrchní díl ve stylu oversize, džíny ve stylu skinny a boty na vysokém podpatku. Na všechny ostatní obličejové šperky, jako je například náhrdelník, byste měla raději zapomenout, aby se s náušnicemi netloukly. Místo toho volte raději náramky.

Jak pečovat o ucho a o náušnici?

Pokud jste si nechala relativně čerstvě propíchnout uši, měla byste dbát několika základních rad. Ušního lalůčku se dotýkejte výhradně řádně umytýma rukama. Po 24 hodinách, které uplynuly od propíchnutí, nanášejte na dírku speciální pečující přípravek, aniž byste přitom odstranili kolík. Ten by přitom neměl příliš tlačit. Čas od času s ním zahýbejte tam a zpátky. Kontaktu s kosmetikou byste se měla krátce po propíchnutí ucha vyvarovat. Propíchnuté ucho je třeba udržovat v čistotě, a to i během sprchování a mytí vlasů (nezapomeňte řádně opláchnout).

Samotné náušnice si zaslouží speciální péči, kterou si nastíníme vzápětí: dopřejte svým náušnicím vlažnou koupel s kapkou mycího prostředku, a nakonec opláchněte studenou vodou – a máte hotovo. Stříbrné náušnice, které jsou oxidované, můžete znovu vyleštit až na původní úroveň lesku. Stačí vyložit misku alobalem, vložte sůl a horkou vodu. Následně vložte náušnice a po chvíli je zase vyjměte a nechte v klidu okapat a vyschnout.

Důležitý je i způsob, jak náušnice skladujeme: Stříbrné náušnice skladujte v uzavřeném sáčku s křídou nebo hliníkovou fólií – chrání před poškozením. Většina žen si své šperky schovává do bezpečí svých šperkovnic, kde jsou chráněny před světlem, tmou a prachem. Před sprchováním, sportováním, plaváním a saunováním doporučujeme hodinky odložit.